"Królowa polskiego reggae" w Bolesławcu
Dodane przez Tobiasz dnia Czerwiec 23 2009 11:51:06
To pierwsze tego typu wydarzenie w Bolesławcu. Królowa polskiego reggae lady Marika! Koncert odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca o godzinie 20:00 na placu za Piwnicą Paryską. Po koncercie, już w lokalu, afterparty z dobrze znanymi bolesławieckiej publiczności Method Massiv - aż do późnej nocy. Serdecznie zapraszamy.
Rozszerzona zawartość newsa
To pierwsze tego typu wydarzenie w Bolesławcu. "Królowa polskiego reggae" lady Marika! Koncert odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca o godzinie 20:00 na placu za Piwnicą Paryską. Po koncercie, już w lokalu, afterparty z dobrze znanymi bolesławieckiej publiczności Method Massiv - aż do późnej nocy. Serdecznie zapraszamy.

Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu.
Liczba biletów mocno ograniczona. Bilety dostępne w Piwnicy Paryskiej oraz
bezpośrednio u organizatorów pod numerem telefonu 793-74-77-78 (możliwe zapisy osób z poza miasta).


 Marika
polska wokalistka, lady MC tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Karierę rozpoczęła w 2002 r. z soundsystemem Bass Medium Trinity, który wydał bardzo dobrze przyjętą płytę 'Mówisz i masz' w 2004 r. Zagrała ponad 200 koncertów w klubach w całej Polsce. Ma na koncie również występy estradowe: Opera Leśna w Sopocie (TOPtrendy 2006) i główna scena Coke Live Music Festiwal (2008). Jej występy poprzedzały polskie koncerty gwiazd takich jak Macy Gray, Gentleman, Panjabi Hit Squad, Sean Paul, Missy Elliott.
W 2006 r. wzięła udział w projekcie 'Polski ogień' (Germaican Records, Tam Tam
Records). Na albumie - będącym efektem polsko-niemieckiej współpracy muzycznej znalazły się jej dwie piosenki: "Siła ognia"oraz "What's Your Flava?".
Latem 2007 roku ukazał się pierwszy singiel zwiastujący wydanie długogrającej płyty Mariki. Utwór "Moje serce"- owoc współpracy z duetem producenckim Juniorbwoy stał się hitem (prawie 2 miliony odsłon na YouTube).
22 sierpnia 2008 r. na sklepowe półki trafił solowy album Mariki - 'Plenty' wydany nakładem Pomaton EMI. Płyta ta to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej od nu-jazzu i neosoulu po reggae, d'n'bass i funk. Album został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków i otrzymał nominację do Fryderyków 2008.
Wydaniu płyty towarzyszą niezwykle żywiołowe i bogate brzmieniowo koncerty Mariki z zespołem Ruff Radics.

Method Massiv
 to wystrzałowy koktajl osobowości i muzycznych gustów. Najaktywniejszy lokalny sound system, mający na swoim koncie całą mnogość imprez zagranych w bliższej czy dalszej okolicy. Trójka wokalistów Himalion, MichaJah i LadyBird prezentują na scenie autorskie piosenki śpiewane na jamajskich podkładach. Bolesławianie Jegomosc i Fasol po części showcasowej rozkręcają ramie w ramie gorące imprezy grając muzyke z czarnych jamajskich płyt winylowych.
Jegomosc i Fasol ponadto tworzą Full Spontan Promotions, któremu to przede wszystkim zawdzięczamy renesans imprez reggae/dancehall w naszym mieści.

Koncert organizowany jest przy aktywnej współpracy i pomocy Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

Materiał opublikowany na prośbę organizatorów.