Wleń w ogonie rankingu Nowin Jeleniogórskich
Dodane przez j23 dnia Listopad 08 2012 21:57:38
W ostatnim numerze Nowin jeleniogórskich ukazał się X ranking gmin. Koniec tabeli okupują  Gryfów i Lwówek Śląski. W ogonie znalazł się również Wleń który zdołał wyprzedzić jedynie Wartę bolesławiecką i zajął przedostatnie miejsce.
Rozszerzona zawartość newsa
W ostatnim numerze Nowin Jeleniogórskich ukazał się X ranking gmin. Niekwestionowanym liderem zestawienia został Świradów Zdrój. Koniec tabeli okupują gminy naszego powiatu Gryfów Śląski i Lwówek Śląski. W ogonie znalazł się również Wleń, który zdołał wyprzedzić jedynie Wartę Bolesławiecką i spadając aż o 9 miejsc w stosunku do poprzedniego rankingu zajął mało zaszczytne przedostatnie miejsce. Dużo lepiej prezentują się Mirsk – 13 lokata i Lubomierz – 23 pozycja.

Nasza gmina znalazła się również w  gronie samorządów, w których mniej niż 10 % wydatków jest przeznaczana na inwestycje. Pozostałe ponad 90 % jest przejadana. Mało pocieszającym przy tym wydaje się fakt, że należymy do grona jednostek najmniej zadłużonych, skoro na tle innych u nas niewiele się dzieje.


POWIĘKSZ TABELĘMarek Lis Nowiny Jeleniogórskie

Cały artykuł w papierowym wydaniu Nowin jeleniogórskich  z dnia 6 listopada 2012 rok.