Ominęła nas obwodnica...
Dodane przez Kubek dnia Wrzesień 30 2010 18:14:13
Jeszcze kilka dni temu była realna szansa, na to że w przyszłym roku ruch tranzytowy ominie Wleń, po nowo wybudowanej obwodnicy.
Rozszerzona zawartość newsa
Jeszcze kilka dni temu była realna szansa, na to że w przyszłym roku ruch tranzytowy ominie Wleń, po nowo wybudowanej obwodnicy.

Piotr Wysocki:
„Do realizacji były przygotowane dwa projekty: Remont drogi Pławna Lubomierz oraz budowa obwodnicy we Wleniu. Oba projekty miały pełną dokumentację techniczną oraz pełną akceptację  Rady Powiatu.”

Artur Zych:
„Początkowo Zarząd Powiatu zadecydował o złożeniu wniosków do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (red. Schetynówki). Pierwszy z nich dotyczył budowy obwodnicy we Wleniu, drugi remontu drogi Pławna – Lubomierz, która została uszkodzona podczas powodzi.”


W drugiej połowie września członkowie Zarządu Powiatu (red. Zbigniew Grześków, Zenon Zatchiej) złożyli konkurencyjną propozycję budowy drogi w gminie Mirsk oraz drogi Lwówek Śląski – Rakowice Wlk..

Artur Zych:
„No i przegłosowali mnie, ja mam jeden głos a oni dwa.”


Piotr Wysocki:
„Na wniosek mój, Pana Stanisława Mrówki oraz Artura Zycha zwołano nadzwyczajną sesję Rady Powiatu podczas której rada zadecydowała, że należy w pierwszej kolejności realizować projekt budowy obwodnicy we Wleniu oraz remont drogi Lwówek – Rakowice, za taką kolejnością głosowała większość rady. Dokumentacja drogi w gminie Mirsk oraz drogi Lwówek Śląski - Rakowice WLK. są niepełne do tego dochodzą koszty przekraczające możliwości powiatu. „


Artur Zych:
„Stanowisko Rady Powiatu o budowie obwodnicy Wlenia oraz remontu drogi Lwówek Śląski – Rakowice Wlk. przedstawiłem na zarządzie, jednak pozostali członkowie Pan  Zenon Zatchiej oraz Zbigniew Grześków z przyczyn proceduralnych nie zgodzili się na głosowanie. Niestety nawet gdybyśmy dzisiaj podjęli uchwałę to i tak byłoby za późno.”


Zenon Zatchiej
stwierdził, że Zarząd Powiatu nie jest przeciwny budowie obwodnicy we Wleniu. Przy kolejnych naborach będą składane wnioski, i obwodnica na pewno powstanie.

Mimo wieloletnich starań byłych oraz obecnych władz Wlenia, budowa obwodnicy z powodu nie do końca zrozumianych przez nas intencji niektórych członków Zarządu Powiatu, przesunęła się w bliżej nieokreśloną przyszłość.


Wleninfo.pl