Wypadek na polowaniu
Dodane przez j23 dnia Grudzień 05 2009 19:06:21
W sobotę w okolicach Wlenia w czasie polowania doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jeden z myśliwych został postrzelony przez kolegę.
Rozszerzona zawartość newsa
Dzisiaj w czasie polowania w okolicach Wlenia doszło do nieszczęśliwego wypadku. 59 letni Ryszard  D. mieszkaniec naszej gminy zauważył lisa, w kierunku którego oddał strzał. Pocisk najprawdopodobniej rykoszetował i trafił w pośladek innego uczestnika polowania. Natychmiast została powiadomiona policja oraz pogotowie ratunkowe.
- Potwierdzamy, że doszło do takiego zdarzenia. W czasie polowania postrzelony został myśliwy. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu powiatowym w Lwówku Śląskim. Wszelkie czynności procesowe prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim. – Mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim Marek Madeksza.
-To był nieszczęśliwy wypadek. W czasie polowania myśliwy, który strzelał do lisa, zrobił to tak jak należy. Kula najprawdopodobniej odbiła się od kości zwierzyny, zmieniła tor biegu i doszło do rykoszetu. Mężczyzna, który został ranny nie znajdował się nawet na linii strzału, siedział z boku. Obrażenia poszkodowanego kwalifikują się na mniej niej niż siedem dni pobytu w szpitalu. - Mówi prokurator Wojciech Moneta

Wszyscy uczestnicy polowania byli trzeźwi.