Ogrzewanie chodnikowe
Dodane przez j23 dnia Grudzień 28 2009 13:06:13
Od kilku lat zimą mieszkańców Wlenia mrożą nie tylko niskie temperatury, ale również wysokie rachunki za ogrzewanie.Tymczasem Wleń chyba jako jedyne miasto w Polsce ma podgrzewane ulice, doskonale widoczne przy każdorazowych opadach śniegu.
Rozszerzona zawartość newsa
Od kilku lat zimą mieszkańców Wlenia mrożą nie tylko niskie temperatury, ale również wysokie rachunki za ogrzewanie. Rosnące opłaty za ciepło powodują odłączanie się kolejnych mieszkań, co powoduje wzrost kosztów ogrzewania, wyższe rachunki i odłączenia kolejnych lokali, których mieszkańcy nie chcą korzystać z miejskiej sieci c.o. Koło wieloletnich zaniedbań, braku koncepcji rozwiązania nawarstwiających się rok rocznie problemów zamyka się.

Tymczasem Wleń ma chyba jako jedyne miasto w Polsce podgrzane ulice, doskonale widoczne po każdorazowych opadach śniegu. Wymiana pieca zasilanego olejem opałowym na węgiel na niewiele się zda, jeśli zamiast mieszkań ogrzewać będziemy ulice i chodniki. Niezależnie od tego, czy jesteśmy podłączeni do CO, czy nie, wszyscy oddychamy wyziewami z kilkuset kominów. W ostatecznym rachunku wszyscy płacimy za ten stan swoim zdrowiem.