DRAMAT NA OSIEDLU.
Dodane przez j23 dnia Styczeń 11 2013 07:09:18

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce wczoraj na Osiedlu Zachodnim. Dariusz Rz. mieszkaniec Jeleniej Góry w trakcie wykonywania prac remontowych podjął próbę samobójczą. Tylko dzięki bardzo szybkiej reakcji policji i straży miejskiej w trakcie reanimacji udało się przywrócić czynności życiowe poszkodowanego. Robiłem to po raz pierwszy mówi strażnik miejski Marek Dziatłowicz o akcji ratującej życie. To był bardzo miły i sympatyczny człowiek opowiadają o sąsiedzie zszokowani mieszkańcy.


Rozszerzona zawartość newsa

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w czwartek 10 stycznia na Osiedlu Zachodnim we Wleniu.

Dariusz Rz. mieszkaniec Jeleniej Góry prowadził drobne prace remontowe w budynku należącym do jego rodziny. Pomagali mu w tym dwaj sąsiedzi, mieszkańcy Wlenia. W pewnym momencie mężczyzna oznajmił pomocnikom, że idzie do domu coś zjeść. Niepodejrzewający niczego sąsiedzi nadal wykonywali prace na posesji. W tym czasie Dariusz Rz. powiadomił telefonicznie brata o zamiarze popełnienia samobójstwa. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji rodziny, która powiadomiła policję, zaledwie kilkanaście minut po telefonie na miejscu pojawił się patrol Straży Miejskiej i policji z Wlenia.

Okazało się, że aby wejść do budynku należy wyłamać drzwi – mówi Strażnik Miejski, pan Marek Dziatłowicz i dodaje - po uwolnieniu z pętli poszkodowanego mimo że nie dawał oznak życia natychmiast przystąpiłem do reanimacji. Już w kilka chwil po rozpoczęciu masażu serca zaczął się stopniowy powrót czynności życiowych. W momencie przyjazdu karetki pogotowia było już wyczuwalne tętno i oddech.

To był bardzo miły uczynny człowiek, często tu przyjeżdżał, nie wiadomo, co mogło go skłonić do podjęcia tak dramatycznej decyzji - mówią zszokowani sąsiedzi.

Niedoszły samobójca został przewieziony do szpitala we Lwówku Śląskim.