Gdzie są oświadczenia majątkowe radnych?
Dodane przez Tobiasz dnia Czerwiec 04 2009 08:16:30
W przeciągu kilkunastu dni otrzymaliśmy wiele sygnałów od internautów dotyczących braku publikacji oświadczeń majątkowych, na stronie internetowej lwóweckiego starostwa (powiatlwowecki.pl).
Rozszerzona zawartość newsa
W przeciągu kilkunastu dni otrzymaliśmy wiele sygnałów od internautów dotyczących braku publikacji oświadczeń majątkowych, na stronie internetowej lwóweckiego starostwa (powiatlwowecki.pl). Internauci coraz częściej informują nas, że starostwo ociąga się z publikacją jawnych oświadczeń majątkowych na stronach swojego portalu internetowego. Aby tego było mało ma już...2 lata opóźnienia w publikacji!

- Ostatnie oświadczenia na BIPie starostwa w Lwówku Śl. są z 2007 roku! Czy radni i osoby odpowiedzialne za publikację oświadczeń nie chcą ich ujawnić w sieci globalnej jaką jest internet? Nie mam czasu pisać zapytania, wolę zajrzeć na stronę powiatu i zobaczyć oświadczenia w końcu mam do tego prawo. Komentuje sprawę  internauta podpisujący się jako Grzel.

O wyjaśnienia w sprawie publikacji oświadczeń  w internecie zwróciliśmy się z zapytaniem do Starosty Lwóweckiego Pana Artura Zycha, który mówi zupełnie coś innego.

- Oświadczeń nie ma na stronie internetowej powiatu lwóweckiego ale są na BIP i są aktualizowane. Tłumaczy Starosta Lwówecki Artur Zych.

Sprawdzamy w takim razie informacje. Wchodzimy na stronę www.powiatlwowecki.pl, następnie Biuletyn Informacji Publicznych i zakładka oświadczenia majątkowe. Niestety ostatnie oświadczenia jakie możemy zobaczyć są z roku uwaga...2007! To daje wiele do myślenia i stawia wiele zapytań dlaczego mimo tego, że mamy już 2009 rok  to żaden z internautów nie może przeczytać oświadczeń radnych, starosty czy jego zastępcy?

W podobnej sytuacji znajdują się Biuletyny Informacji Publicznych takich gmin jak Mirsk czy Wleń. Tutaj włodarze także nie chcą pokazać publicznie w internecie swoich oświadczeń majątkowych czy dlatego, że obawiają się dużej krytyki ze strony obywateli? Zobaczymy z biegiem czasu czy gminy i starostwo we Lwówku Śląskim  poprawi swój stosunek do szerokiej rzeszy internautów a może stanie się tak przed następnymi wyborami?

źródło: lwowekslaski.net