Projekt rozkładu jazdy
Dodane przez j23 dnia Wrzesień 28 2011 21:39:35
Choć nowy rozkład jazdy pociągów wchodzi w życie dopiero 11 XII 2011r to jednak warto zapoznać się z projektem, który podróżnym udostępnił Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Rozszerzona zawartość newsa
Choć nowy rozkład jazdy pociągów wchodzi w życie dopiero 11 XII, to jednak warto zapoznać się z projektem, który podróżnym udostępnił Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

(strony: http://rozklady.transport.pwr.wroc.pl/dolnyslask/rozklad-D62_20111211-6-1.html - kier. Lwówek i http://rozklady.transport.pwr.wroc.pl/dolnyslask/rozklad-D62_20111211-4-2.html - kier. Jel.G.)

Gorszy czy lepszy ?

Analizując projekt nowego rozkładu jazdy i porównując do z obecnym widać, że nowa oferta będzie znacznie odbiegała od aktualnej.
Wleń utraci bezpośrednie połączenia z Legnicą przez Chojnów, Bolesławiec, Nowogrodziec, ponieważ organizator przewozów rezygnuje z utrzymania połączeń między Lwówkiem Śl. a Zebrzydową.
Z rozkładu wyleci też weekendowo-wakacyjny bezpośredni pociąg ze Szklarskiej Poręby.
W nowym rozkładzie utrzymane będą wyłącznie połączenia do Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego.
Bez wątpienia plusem nowego rozkładu będzie uruchomienie porannego połączenia do Lwówka - pora odjazdu jest jednak dość wczesna. Wycofany natomiast zostanie kurs o 19:31. Pewnym utrudnieniem będzie też zawieszenie połączeń 25 XII 2011 (I dzień świąt Bożego Narodzenia) i 8 IV 2012 (I dzień świąt Wielkanocnych).

Materiał nadesłany przez "Animatora kultury" Portalu informacyjnego Marczowa.