Zgłoś nieprawidłowość na drodze. Policjanci będą lustrować drogi.
Dodane przez j23 dnia Kwiecień 20 2017 20:52:40
W związku z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych województwa dolnośląskiego, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu przeprowadza tzw. „Wiosenną lustrację dróg 2017”.
Rozszerzona zawartość newsa
W związku z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych województwa dolnośląskiego, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu przeprowadza tzw. „Wiosenną lustrację dróg 2017”.

Powołane zostaną wspólne zespoły złożone z przedstawicieli zarządców dróg i policjantów ruchu drogowego (oraz w zależności od potrzeb także przedstawicieli innych instytucji) do przeprowadzenia „przeglądów” dróg: krajowych, wojewódzkich i powiatowych, gminnych.

Przeglądy zespoły przeprowadzą do 9 czerwca 2017 roku

W podejmowanych działaniach, kontroli poddane zostanie oznakowanie pionowe i poziome oraz podjęte czynności zmierzające do usunięcia nieprawidłowości w tym zakresie.

W zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego zostaną wykonane przeglądy także pod kątem ujawnienia miejsc i elementów dróg, które mogą powodować jego zagrożenie, w tym w szczególności:
Zespoły mają za zadanie także reagowanie na uwagi i sprawdzenie spostrzeżeń mieszkańców i użytkowników dróg. Dlatego też prosimy o zgłaszanie uwag pisemnie na adres email: kpp@lwowek-slaski.wr.policja.gov. w tytule prosimy wpisać „Wiosenna lustracja dróg 2017”, w sekretariacie Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim ul. Jana Pawła II 12, poprzez wyślij wiadomość na stronie www.facebook.com/policja.lwowek lub telefonicznie do kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego sierż. Michała Kamieńskiego nr telefonu 75 64 67 212.

Spostrzeżenia i uwagi zespołu dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, zostaną ujęte w protokole pokontrolnym. Sporządzony dokument, zostanie przekazany staroście, burmistrzom oraz zarządcą dróg.
Policja Lwówek Śląski


Od redakcji

Aż chciałoby się krzyknąć z radości „hura, wreszcie!”. Stan dróg na terenie naszego powiatu to największa bolączka mieszkańców i turystów (przejezdnych). Redakcja Lwówecki.info oraz Obywatelski Patrol od lat pokazują „kwiatki”, jednak jak dotychczas odzew ze strony służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach oraz lokalnych władz był niewielki. Dziury, pochylone i wyblakłe znaki, krzaki na pół jezdni i wiele innych absurdów drogowych to zmora kierowców. Liczymy, iż tym razem dzięki stanowczości Policji zarządcy dróg przyłożą się do swoich obowiązków.
Poniżej pokazujemy kilka zdjęć wykonanych na terenie powiatu lwóweckiego w ostatnich latach. Trudno jest nam uwierzyć, że nikt (poza nami i zwykłymi mieszkańcami) tego nie dostrzega. Niemniej do dziś nikt w tej sprawie nic nie zrobił. W przypadku problemów z lokalizacją „kwiatków” proszę o kontakt pod numer tel. redakcji – 887 606 206.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców o przesyłanie zdjęć niebezpiecznych, źle oznakowanych, bądź dziurawych dróg. Państwa zdjęcia zostaną opublikowane na naszych stronach.
 MAREK DRAL - LWOWECKI.INFO