Podsumowanie sezonu piłkarskiego.
Dodane przez j23 dnia Czerwiec 13 2016 21:11:56
Prezes Rafał Zych  - Początki były bardzo trudne. Mimo, że w rundzie jesiennej porażek było sporo oceniam grę zawodników bardzo pozytywnie.  Runda wiosenna była już dużo lepsza, szczególnie ostatnie sześć spotkań.

Podsumowanie Pogoń Wleń w przygotowaniu.


Rozszerzona zawartość newsa
 WI – Jak dzisiaj, po roku działalności i zakończeniu pierwszego dla WKS –u sezonu oceniasz to co zdołaliście osiągnąć?
 
Prezes Rafał Zych  - Początki były bardzo trudne. Mimo, że w rundzie jesiennej porażek było sporo oceniam grę zawodników bardzo pozytywnie.  Runda wiosenna była już dużo lepsza, szczególnie ostatnie sześć spotkań pokazało, że drużyna osiągnęła stabilny poziom i jest w stanie nawiązać bezpośrednią walkę z najtrudniejszy rywalami. Pokazały to mecze z Miłkowem, Maciejową i ostatni z liderem grupy Podgórzynem. Siódme miejsce w tabeli które zajęliśmy nie do końca nas satysfakcjonuje jednak z punktu widzenia drużyny która debiutuje w rozgrywkach ten sezon był bardzo dobry.
 
WI – Kibice z Pilchowic to pewien fenomen na boiskach B klasowych.

Prezes Rafał Zych  - Nie byłoby tych  osiągnięć bez naszych kibiców.  Obecność osiemdziesięciu - dziewięćdziesięciu osób które regularnie przychodzą na mecze dodatkowo mobilizuje piłkarzy. Mecze w Pilchowicach są małymi widowiskami sportowymi co w b klasie zdarza się bardzo rzadko. Kibice wspierają nas nie tylko na boisku ale także poza nim. Jest to tak samo ważne jak i działalność sportowa.

WI – Zaczynaliście z bardzo skromną infrastrukturą tutaj też widać duży postęp.

Prezes Rafał Zych - Jest dużo lepiej. Przyczyniła się tutaj pomoc Starosty lwóweckiego jak również Gminy Wleń. Ale przede wszystkim jest to ciężka praca zawodników i sympatyków klubu. Są nowe bramki, jest piłko-chwyt wzdłuż drogi, który był warunkiem dopuszczenia boiska do rozgrywek.

WI - jak wyglądają plany na przyszłość?

Prezes Rafał Zych - Jeżeli chodzi o kadry planujemy dokonanie jednego transferu, Na razie nie mogę ujawnić kogo dotyczy i jakiego klubu bo rozmowy trwają. Mogę powiedzeć, że jest to zawodnik który mieszka w Pilchowicach.

Jest również koncepcja zakupu we współpracy z sołectwem zakupu autobusu retro który służył by zarówno mieszkańcom Pilchowic jak i kibicom.

WI dziękuję za rozmowę.