Wystawa prac pana Jacka Knapa w Oleśnicy.
Dodane przez j23 dnia Październik 18 2011 21:49:15
  W czwartek 6 października w oleśnickiej Bibliotece POD PEGAZEM  odbył się wernisaż wystawy grafik autorstwa Jacka Knapa. Na spotkanie z artystą i wspaniałym, ciepłym, klimatem jego prac przybyło sporo Oleśniczan.
Rozszerzona zawartość newsa
Jacek Knap - Kilka tygodni temu w jednej z zaprzyjaźnionych agroturystyk odpoczywali goście z okolic Oleśnicy. Tam mogli zobaczyć kilka moich prac które tak im się spodobały, że niektóre z nich zabrali ze sobą. Po powrocie z urlopu pokazali je pani Dyrektor Biblioteki w Oleśnicy Annie Zasada. Pani Anna skontaktowała się ze Mną i zaproponowała zorganizowanie wystawy. Jest to już kolejna ekspozycja moich prac. Poprzednie miały miejsce w Jeleniej Górze, Lwówku Śląskim i we Wleniu.

Anna Zawada Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja w Oleśnicy - W kolejne tej jesieni wiosenne popołudnie, w czwartek 6 października w oleśnickiej Bibliotece POD PEGAZEM  odbył się wernisaż wystawy grafik autorstwa Jacka Knapa. Na spotkanie z artystą i wspaniałym, ciepłym, klimatem jego prac przybyło sporo Oleśniczan.

Jacek Knap, który prywatnie, w dyskusjach kuluarowych dał się poznać mieszkańcom naszego miasta jako człowiek niezwykle skromny, ciepły i serdeczny, od dziecka mieszka we Wleniu – małym miasteczku położonym w przełomie Doliny Bobru oddzielającym Pogórze Izerskie od Pogórza Kaczawskiego. Miejscowość ta jest otoczona kilkoma wzniesieniami – wszystko to sprawia, że artysta mieszka w jednym z piękniejszych zakątków Dolnego Śląska. Otwierająca spotkanie Beata Szukalska powiedziała, że artysta jest rozmiłowany w pięknie okolic w których przyszło mu żyć i że to jedna z jego głównych inspiracji i fascynacji twórczej. Artysta pisuje wiersze, a na co dzień pracuje w Nieletnie jako terapeuta zajęciowy.

Grafiki oczywiście zachwyciły wszystkich przybyłych na uroczystość – grafiki pokazują wspaniałą naturę otaczającą autora, ale w sposób subtelny i dyskretny wymykają się realizmowi przechodząc we wspaniałe fantastyczne wizje mieszające ze sobą dwa porządki światów. Mimo to, artysta nie eksponuje pomiędzy nimi kontrastów – przejścia są niezwykle delikatne, a obydwa światy składające się na artystyczne wizje Knapa są ciepłe, spokojne i harmonijne – takie też stany ducha wywołują w wyobraźni odbiorcy.

Więcej informacji o artyście i jego ukochanych okolicach znajdziecie Państwo na stronach: www.wlen.org.pl
 
Wystawę można oglądać do końca października w Bibliotece POD PEGAZEM, przy ul. F. Kleeberga 4 w godzinach otwarcia Biblioteki. W Bibliotece POD PEGAZEM można również nabyć grafiki artysty – szczegóły u  bibliotekarzy, bądź pod nr telefonu 71 716 52 21.

Knap