Piwny Festiwal...
Dodane przez Kubek dnia Czerwiec 10 2010 12:10:29
Lwówecki Festiwal Smaków i Tradycji Regionalnych oraz XI Kwisonalia w Gryfowie Śląskim odbędą się podczas nadchodzącego weekendu.
Rozszerzona zawartość newsa
Lwówecki Festiwal Smaków i Tradycji Regionalnych startuje w tym roku z nową nazwą, rok temu znany był szerzej jako Lwówecki Festiwal Piwa, jednak formuła obu wydarzeń ma wiele wspólnego.

Impreza rozpocznie się już w piątek na stadionie sportowym od godziny 18, jednak największe atrakcje będą czekały na zwiedzających w sobotę, jako że przygotowano pokazy warzenia piwa domowymi sposobami, wycieczki edukacyjne do Browaru Lwówek Śląski oraz różne konkursy i testy konsumenckie.

Udział w imprezie zapowiedziało kilkanaście browarów z Polski i zagranicy między innymi: Browar Kormoran, Browar Ciechan, Browar Koreb, Browar Fortuna, Browar Jagiełło, Browar Staropolski, Browar Na Jurze, Browar Imielin, Browar Grybów, Browar Edi, Browar Krajan, Browar Svijany, Browar Polićka, Browar Rychnov, Browar restauracyjny Rampuśak, Browar Chodovar, Browar Strakonice, Browar Eggenberg.

Nie zabraknie również lokalnego Browaru Lwówek Śląski, który 20 maja rozpoczął pierwsze próbne warzenie piwa i wszystko wskazuje na to, że będzie ono dostępne na tym festiwalu.


Natomiast w Gryfowie Śląskim już po raz jedenasty odbędą się Kwisonalia, w sobotę na scenie pojawi się zespół Leszcze a w niedzielę Andrzej "Piasek" Piaseczny, po którego występie nastąpi oficjalne zakończenie imprezy zwieńczone pokazem sztucznych ogni.

Szczegółowy program Kwisonaliów znajdą Państwo >>> TUTAJ <<<

Fot: www.browar.biz; lwowekslaski.pl