Samochód pożarniczy na piaskarkę - to nowy pomysł burmistrza
Dodane przez j23 dnia Grudzień 18 2017 18:31:57
Przebudowa samochodu strażackiego na piaskarkę to według burmistrza remedium na problemy z odśnieżaniem dróg gminnych.
Rozszerzona zawartość newsa
Mieszkańcy gminy dzisiaj wczesnym rankiem mogli poczuć się jak w Austrii. Drogi i chodniki gminne było zalodzone i nie posypane. W ciągu dnia sytuacja pomału unormowała się.

O problemach z zimowym utrzymaniem drug gminnych pisaliśmy kilkakrotnie. Nawet niewielkie i krótkotrwałe spadki temperatury powodują  znaczne utrudnienia komunikacyjne.
Burmistrz tłumaczy się, że nie ma firm chętnych do zimowego utrzymania dróg, 

A. Zych rozwiązanie sytuacji widzi w zakupie ciągnika i przebudowie samochody pożarniczego na samochód skrzyniowy doposażony w pług i piaskarkę. Problem w tym, że może to nastąpić dopiero za kilka miesięcy.  Natomiast na dzień dzisiejszy jak mówi burmistrz sytuacja jest taka jaka jest. Jest zima i nie można przyzwyczajać ludzi do tego, że drogi będą posypywane.

Przebudowa samochody pożarniczego na piaskarkę poza aspektem czysto ekonomicznym – karosowanie i doposażenie może kosztowań nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych ma również wymiar etyczny. W pełni sprawny  i wyposażony samochód strażacki jeszcze przez wiele lat mógłby służyć strażakom ochotnikom z gorzej wyekwipowanych jednostek ratując mienie i życie ludzkie. O przyszłości tego wozu zdecyduje jednak burmistrz.A.Jaśkiewicz