"NA RYBKĘ" DO PASIECZNIKA WYBIERAJĄ SIĘ NASI RADNI.
Dodane przez j23 dnia Październik 11 2016 20:32:18

Niewielu mieszkańców zdaje sobie sprawę z tego jak duży wpływ mają decyzje radnych na stan zawartości ich portfela.  Mogłoby się wydawać, że osoba która decyduje o tak ważnych dla lokalnej społeczności sprawach powinna być do tej funkcji doskonale przygotowana.  Dla radnych w gminie Wleń pierwsze szkolenie z zakresu ustawy o samorządzie oraz prawa administracyjnego odbędzie się niemal dokładnie w połowie kadencji.
Dodatkowego smaczku całej sprawie dodaje fakt, że szkolenie odbędzie się w Pasieczniku w smażalni ryb.

Radnym życzę smacznego.


Rozszerzona zawartość newsa
Rada gminy to organ stanowiący prawo lokalne. Do jej kompetencji należy między innymi uchwalanie budżetu, uchwalanie programów gospodarczych, w tym podejmowanie uchwał w sprawie zaciągania pożyczek i kredytów.
Niewielu mieszkańców zdaje sobie sprawę z tego jak duży wpływ mają decyzje radnych na stan zawartości ich portfela. Choćby poprzez ustalanie wysokości podatków lokalnych czy na przykład stawek za wodę i ścieki.
Mogłoby się wydawać, że osoba która decyduje o tak ważnych dla lokalnej społeczności sprawach powinna być do tej funkcji doskonale przygotowana.
Czy aby na pewno tak jest?

Dla radnych w gminie Wleń pierwsze szkolenie z zakresu ustawy o samorządzie oraz prawa administracyjnego odbędzie się niemal dokładnie w połowie kadencji. Co ciekawe nie merytoryczny program, ale miejsce w którym ma się ono odbyć zdominowało dyskusję na ostatniej sesji. Dodatkowego smaczku całej sprawie i to dosłownie dodaje fakt, że przewodnicząca rady Katarzyna Kotołowska poinformowała, że szkolenie odbędzie się w smażalni ryb w Pasieczniku czyli poza terenem gminy. Pytanie dlaczego takie szkolenie nie mogłoby się odbyć w sali OKSiT albo na przykład w jednej ze świetlic wiejskich? Czegoż to nasi radni tak bardzo wstydzą się? Czyżby mieszkańców?

Zdecydowanie przeciwko szkoleniu w smażalni zaprotestowało jedynie dwóch radnych. Jacek Gładysz który dopytywał się dlaczego nie można tego szkolenia zorganizować na przykład w domu kultury oraz radny Marek Dral który na wypowiedz  jednego z radnych, że nie lubi pizzy  stwierdził, że na rybkę to można sobie w niedzielę prywatnie pojechać.

Dyskusję na ten temat niemal natychmiast przerwała przewodnicząca rady. Stało się to po sugestii burmistrza Artura Zycha,  iż w tej sprawie należy przeprowadzić głosowanie  bo zaraz sto pomysłów będzie.

Przeciwko szkoleniu w smażalni ryb głosowali  jedynie Jacek Gładysz i Marek Dral.

Radnym Rady Miasta i Gminy Wleń życzę smacznego.

Andrzej Jaśkiewicz