STERFA EKONOMICZNA WE WLENIU.
Dodane przez j23 dnia Wrzesień 26 2015 22:26:31
Burmistrz Artur Zych proponuje powstanie Strefy Ekonomicznej na terenie Gminy Wleń.
Podstrefa kamiennogóskiej strefy ekonomicznej zlokalizowana była by za ogródkami działkowymi w kierunku Jeleniej Góry.
Rozszerzona zawartość newsa
Specjalne strefy ekonomiczne to wyodrębnione administracyjnie obszary kraju, gdzie inwestorzy mogą prowadzić działalność gospodarczą uzyskując pomoc regionalną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego (CIT lub PIT) od dochodu uzyskanego z działalności określonej w uzyskanym zezwoleniu. Celem funkcjonowania SSE jest przyspieszenie rozwoju regionów poprzez m.in. przyciąganie nowych inwestycji, rozwój eksportu i tworzenie nowych miejsc pracy.

Burmistrz Artur Zych proponuje powstanie Strefy Ekonomicznej na terenie Gminy Wleń. Jak zapewnia członek zarządu Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej Wojciech Smolińskima się to odbyć bezkosztowo.

Podstrefa kamiennogóskiej strefy ekonomicznej zlokalizowana była by za ogródkami działkowymi w kierunku Jeleniej Góry. Na terenie, który nie jest terenem zalewowym, około 10 hektarów.  Mówił na temat możliwości powstania podstrefy Burmistrz Artur Zych. Jeszcze kilka miesięcy temu powtarzano taką informacje, że nic się nie da, bo nie ma takiej możliwości. Teraz jesteśmy po podjęciu decyzji o budowaniu elektrowni fotowoltaicznych. Spółka pomału powstaje. Jesteśmy po wstępnej rozmowie na temat powstania strefy ekonomicznej. W październiku pozwolę sobie przygotować uchwałę z propozycją żebyśmy do niej przystąpili.
Wypowiedź z sesji RMiG Wleń