NIECH NAM ŻYJE I ROZKWITA
Dodane przez j23 dnia Sierpień 22 2015 19:48:40
Takim widokiem zaprasza potencjalnych gości jadących od strony Jeleniej Góry! Początkowo obawiałem się, że po takim zaproszeniu zbyt wielu chętnych do odwiedzenia naszego gródka chyba nie będzie.
Okazało się jednak, że moje obawy były niczym nie uzasadnione.
Rozszerzona zawartość newsa
Tyle się we Wleniu dzieje, a ty nic nie piszesz! Zagadnął mnie ostatni znajomy.
Postanowiłem odrobić zaległości i wybrałem się na rekonesans.

Faktycznie Wleń kwitnie i to dosłownie.

 Takim widokiem zaprasza potencjalnych gości jadących od strony Jeleniej Góry! Początkowo obawiałem się, że po takim zaproszeniu zbyt wielu chętnych do odwiedzenia naszego gródka chyba nie będzie.
Okazało się jednak, że moje obawy były niczym nie uzasadnione. Obok wyrwanego z kwietnika kamienia dwójka turystów sprzeczała się o to,  czy ten kamień leży tak od dwóch czy od czterech lat. On tu tak leży od pięciu lat definitywnie stwierdziła przysłuchująca się rozmowie kobieta.
 - Panie! Powiedz pan Burmistrzowi niech się zlituje. Ta płyta leży przecież na wprost drzwi ratusza, codziennie tędy przechodzi i co ? Nie widzi tego?
Mimo wszystko żeby nie zostać posądzonym o malkontenctwo postanowiłem napisać coś pozytywnego. Ruszyłem więc w kierunku ulicy Kościuszki gdzie nasi dzielni brukarze z mozołem układają kolejne metry chodnika. I tu spotkała mnie bardzo miła niespodzianka. Po „aferze” z przycięciem krzewów na rynku na nowo układanej nawierzchni przewidziano miejsce na posadzenie drzewek!Co więcej aby zapewnić możliwie bliski kontakt przechodniów z zielenią miejską drzewko zostanie posadzone niemal dokładnie na środku przejścia dla pieszych!


Omijanie przeszkód na chodniku można poćwiczyć już teraz idąc chodnikiem z rynku w kierunku OKSiT.  Nowy, piękny znak został zamontowany na wysokości około 1,5 m czyli na wysokości twarzy przeciętnego dorosłego mieszkańca Wlenia. Oczywiście nie jest to żadna pomyłka! Montażyści doskonale zdawali sobie sprawę, że zgodnie z przepisami znak powinien zostać zamontowany na wysokości dokładnie 2 m. Jeżeli jednak uwzględnimy umocowany prawie trzy metry nad drogą znak na ulicy Dworcowej średnia arytmetyczna wyjdzie nam dokładnie dwa metry! Czyli wszystko jest OK.

Na koniec zagadka dla wszystkich kierowców.Na przestrzeni ilu metrów obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju za tym znakiem?


ANDRZEJ JAŚKIEWICZ