25 Rajd Karkonoski
Dodane przez Kubek dnia Sierpień 25 2010 10:57:58
79 załóg z Polski, Czech i Niemiec widnieje na liście zgłoszeń 25 Rajdu Karkonoskiego Dark Dog, siódmej rundy Rajdowego Pucharu Polski, drugiej rundy Lausitz Cup, który odbędzie się w sobotę na drogach naszej gminy.

Rozszerzona zawartość newsa
79 załóg z Polski, Czech i Niemiec widnieje na liście zgłoszeń 25 Rajdu Karkonoskiego Dark Dog, siódmej rundy Rajdowego Pucharu Polski, drugiej rundy Lausitz Cup, który odbędzie się w sobotę na drogach naszej gminy.

Numer startowy 1 otrzymali Przemysław Janik i Wiktor Stanis w Citroenie C2 R2. Z kolejnymi numerami startują Mateusz Tutaj, Paweł Hankiewicz, Tomasz Sawicki i Marek Kwaśnik.

W klasie Gość uzbierano 22 samochody - na czele z Lancerem Evo X Pawła Dytki i Macieja Gleixnera. "Virnik" i Kacper Puszkiel przedstawia BMW M3, Vaclav Donat - Subaru Imprezę, Karel Macek - Corollę S2000.

Na trasie rajdu oprócz typowych samochodów dla Rajdowego Pucharu Polski takich jak Citroeny C2, Hondy Civic, Renault Clio, Peugeot 206 czy najpopularniejsze Ople Astra, pojawią się również starsze modele samochodów rajdowych. Do pucharu Trabanta w Lausitz Cup zgłosiło się 6 załóg, pojawi się również Fiat 125p, Skoda 110l Rallye, Fiat 126p oraz Waz Łada.

Trasa odcinków specjalnych będzie przebiegać podobnie jak w tamtym roku, jednak nastąpiło kilka zmian.

Odcinek Specjalny 2/5/8 Pilchowice został skrócony w porównaniu do zeszłego roku, i tym razem załogi będą startowały z Pilchowic przez Radomice, Łupki, Kleczę do Łupek przed którymi ustanowiono metę odcinka.

Odcinek 3/6/9 Nilestno, także nieznacznie zmienił swoją konfigurację, zrezygnowano w tym orku z nawrotu w Czernicy, oraz podobnie jak w Pilchowicach został zmieniony kierunek OS przez co zawodnicy będą startować w Nielestnie i Kończyć w Dziwiszowie.

Przygotowaliśmy dla Państwa również kilka zdjęć z trasy odcinków specjalnych:
Na oficjalnej stronie rajdu - http://www.rajdkarkonoski.pl/ przygotowane zostały informacje dla kibiców (mapki, przewodniki, harmonogram, listy zgłoszeń).

Przypominamy również że na każdym odcinku należy zachować szczególną ostrożność, oraz wykonywać polecenia służb porządkowych na trasie które dbają o bezpieczeństwo kibiców oraz załóg startujących w rajdzie.