Do przychodni w Zgorzelcu.
Dodane przez j23 dnia Styczeń 12 2018 20:10:58
Pacjenci którzy przyszli dzisiaj do Ośrodka Zdrowia z informacji na drzwiach przychodni dowiedzieli się, że zostaną przyjęci w Zgorzelcu lub Olszynie. Burmistrz w funkcjonowaniu Ośrodka Zdrowia nie widzi problemów. Inne zdanie ma na ten temat jeden z mieszkańców gminy który całą sytuacje skomentował słowami – chora zmiana.

Rozszerzona zawartość newsa
Chorzy którzy w piatek udali się do lekarza zastali zamknięte na głucho odrzwi. Zawieszona na drzwiach kartka informowała, że  „W dniu 12.01.2018 r. (piątek) – administracja oraz Poradnia POZ będzie nieczynna z powodu odbioru przez pracowników dnia wolnego za dzień 06.01.2018 r.”, a ciągłość udzielania świadczeń zapewni przychodnia w Zgorzelcu lub w Olszynie. Bliżej położony POZ w Gryfowie podobnie jak przychodnia we Wleniu był w piątek nieczynny.

Niestety do wielu osób informacja o zamkniętej przychodni nie dotarła. -
- To chora zmiana  komentował tą sytuację  jeden z mieszkańców gminy.

Rzecznik NFZ oddział we Wrocławiu wyjaśnia, iż taka sytuacja jest dopuszczalna. Dyrekcja zgorzeleckiej spółki wywiązała się z obowiązku poinformowania NFZ-u o planowanym wyłączeniu z działalności na jeden dzień tych ośrodków zdrowia. Więc formalności zostały dopełnione. W każdym z takich przypadków należy także zapewnić pacjentom placówki, które będą pełniły dyżury i powinny one być zlokalizowane zdroworozsądkowej odległości. Pani Joanna Mierzwińska dyplomatycznie nie wyjaśnia czy odległość z Wlenia do Olszyny, lub do Zgorzelca mieści się w tym zdroworozsądkowym wymiarze. - Jak już ktoś jest zmuszony do zamknięcia to powinien przede wszystkim przygotować na to ludzi. Wcześniej to ogłosić, żeby pacjenci nie byli zaskoczeni. – mówi Joanna Mierzwińska - Pacjenci są najważniejsi – dodaje pani rzecznik.


Likwidacja ZP ZOZ we Wleniu i przejęcie opieki zdrowotnej przez Szpital w Zgorzelcu zostały przeprowadzone z inicjatywy burmistrza Artura Zycha. Miały być remedium na wszystkie bolączki wleńskiej przychodni. Po pół roku od przejęcia w opinii części mieszkańców nie nastąpiła poprawa, a wręcz regres. Dwu trzy dniowe oczekiwanie na wizytę u lekarza, kilku godzinna kolejka po „receptę” to w ostatnich miesiącach niemal norma.

Burmistrz A. Zych nie widzi problemu. Na pytanie radnego Drala o funkcjonowanie Ośrodka Zdrowia wyjaśniał:

Tutaj (w ośrodku zdrowia we Wleniu) dwóch pediatrów przyjmowało, była sytuacja taka, że jedna z pań była na urlopie i w tym momencie jej tutaj nie było, ale to była sytuacja przejściowa. Sytuacją przejściową były też problemy zdrowotne pana kierownika które gdzieś też odbiły się na tych kolejkach (…)  Burmistrz rozwiązanie problemu widzi w rejestracji komputerowej zdalnej – tak aby jak mówi tych kolejek było coraz mniej.
Wypowiedź z sesji RMiG Wleń z dnia 28.12.2017

Lwowecki.info
Andrzej Jaśkiewicz - wleninfo.pl