Zniszczona trasa rowerowa.
Dodane przez j23 dnia Lipiec 24 2012 22:05:13
Ostatnie ulewy zniszczyły drogi po których wytyczono euroregionalną trasę rowerową ER 6. Mizerna infrastruktura turystyczna w gminie zubożała jeszcze bardziej.

Rozszerzona zawartość newsa
Zapewne niewiele osób wie, że przez teren naszej gminy przebiega euroregionalny szlak rowerowy ER 6. Powstał w 2002 roku  jego długość wynosi 122 km. Swój początek bierze na przejściu granicznym w Lubawce i przez Kamienną Górę, Marciszów, Rudawski Park Krajobrazowy, Janowice Wielkie- Góry Sokole,  Jelenią  Górę, Wzgórze Krzywoustego, Park Krajobrazowy Doliny Bobru, Perłę Zachodu, Siedlęcin,  Barcinek i Pokrzywnik, kamienistą drogą dociera do gminy Wleń. Niestety ostatnie ulewy zupełnie zdewastowały część dróg po których został wytyczony. Praktycznie nie przejezdny dla rowerów jest odcinek z Nielestna do Modrzewi. Woda zupełnie zniszczyła łączącą obie miejscowości polną drogę. Szlak chociaż zaniedbany w sezonie był dość często wykorzystywany przez turystów. Niestety infrastruktura turystyczna i tak w naszej gminie mizerna zubożała jeszcze bardziej.

WIĘCEJ NA TEMAT EUROREGIONALNEGO SZLAKU TURYSTYCZNEGO ER 6Fragment ER 6 w ModrzewiachKamienie naniesione przez spływającą wodę.Zniszczona ER 6Zniszczona ER 6Zniszczona ER 6