Festiwal Teatrów Wędrujących we Wleniu
Dodane przez Administrator dnia Lipiec 26 2011 22:36:58

Już po raz XXIX w kotlinie jeleniogórskiej wystąpią teatry uliczne. W tym roku po raz pierwszy pod nazwą „Festiwal Teatrów Wędrujących”. Po latach przerwy aktorzy zawitają również do Wlenia.


Rozszerzona zawartość newsa

Już po raz XXIX w kotlinie jeleniogórskiej wystąpią teatry uliczne. W tym roku po raz pierwszy pod nazwą „Festiwal Teatrów Wędrujących”. Po latach przerwy aktorzy zawitają również do Wlenia.

Cieszę się, że w tym roku uda się gościć z festiwalem również we Wleniu - mówi dyrektor Teatru im. K.C. Norwida w Jeleniej Górze, Bogdan Koca. Moim marzeniem jest by aktorzy mogli wystąpić we wszystkich okolicznych miastach i miasteczkach. W tym roku udało nam się pozyskać znaczną część funduszy z Unii Europejskiej, symboliczny wkład w organizacji występów mają również gminy, w których będą gościć aktorzy, dzięki temu możemy powrócić ze spektaklami do Wlenia, Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śląskiego i Lubania.

W imieniu własnym, Dyrekcji Teatru im. K.C. Norwida w Jeleniej Górze a w szczególności w imieniu aktorów, serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w festiwalu.

Program dla Wlenia:

7 sierpnia 2011 r.

godz. 15:00 – 20:00

Teatr WAGABUNDA, Kraków

PORT MAGICZNY (działania parateatralne dla dzieci i dorosłych)

Jedyne w swoim  rodzaju teatralno-cyrkowe wesołe miasteczko, w którym przez kilka godzin w zapomniany świat tradycyjnych polskich jarmarków wspólnie mogą się przenieść dorośli i dzieci. Zobaczymy żonglerów, akrobatów, ewolucje na motocyklach. Będzie można nauczyć się chodzenia na mini szczudełkach, modelowania baloników, pojeździć na „Magicznym Bicyklu” a także poskakać na „Skakance Gigant”.

godz. 15:30

Teatr CZTERY ŻYWIOŁY, Chojnice

ZAPOMNIANI PODRÓŻNI

Dwójka zapomnianych podróżnych (a może to są duchy) przeżywa dziwne zdarzenia i bardzo dziwne przygody z pogranicza snu i jawy na zapomnianym, zlikwidowanym dworcu kolejowym. Dworcu, na którym ciągle materializują się zdarzenia i postaci z przeszłości, czekające na pociągi i tłumy podróżnych, którzy nie nadjeżdżają. Miejsce pulsuje, drży i wydaje się oddychać niczym żywa istota pogrążona w smutku, żalu i tęsknocie za przeszłością.

Festiwal Teatrów Wędrujących – Program


FTW