Plenery Jeziora Pilchowickiego jako mroczna dolina Red Creek Valley w grze komputerowej.
Dodane przez j23 dnia Październik 04 2014 18:46:26
Zaginięcie Ethana Cartera (ang. The Vanishing of Ethan Carter) to komputerowa gra przygodowa stworzona przez studio The Astronauts.
Akcja toczy się w mrocznej pełnej tajemnic dolinie Red Creek Valley. Jej głównym bohaterem jest detektyw Paulo Prospero, a do  stworzenia scenografii gry posłużyły między innymi plenery okolic Zapory Pilchowickiej, zapory w Leśnej i Wlenia.

Rozszerzona zawartość newsa

Zaginięcie Ethana Cartera (ang. The Vanishing of Ethan Carter) to komputerowa gra przygodowa stworzona przez studio The Astronauts pochodzącego z Lubina Adriana Chmielarza. Światowa i polska premiera miała miejsce 26 września 2014 roku.Akcja gry toczy się w mrocznej pełnej tajemnic dolinie Red Creek Valley. Jej głównym bohaterem jest detektyw Paulo Prospero, który prowadzi śledztwo w sprawie listu od chłopca  o imieniu Ethan Carter w którym informuje, że grozi mu niebezpieczeństwo.

Gra osadzona jest w otwartym świecie po którym można dowolnie się przemieszczać i eksplorować. Do stworzenia scenografii gry posłużyły między innymi plenery okolic Zapory Pilchowickiej, Zapory w Leśnej i Wlenia. Fotorealistyczne  grafiki powstały przy  wykorzystaniu specjalnej technik fotografowania tak zwanej „fotogrametrii” polegającej na fotografowaniu prawdziwych obiektów pod wieloma kątami i z różnych stron, co po odpowiedniej obróbce cyfrowej pozwala na umieszczenie w wirtualnym świecie gry realnie istniejących obiektów.


Ilustracje z gry: The Astronauts
Zaginięcie Ethana Cartera


Andrzej Jaśkiewicz