XVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Dodane przez j23 dnia Styczeń 06 2010 21:25:48
Już drugi raz z rzędu WOŚP będzie zbierała pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu dla klinik onkologicznych takich jak tomografy komputerowe, czy aparaty do neuronawigacji. We Wleniu XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na Rynku. Sztab: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki.
Rozszerzona zawartość newsa


W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Ambicją WOŚP było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice - skierowani przez pediatrę - będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki. I na ten cel zbierano pieniądze w czasie XVII Finału, który był ogromnym sukcesem (40 mln zł).To jednak za mało. Nie wystarczyło niestety środków na zakup nowoczesnego sprzętu dla klinik onkologicznych takiego jak np. tomografy komputerowe, czy aparaty do neuronawigacji, które pozwalają na bardzo precyzyjne zdiagnozowanie położenia guza i następnie jego bezpieczne zoperowanie.
Aby z sukcesem zakończyć temat onkologii dziecięcej  poświęcony mu będzie jeszcz jeden XVIII Finał.

We Wleniu XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na Rynku. Sztab: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki.