Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze.
Dodane przez Piotr dnia Wrzesień 05 2009 18:18:56
Dziś we Lwówku Śląskim odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, na których stawiło się 12 drużyn z całego powiatu lwóweckiego.
Rozszerzona zawartość newsa
Dziś we Lwówku Śląskim odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, na których stawiło się 12 drużyn z całego powiatu lwóweckiego. Zawody powiatowe rozgrywają się w cyklu dwuletnim, a prawo do startu w nich mają dwie pierwsze drużyny z poszczególnych gmin. Naszą gminę reprezentowały OSP Wleń i OSP Pilchowice.
Pogoda dzisiejszego poranka przypomniała nam, że to już jesień i być może dlatego na stadionie oprócz drużyn OSP i zaproszonych gości, pojawiło się niewielu widzów.
Bezpośrednio przed zawodami uhonorowano zasłużonych strażaków i działaczy medalami ZOSP. Z lekkim poślizgiem rozpoczęto zawody, na które tradycyjnie składały się dwie konkurencje: bieg sztafetowy i ćwiczenia bojowe.
Biegi sztafetowe rozpoczęły się w fatalnych warunkach pogodowych. Padający drobny deszcz i mocny wiatr skutecznie utrudniał zawodnikom bieg. W tej konkurecji dzięki wspaniałej pracy zespołowej zwyciężyła OSP Pilchowice. Drugie miejsce zajęli strażacy z Golejowa, a na trzecim uplasowała się OSP Wleń. Sztafeta pokazała, że nasze gminne jednostki OSP są dziś dobrze przygotowane i walka w "bojówce" będzie naprawdę ciekawa.
Do ćwiczeń bojowych wszystkie drużyny przystąpiły skoncentrowane. Konkurencja ta to nie tylko pokaz sprawności fizycznej strażaków, ale także wysokiej sprawności sprzętu. Mechanicy motopomp dokonują cudów podczas przygotowań do zawodów, tak by w najważniejszej chwili mieć stuprocentowo sprawne maszyny.
W "bojówce" klasę pokazała OSP Wleń, która dzięki świetnej organizacji i sprawności uzyskała najlepszy czas, który jest rekordem powiatu (46,2 s). Drugie miejsce zajęli strażacy OSP Pilchowice, a na trzecim miejscu uplasowała się OSP Golejów. Dzięki zwycięstwu w tej konkurencji OSP Wleń przesunęła się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Podwójne zwycięstwo strażaków z naszej gminy bardzo cieszy, tym bardziej, że obie drużyny tak wiele pracy włożyły w treningi i przygotowania do tych ważnych zawodów. Niespokojny sen mechaników i ciężki trening strażaków przyniosły wspaniałe rezultaty.
Zawody zakończono wręczeniem nagród ufundowanych przez sponsorów tej imprezy.OSP Pilchowice otrzymała puchar przechodni od Starosty Pana Artura Zycha.


Klasyfikacja ogólna:

I miejsce OSP Pilchowice
II miejsce OSP Wleń
III miejsce OSP Golejów