BŁYSKAWICZNA INTERWENCJA POLICJI!
Dodane przez j23 dnia Październik 21 2014 19:38:24
Czterdzieści minut potrzebował asp. Jarosław Pawluk aby ustalić sprawce kradzieży, odzyskać pieniądze i zwrócić je poszkodowanej. Takich ludzi trzeba wyróżniać mówi pan Witold Płoński.


Rozszerzona zawartość newsa

W ubiegłym tygodniu miała miejsce bardzo nietypowa, a zarazem niezwykle szybka i skuteczna interwencja policji.

W trakcie zakupów jednej z klientek zginął portfel z pieniędzmi – mówi właściciel sklepu pan Witold Płoński. Kobieta położyła go tylko na chwilę na ladzie i już go nie było. Zaalarmowana ekspedientka niemal natychmiast zadzwoniła na policję.

Asp. Jarosław Pawluk - Akurat miałem wolne jak zadzwonił telefon. Po krótkiej rozmowie ustaliłem kto mógł być sprawcą kradzieży, oraz to, że w tym momencie podejrzana jedzie autobusem do Radomic. Nie namyślając się długo wsiadłem w prywatny samochód i zanim ta osoba dotarła do domu zdołałem ją zatrzymać. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu, zwróciła pieniądze i wskazała miejsce ukrycia portfela. Ze względu na kwotę jej czyn został zakwalifikowany jako wykroczenie w związku z czym została ukarana jedynie mandatem karnym.

Całe zdarzenie trwało może ze czterdzieści minut. Pan Pawluk nie tylko odzyskał pieniądze, ale zwrócił je zanim poszkodowana odjechała z Wlenia. Starsza pani nie kryła przy tym wdzięczności i wzruszenia. - Dodaje pan Płoński. Takich ludzi jak pan Pawluk trzeba wyróżniać dlatego wystosowałem podziękowania do komendanta powiatowego Policji we Lwówku Śląskim.

 ANDRZEJ JAŚKIEWICZ