Czarni Strzyżowiec - Trzecia wygrana z rzędu.
Dodane przez Tobiasz dnia Maj 10 2010 09:27:36
W minioną niedzielę Czarni Strzyżowiec pokonali po bardzo dobrym meczu ówczesnego wicelidera Bazalt Sulików 3:2 (2:0). Dzięki tej wygranej Czarni powiększyli passę, do trzech zwycięstw.
Rozszerzona zawartość newsa

Od początku wiadomo było, że w niedzielne popołudnie drużyna ze Strzyżowca nie będzie miała łatwo. Bazalt to jeden z pięciu pretendentów w walce o promocje do klasy Okręgowej i każda utrata punktów to dla nich koniec marzeń o awansie.

Mimo tego iż przed spotkaniem nieznacznym faworytem byli goście, to Czarni od pierwszego gwizdka nękali obronę Sulikowian. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 7 minucie piłkę w środku pola przechwycił Rzeźnik i uruchomił Romaniaka, który fenomenalnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych. Po objęciu prowadzenia Czarni coraz śmielej poczynali sobie na boisku. Jeden z wielu ataków przyniósł kolejnego gola. Tym razem dwójkową akcję Fryczki i Michalczewskiego na lewej flance, precyzyjnym uderzeniem zakończył ten drugi. W ostatnich minutach pierwszej połowy goście doszli go głosu, jednak na drodze do bramki stawał Grzeja. 2:0 do przerwy.

Druga odsłona zaczęła się od zmasowanych ataków gości. W 50 minucie chwile niezdecydowania w szykach obronnych wykorzystał zawodnik Bazaltu i było 2:1. Czarni szybko pozbierali się po stracie bramki i przejęli inicjatywę. W 65 minucie przed polem karnym, sfaulowany został Rzeźnik. Do piłki ustawionej na 23 metrze podszedł Wiśniewski i precyzyjnym uderzeniem, w "okienko", pokonał golkipera przyjezdnych. 3:1 i wydawało się, że w tym meczu nic nie jest w stanie zagrozić gospodarzom. Jednak goście nie zamierzali odpuszczać. Nerwowo zaczęło się po faulu bramkarza Czarnych w polu karnym i wykorzystanej jedenastce, przez kapitana Sulikowa. 3:2 i piętnaście minut do końca spotkania. Po twardej końcówce, wielu żółtych i dwóch czerwonych kartkach Czarni pokonali Bazalt i umocnili się na siódmej pozycji w tabeli z dorobkiem 26 punktów.

Już w przyszłą niedzielę Czarni zagrają na wyjeździe z kolejna drużyną aspirującą do awansu.  Pogoń Markocice zajmuje piątą lokatę ze stratą pięciu punktów do lidera ze Świeradowa.

LZS Czarni Strzyżowiec - Bazalt Sulików 3:2 (2:0)
bramki: Romaniak, Michalczewski, Wiśniewski - Węcławowicz, Kolek
kartki: Czarni- Lendzion, Bazalt - Koniuszewski (obaj czerwona)
Klasyfikacja strzelców po 19 kolejkach.
skład Czarnych: Grzeja - Waleryk, Wiśniewski, Wąsik, Kostrzewa - Fryczka, Rzeźnik (Szkuta 89'), Słobodzian (Rak 91') , Lendzion - Michalczewski, Romaniak (Żmija 75')

Artykuł oraz galeria zdjęć na stronie Nowin Jeleniogórskich.