URZĄD MARSZAŁKOWSKI PUBLIKUJE NIERZETELNE TREŚCI - TWIERDZI BURMISTRZ
Dodane przez j23 dnia Styczeń 10 2018 19:13:49
Kolejna odsłona walki burmistrza z mediami.  Artur Zych zarzuca nierzetelność w treści materiału prasowego Urzędu Marszałkowskiego i żąda sprostowania od lwówecki.info

Niedorzeczne pisma, za które płacą mieszkańcy to teraz nowa jakość wleńskiej władzy. 
Mam nadzieję, że to ostatnie miesiące rządów Zycha we Wleniu. -  Komentuje sprawę radny Marek Dral
Rozszerzona zawartość newsa
Późnym popołudniem 11 grudnia 2017 roku biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego opublikowało na swojej stronie internetowej komunikat prasowy o wizycie Marszałka Cezarego Przybylskiego i Wicemarszałek Iwony Krawczyk we Wleniu. We wstępie materiału pt.: „Deklaracja Sudecka podpisana! Dolny Śląsk regionem zrównoważonego rozwoju”, czytamy: „Podczas spotkania podpisano tzw. "Deklarację Sudecką", która będzie tworzyła grunt do współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju wszystkich obszarów województwa”.


Artur Zych burmistrz Wlenia w urzędowym piśmie twierdzi, że „Treść artykułu nie jest rzetelna” i domaga się sprostowania. W tej sprawie kieruje wezwanie do redakcji Lwówecki.info (sic!). Dlaczego do Lwóweckie.info? Tego burmistrz Zych nie wyjaśnia. Wprawdzie redakcja przedrukowała komunikat prasowy UMWD, bo naszym zdaniem pokazuje on zaangażowanie dolnośląskich samorządowców w przyszłość naszego regionu, o czym mogą świadczyć m.in. zawarte w treści słowa Marszałka Cezarego Przybylskiego: „To dla mnie niezwykle ważne, aby wszystkie samorządy lokalne naszego województwa, gminy i powiaty rozwijały się jednakowo, a gospodarcze różnice niwelowała nasza solidarność i wzajemne wsparcie”, jednak to nie od Cezarego Przybylskiego szefa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, czy Michała Nowakowskiego odpowiedzialnego za politykę medialną rzecznika prasowego UMWD, a od lokalnej redakcji Zych domaga się sprostowania!


Redakcja Lwówecki.info – W piśmie do redakcji burmistrz Zych powołuje się na prawo prasowe i wnosi o sprostowanie artykułu. W trzech punktach burmistrz Zych pisze o tym, kto wystosował zaproszenia do gości, co było przedmiotem konferencji oraz kto był inicjatorem powstania Strategii. Redakcja Lwówecki.info odmówiła opublikowania sprostowania.


Radny Marek Krzysztof Dral – W moim odczuciu to dalszy ciąg wojenki i próby zastraszenia lokalnych mediów, które nie boją się pokazywać prawdy. Od czasu, kiedy to ja, jako radny oraz redakcje WlenInfo.pl (Andrzej Jaśkiewicz) i Lwówecki.info głośno sprzeciwiły się planom powstania przetwórni odpadów we Wleniu burmistrz Zych niejednokrotnie atakował mnie i lokalne media. Niedorzeczne pisma, za które płacą mieszkańcy to teraz nowa jakość wleńskiej władzy. Mam nadzieję, że to ostatnie miesiące rządów Zycha we Wleniu. Ta gmina potrzebuje zgody, współpracy i budowania dobrych relacji – również z UMWD.ZDJĘCIE.ARCHIWUM


LWOWECKIE.INFO