Zamknięte bramy Zamku Lenno
Dodane przez j23 dnia Czerwiec 20 2017 20:27:40


Jak co roku zgodnie z wieloletnią tradycją wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego Zamek Lenno zamyka swoje bramy przed turystami. Otworzy je po jego zakończeniu.


Rozszerzona zawartość newsa
Zamek Wleń, jedna z większych i ciekawszych atrakcji turystycznych gminy Wleń przez najbliższe miesiące będzie nieczynna. To kolejny z sezonów turystycznych, w którym bramy zamku zostają zamknięte dla turystów. Powodem zamknięcia obiektu jest prowadzony na nim kolejny etap prac remontowych.

Do czasu zakończenia prac, zwiedzanie ruin będzie niemożliwe. Przewidywany termin zakończenia zadania to 31.10.2017 r. – czytamy na stronie wleńskiego magistratu.

W ubiegłym roku, w sytuacji podobnej jak dziś władze Wlenia umożliwiały zwiedzającym wstęp po wcześniejszym uzgodnieniu z urzędem gminy i w obecności opiekuna wyznaczonego przez władze Wlenia. Dziś już taka sytuacja nie jest możliwa i wstęp na zamek jest całkowicie zabroniony.

Ruiny Zamku Wleń, fot.: maj 2017 r.

W ramach kolejnego etapu prac zostanie wykonana między innymi iluminacja zamkowych murów. Gmina planuje również wycięcie około dwudziestu drzew wokół budowli, aby jak mówił burmistrz Zych w trakcie spotkania z mieszkańcami - zamek był lepiej widoczny.