Lepsze czasy dla Pilchowic ?
Dodane przez Kubek dnia Luty 28 2009 11:46:00
Jak donosi portal jelonka.com, być może niedługo oprócz obejrzeniu jeziora Pilchowickiego z okien pociągu i wycieczce na tamę, będzie można udać się również w rejs stateczkiem.
Rozszerzona zawartość newsa
Jak donosi portal jelonka.com, być może niedługo oprócz obejrzeniu jeziora Pilchowickiego z okien pociągu i wycieczce na tamę, będzie można udać się w rejs stateczkiem.

Wszystko dzięki działaniom starosty lwóweckiego Artura Zycha, który dąży do udostępnienia brzegów jeziora - znajdującego się na terenie powiatu lwóweckiego - potencjalnym dzierżawcom. Dotychczas nie było to możliwe ze względu na uregulowania prawne zastrzegające wyłączność na używanie terenu Energii Pro. To jednak ma się zmienić.

– Wiem, że już są chętni na dzierżawę niektórych miejsc. Kajakarze chcą zbudować przystań. Jest także osoba, która zamierza reaktywować rejsy stateczkiem wycieczkowym – mówi Artur Zych.

Byłby to godny powrót do przeszłości. Przez wiele lat, zanim zbiornika nie zanieczyściły ścieki z Celwiskozy, tętniło na nim w sezonie letnim życie. Pływał statek, a jeleniogórzanie tłumnie jeździli nad jezioro Pilchowickie, aby tam popływać i plażować.

?ródło: http://jelonka.com/