NOWY PARKING NA RYNKU, czyli Wleń w czarnej d.... .
Dodane przez j23 dnia Czerwiec 19 2012 23:20:54
Jedną z najaktywniejszych w radzie Miasta i Gminy jest Komisja Gospodarki Komunalnej i Bezpieczeństwa. Jej członkowie jeszcze w ubiegłym roku złożyli wniosek o budowę kolejnego parkingu na  rynku. Ostatnio odkryli we Wleniu jedną jedyną dziurę w jezdni. O tym i innych nieodkrytych przez Radnych dziurach piszemy w dalszej części newsa.

Rozszerzona zawartość newsa
Z protokołu przeglądu dróg sporządzonego przez Komisję Gospodarki Komunalnej wyłania się obraz Wlenia z drogami wręcz doskonałymi. Jezdnie mamy idealne, a chodniki równe niczym stół. Komisja wypatrzyła w mieście jedną, jedyną dziurę na ulicy Jana Kazimierza. Jednak rzeczywistość okazuje się jak zwykle nie taka różowa - raczej zupełnie szara, a miejscami wręcz jak czarna dziura.

Nasi szanowni radni zupełnie nie zauważyli dziur po awariach miejskich wodociągów. Jaki jest stan  sieci wodnej wszyscy wiemy doskonale. Nasi przedstawiciele najprawdopodobniej doszli do wniosku, że nie ma sensu naprawiać asfaltu skoro i tak dojdzie do kolejnej awarii, a wtedy zadanie ekipy z KZOM będzie znacznie ułatwione.

 Jedna z najstarszych dziur jako pozostałość po takiej awarii znajduje się na ulicy Górskiej. Powstała ok 2009 roku i do dnia dzisiejszego zachowała się w stanie idealnym. W innych miejscowościach po usunięciu usterki niemal natychmiast droga jest łatana. My w związku z niemal historycznym jej charakterem proponujemy otoczenie tego miejsca  opieką konserwatorską, a w przyszłości zgłoszenie  do UNESCO jako elementu dziedzictwa kulturowego, będącego symbolem sprawności działania KZOM, władz miasta i Rady Gminy, tej i poprzedniej kadencji.

Co ciekawe większość mieszkańców podchodzi do problemu dróg, dziur, krzywych nierównych chodników z obojętnością, czy może raczej stoickim spokojem. Chodniki zawsze były krzywe, a ulice dziurawe. To po co to zmieniać? Władze wręcz wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i nawet nowe chodniki są układane krzywo, aby nie zaburzać (nie)ładu i harmonii panującej w mieście.

 Szczególnie spośród Wlenian wyróżniają się mieszkańcy ulicy Skarpowej. Tych ludzi cechuje ogromny spokój, spolegliwość i wręcz niewiarygodna cierpliwość. Raz na cztery lata obiecuje się im, że już, już ich droga będzie zrobiona. Mija kadencja. Znowu są mamieni obietnicami, znowu cierpliwie czekają … , i tak od dziesięcioleci. Jednak nie ma tego złego..., zawsze można zgłosić głębokość kolein do Księgi Rekordów Guinessa.

Dzielni Radni nie zasypują gruszek w popiele. Wśród wielu problemów, którymi się zajmują jest sprawa niedostatecznej ich zdaniem ilości miejsc parkingowych na Rynku. W związku z tym jeszcze w ubiegłym roku wystąpili z wnioskiem do Burmistrza Miasta i Gminy o budowę    kolejnego parkingu. Nowe miejsca postojowe powstały by przy Placu Bohaterów Nysy, na przeciwko numerów 14,15,16,17. Pisząc prościej przed sklepem monopolowym. Niestety nie udało nam się ustalić czy ma to jakiś związek z lokalizacją miejsc postojowych.

Z niewiadomych przyczyn zupełnie inne podejście do dróg w gminie maja władze powiatu. Właśnie rozpoczął się remont drogi powiatowej Wleń – Modrzewie. Wniosek na dofinansowanie budowy obwodnicy Wlenia złożony przez starostwo przeszedł kolejną weryfikacje i są ogromne szanse na jego realizację. Do końca września zostanie wykonany remont mostu w Strzyżowcu. Dziwne doprawdy, dziwne i zupełnie niezrozumiałe.


TAKA SOBIE DZIURA NA ULICY OGRODOWEJ.DZISIAJ NA NASZEJ JEDNEJ DZIURZE MIESZCZĄ SIĘ DWA SAMOCHODY! JUTRO ZMIEŚCIMY TRZY! POJUTRZE CAŁY WLEŃ BĘDZIE JEDNĄ WIELKĄ DZIURĄ!DZIURA WIELOKROTNEGO UŻYTKU NA ULICY KOŚCIUSZKI.NO I NIECH SIĘ KTOŚ POCHWALI GŁĘBSZYMI KOLEINAMI!OBIECANKI OBIECANKAMI A MIESZKAŃCOM SKARPOWEJ ZAWSZE POD GÓRKĘ!TREŚĆ WNIOSKU O BUDOWĘ NOWEJ ZATOKI PARKINGOWEJ NA PL BOHATERÓW NYSY.


PROTOKÓŁ PRZEGLĄDU DRÓG 1


PROTOKÓŁ PRZEGLĄDU DRÓG 2


TEKST I ZDJĘCIA:
A.JAŚKIEWICZ