Europejskie Dni Dziedzictwa we Wleniu
Dodane przez j23 dnia Wrzesień 14 2010 22:06:27
Już po raz kolejny w naszej Gminie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa. W Pałacu Lenno tradycyjnie miłośnicy muzyki poważniej mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli Szkoły Muzycznej z Jeleniej Góry. W tym roku po raz pierwszy publiczności został udostępniony Pałac Wleń. Pan Osiecki przygotował dla przybyłych gości szereg atrakcji.
Rozszerzona zawartość newsa
Już po raz kolejny w naszej Gminie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa. W Pałacu Lenno tradycyjnie miłośnicy muzyki poważniej mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli Szkoły Muzycznej z Jeleniej Góry. Gwiazdą koncertu był niewątpliwie Pan Artur Rulewski wychowanek konserwatorium muzycznego w Moskwie. Można było również odpocząć w kawiarence oraz zwiedzić kompleks pałacowy.

W tym roku po raz pierwszy publiczności został udostępniony Pałac Wleń. Pan Osiecki przygotował dla przybyłych gości szereg atrakcji. Chętni mogli wysłuchać prelekcji na temat historii obiektu nierozerwalnie związanego z Wleniem i jego mieszkańcami przez kilkaset lat. Pan Witczak niezwykle obrazowo przedstawił historie i dzień dzisiejszy Doliny Bobru.

W związku z tematem EDD od pomysłu do przemysłu można było obejrzeć wystawę fotograficzną przedstawiającą budowę linii kolejowej Jelenia Góra - Lwówek Śląski oraz eksponaty związane z historią kolei. Warto również było zwiedzić wnętrza pałacowe, które po latach zaniedbań i dewastacji odzyskują dawna świetność. W obchody Dni Dziedzictwa w tym roku włączyła się również Rada Rodziców Zespołu Szkół, Rodzice, Grono Pedagogiczne, Samorząd Uczniowski przygotowali stoiska, na których można było kupić pyszne wypieki przygotowane przez mieszkańców naszej gminy. Cały dochód ze sprzedaży ciast w wysokości 1721 złotych w równych częściach zostanie przekazany dla Natalii i Konrada.

W związku z tym Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Kobierecka składa podziękowania dla nauczycieli, rodziców oraz uczniów gimnazjum za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zbiórki.Szanowni Państwo,

         Europejskie Dni Dziedzictwa 2010 w Pałacu Książęcym we Wleniu dobiegły końca. Pragniemy  podziękować wszystkim uczestnikom, gościom oraz współorganizatorom EDD. Choć nie jesteśmy w stanie podać Państwu dokładnych statystyk, to jesteśmy dumni, że nasz Pałac cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem, które przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Chcielibyśmy podziękować wszystkim odwiedzającym za tak liczne przybycie. Miło nam było gościć Państwa w naszych progach i mamy nadzieję, że spotkamy się podczas następnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa

 Korzystając z okazji pragniemy podziękować osobom związanym z przygotowaniem EDD w Pałacu Książęcym.

 Panu Andrzejowi Bossowskiemu, panu Markowi Dralowi oraz pani Marii Łopusiewicz dziękujemy za udostępnienie swoich zbiorów, dzięki którym mogliśmy stworzyć wystawę nt. Kolei w Dolinie Bobru. Pani Joannie Kawacińskiej, pani Danucie Siwiak i panu Stanisławowi Sobczyk jesteśmy wdzięczni za prezentację swojego dorobku artystycznego. W szczególności dziękujemy panu Jackowi Knapowi oraz Tomaszowi Marzec, którzy nie tylko zaprezentowali swoje dzieła, ale także prowadzili warsztaty artystyczne w trakcie trwania EDD. Składamy także podziękowania pani dyrektor Annie Komsta, która wsparła nas odpowiednim sprzętem oraz cennymi radami. Dodatkowe podziękowania należą się państwu Annie i Andrzejowi Zwolińskim, którzy w profesjonalny sposób przygotowali nasze wystawy.

EDD w Pałacu Książęcym nie osiągnęłyby swojego poziomu bez wspaniałego wykładu pana Antoniego Witczaka. Dzięki swojej ogromnej wiedzy i profesjonalizmowi pan Witczak na nowo poprowadził nas Doliną Bobru pozostawiając niezapomniane wrażenia.

 Magdzie Żukowskiej,  Kamili Frontczak, Magdzie Dziuda i Ani Soleckiej dziękujemy za uśmiechy, którymi obdarzały naszych gości podczas oprowadzania ich po Pałacu Książęcym. Mamy nadzieję, że przedstawiona przez nasze przewodniczki historia Pałacu pozostanie Państwu na długo w pamięci.

  Pani sołtys  Barbarze Ładziak oraz paniom z Nielestna dziękujemy za wsparcie w drugim dniu obchodów EDD.

 Panu dyrektorowi Wiesławowi Gierczyk, Nauczycielom oraz Radzie Rodziców ze szkoły im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu pragniemy złożyć gorące podziękowania za wsparcie EDD wspaniałymi wypiekami. Choć wiemy, że Waszej akcji przyświecały wyższe cele, to jesteśmy wdzięczni za atmosferę przyjaźni i radości, jaką wnieśliście do naszego Pałacu. Szczególne podziękowania należą się także wszystkim uczniom, którzy nie tylko gościli w naszym Pałacu, ale przede wszystkim udostępnili swoje prace nt. Kolei w Dolinie Bobru.

 Panu Andrzejowi Jaśkiewiczowi oraz całej ekipie remontowej dziękujemy za przygotowanie i odpowiednie zabezpieczenie Pałacu. To właśnie ich starania pomogły nam w udostępnieniu Pałacu wszystkich zainteresowanym.

 W końcu, choć równie gorąco jak pozostałym, pragniemy podziękować pani Iwonie Kobiereckiej za jej ogromny wkład oraz niezwykłe zdolności menedżerskie, które przyczyniły się do rozwoju EDD w Pałacu Książęcym.

 Mamy nadzieję, że wszyscy Państwo jesteście usatysfakcjonowani z naszej współpracy i będziemy mogli ją kontynuować w przyszłości. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom i zapraszamy do odwiedzenia Pałacu Książęcego w przyszłości, kiedy będzie już w pełni przywrócony do dawnej świetności.

Pozostajemy z pozdrowieniami,

Katarzyna, Bożena i Sławomir Osieccy.


WIECEJ ZDJĘĆ W GALERII