Inwazja wandali!
Dodane przez j23 dnia Sierpień 28 2012 20:45:33
Tylu zdarzeń co w ubiegłym tygodniu nie było chyba przez cały ubiegły rok – mówi strażnik Miejski pan Marek Dziatłowicz.
Potłuczone parapety na budynku szatni klubu sportowego Pogoń, okradziona stacja paliw, poprzecinane kłódki garaży i potłuczone światła sygnalizacji świetlnej w Strzyżowcu to skutki działalności grupy wandali.

Rozszerzona zawartość newsa
Tylu zdarzeń co w ubiegłym tygodniu nie było chyba przez cały ubiegły rok – mówi strażnik Miejski pan Marek Dziatłowicz.
W nocy z czwartku na piątek  grupa wandali wjechała samochodem na teren stadionu Pogoni Wleń  i potłukła zupełnie niszcząc kilka parapetów.

Było to celowe działanie. Żeby wjechać na boisko trzeba przeciąć kłódkę na bramie. Sprawcy samochodem podjechali pod samą szatnię. Pozostawili rękawiczkę i zniszczoną przez auto murawę. Straty wstępnie można oszacować na kilkaset złotych - mówi Prezes Pogoni pani Iwona Kobierecka.
 
Prawdopodobnie te same osoby poprzecinały kilka kłódek na bramach garaży przy ulicy Harcerskiej. Nikt z właścicieli nie zgłosił kradzieży jednak chuligani opryskali farbą w spreju dwa samochody.
Kolejnym aktem wandalizmu, czy raczej głupoty  było włamanie i kradzież ze stacji paliw przy ul. Kasprowicza. Na szczęście wyniesiony przez sprawców olej odnalazł się na terenie pobliskiej posesji razem z należącymi do złodziei nożycami do cięcia stali.

Być może te same osoby w Strzyżowcu  co najmniej kilkakrotnie zniszczyły  światła sygnalizacji świetlnej kierującej ruchem na objeździe remontowanego mostu. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej autorami tych zdarzeń są mieszkańcy jednej z pobliskich wiosek. „Zmowa milczenia” części lokalnej społeczności daje  chuliganom poczucie bezkarności i przyzwolenie na  dokonywanie podobnych czynów w przyszłości. Płacą za to wszyscy mieszkańcy gminy.