Powiatowa kronika kryminalna
Dodane przez j23 dnia Czerwiec 19 2015 20:52:14
Zatrzymany za sprzedaż "lewych papierosów" nieletnim. Jazda z amfą zakończyła się w komisariacie.

Rozszerzona zawartość newsa
"Lewe papierosy"  w dodatku sprzedawane nieletnim.

 Policjanci Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim uzyskali informację, iż w Lubomierzu w obiegu są w sprzedaży papierosy bez znaków akcyzy. W większości papierosy te sprzedawane były małoletnich przy szkołach czy popołudniami w miejscach gdzie młodzież się gromadziła.

 Policjanci operacyjni postanowili zainteresować się tą informacją i ją dokładnie sprawdzić. Potwierdzenie takiej informacji jest niezwykle trudne - opowiada policjant uczestniczący w akcji - w grę wchodzą osoby nieletnie, a to środowisko jest dość hermetyczne, ciężko jest tam trafić osobie dorosłej.

 Nieletni gdy robią coś niezgodnego z prawem są bardzo "elektryczni" tzn. w przypadku pojawienia się dorosłego zaraz uciekają lub wyrzucają rzeczy mogące ich obciążyć - twierdzi policjantka ds. nieletnich sierż.szt. Aleksandra Grzelczyk - ważna rolę odgrywają tutaj rodzice którzy w przypadku zauważenia niepokojących symptomów powinni skonsultować się natychmiast ze specjalistą ds. nieletnich. Przypomnę, że w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w tym celu działa specjalny telefon 725 800 448.

 Mimo tych trudności policjantom z Komisariatu Policji w Gryfowie udało się ustalić miejsce produkcji nielegalnego tytoniu. Jak się okazało produkował go 66 letni mieszkaniec Lubomierza.  Na miejscu zabezpieczono 3,45 kg tytoniu, 130 sztuk gotowych papierosów przygotowanych do sprzedaży, gilzy papierosowe w ilości 1500 sztuk, 96 pustych opakowań po papierosach oraz cztery maszynki do produkcji papierosów.

Mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do KP Gryfów Śląski. Za przestępczy proceder odpowie teraz przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim.


Zatrzymany z porcją amfetaminy w aucie.

 Jak można nazwać osobę która kieruje i zażywa narkotyki ? "Jeżdżąca śmierć" Na takiego kierowcę natknęli się dzisiaj lwóweccy policjanci z prewencji.

 Patrol późno w nocy postanowił skontrolować Forda Mondeo którym poruszało się kilka osób. Z uwagi na częste włamania w ostatnim czasie w okolicach Lwówka policjanci z prewencji kontrolują prawie wszystkie pojazdy poruszające się późną nocą w szczególności na wioskach.

 W trakcie kontroli kierowca i pasażerowie bardzo się denerwowali i nie potrafili logicznie wytłumaczyć gdzie jadą, w jakim celu. Czujność policjantów się podniosła bo podejrzewali, że osoby te jadą na włamanie albo wracają z włamania. Jak się okazało osoby te nie miały rzeczy z włamania ale kierowca za to posiadał przy sobie działkę amfetaminy i to było powodem zdenerwowania wszystkich.

 Z uwagi na popełnienie przestępstwa 36 letni mieszkaniec Lwówka Śl. został zatrzymany.  Pasażerom za to przyjrzą się policjanci operacyjni, czy któryś z nich nie miał coś wspólnego z ostatnimi przestępstwami na terenie Lwówka.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji
w Lwówku Śląskim
st.asp. Mateusz Królak

tel. 600 266 063