Co z Ośrodkiem? Kiedy Biedronka we Wleniu? Kiedy Rewitalizacja? -czyli subiektywna relacja z sesji Rady Miasta
Dodane przez j23 dnia Wrzesień 17 2012 21:24:36
Kiedy zakończy się remont Ośrodka Zdrowia? Kiedy pojedziemy nową obwodnicą? Czy w tym roku zrobimy zakupy w Biedronce? Odpowiedzi na te pytania w bardzo subiektywnej relacji z sesji Rady Miasta.

Rozszerzona zawartość newsa
Na pierwszej po wakacjach sesji zebrała się Rada Miasta i Gminy Wleń. Co ciekawe okazało się, że co niektórzy urzędnicy nie wybudzili się jeszcze z letniej sjesty. O planowanej sesji na stronie Urzędu Miasta nie pojawiła się nawet najdrobniejsza wzmianka.

No, bo i właściwie po co? Skoro na „stronę gminy” i tak nikt nie zagląda. Zainteresowanie mieszkańców tym co się na sesjach dzieje jest więcej niż skromne, żeby nie napisać żadne. Jeżeli jeszcze zostanie uwzględniona jedna z propozycji aby obrady prowadzić na wsiach minie rok, a wszyscy zapomnimy, że coś takiego jak Rada Miasta istnieje.

Od kiedy zresztą pani Przewodnicząca Kotołowska zabroniła mieszkańcom zabierać głos, sesje stały się bezbarwne i nudne. Bardziej przypominają spotkania kółka wzajemnej adoracji niż obrady gremium decydującego o dziesięcio-milionowym budżecie.

Nawet jeśli jakiś zabłąkany, spragniony informacji mieszkaniec jakimś cudem dotrze na salę, wytrzyma kilka godzin przysłuchując się pytaniom radnych o wiecznie zarośnięte  rowy melioracyjne (ta trawa to chyba na złość naszym władzom rośnie), rozsypujący się budynek Basztowej czy niezwykle emocjonującej informacji o muzeum miejskim w Zaclerzu to i tak wychodząc będzie widział niewiele więcej niż kilka godzin wcześniej.

Obwodnica
Co najmniej od trzech lat Wleń emocjonuje się sprawą obwodnicy. W tej kadencji jak podkreślał  starosta pan Stanisław Mrówka władze powiatu złożyły wniosek o dofinansowanie. Bardzo dobrze przygotowany dokument przeszedł wszystkie etapy konkursu i niestety trafił na trzecie miejsce listy rezerwowej. Czy więc jest szansa na budowę? Jest! a jak by jej nie było.  
Jeżeli Zarząd Województwa zaoszczędzi na innych przetargach to obiecał, że skieruje te środki na te zadanie. Ja się boję, że jeżeli Zarządowi zostanie dwa miliony i my będziemy musieli dołożyć swoje dwa, to my ich nie dołożymy (...) No bo ich nie mamy. Mówił starosta. (No i niezależnie na którym miejscu listy znalazła się obwodnica to i tak ..... ).

 Kiedy będzie zakończona budowa Ośrodka Zdrowia?

Burmistrz Bogdan Mościcki -Z budową jest nie najlepiej, firma jest kiepska (…) robota idzie bardzo kiepsko, przede wszystkim z początku oni nie wiedzieli jak się za to zabrać. Pozrywali sieć wodociągową, elektryczną. Cuda się tam działy na tej budowie, budowa została wstrzymana przez inspektora nadzoru. W tej chwili roboty idą w miarę normalnie. Do końca listopada budynek ma być ukończony, co ja troszeczkę powątpiewam(...)
Ciekawe co się stanie jeżeli do końca roku budynek nie powstanie i jak do sprawy podejdzie Wojewoda i sanepid. No, ale zawsze zostaje nam Ośrodek Zdrowia w Pilchowicach.

Rewitalizacja

Burmistrz Bogdan Mościcki - Składaliśmy wniosek w zasadzie już po raz trzeci. Pierwszy nam odrzucono, drugi odrzucono dopiero po odwołaniu najprawdopodobniej zostanie przez Zarząd Województwa przyjęty.
Czy prace się w tym roku rozpoczną to trudno powiedzieć. (…) W październiku listopadzie będą przetargi. Jest jeszcze problem bo się mogą jeszcze firmy nie pozgłaszać. W tej chwili jest krach na rynku budowlanym. Wiele firm upadło i może być problem z wykonawcami (...).   

Market we Wleniu

Burmistrz Bogdan Mościcki - To  jest prywatny plac ten człowiek (właściciel placu) u mnie  był ostatnio (… )  Ja się obawiam, że on  po prostu za dużo chce, on to kupił prywatnie i chce sprzedać firmie, która buduje sklepy. (…).


Ciekawe kto mu grunty gminne sprzedał? I pomyśleć, że co niektórzy obiecywali, że już, już market we Wleniu powstanie (chyba nawet publicznie?). A do Biedronki droga daleka, daleka.... .

Po za tym dochody Gminy spadają – wydatki rosną, gmina bawi się na imprezach ! A budżet w czarnej ….. . Ale o tym następnym razem.

Andrzej Jaśkiewicz