Bez regulaminu i opiekuna nie planuj wycieczki na Basztę!
Dodane przez j23 dnia Kwiecień 06 2016 22:32:28
W związku z czwartym etapem remontu zamku mającym przystosować Zamek Lenno do ruchu turystycznego, wstęp na teren obiektu będzie możliwy jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu z urzędem gminy i wyłącznie w obecności opiekuna wyznaczonego przez władze.
Przed wycieczką na „Basztę” radzę zapoznać się z regulaminem zwiedzania Zamku Lenno.

Rozszerzona zawartość newsa
W związku z czwartym etapem remontu zamku mającym przystosować Zamek Lenno do ruchu turystycznego wstęp na teren obiektu będzie możliwy jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu z urzędem gminy i wyłącznie w obecności opiekuna wyznaczonego przez władze.

  Przed wycieczką na „Basztę” radzę zapoznać się z regulaminem zwiedzania Zamku Lenno. Może się bowiem okazać, że z wycieczkę zakończymy przed zamkniętą kratą wejściową. O ile zupełnie zrozumiałe są ograniczenia w dostępie na teren ruin w trakcie remontu, to polityka informacyjna w tym zakresie nie zmieniła się od lat. Mimo, że jesteśmy u progu sezonu turystycznego  to ogłoszenie o zamknięciu terenu zamku znalazło się jedynie na Facebooku. Milczy na ten temat oficjalna strona Miasta  i Gminy Wleń. Sporo zastrzeżeń można mieć do opracowanego przez urząd regulaminu zwiedzania.
  Podstawowe pytanie. Czy wejście na teren zamku będzie możliwe we wszystkie dni tygodnia,  Czy tylko w dni robocze? Jedynie w godzinach pracy urzędu, czy o każdej porze dnia i nocy. Od lat mówi się o turystyce jako szansie na rozwój gminy. Niestety tylko się mówi, a wychodzi jak zwykle.


REGULAMIN ZWIEDZANIA                                                                                                           UMiG Wleń


Andrzej Jaśkiewicz