Kolejny sukces Tomka Czaplickiego z Pilchowic.
Dodane przez j23 dnia Lipiec 03 2014 23:05:41
Podczas pierwszego startu w tegorocznym Pucharze Świata ICF we Freestyle’u Kajakowym, który odbył się w ramach Natural Games w Millau (Francja) reprezentanci Polski nie zawiedli oczekiwań.Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki zdobyli medale Pucharu Świata we Freetyle’u Kajakowym.

Rozszerzona zawartość newsa

Medale Pucharu Świata dla Polaków.

    Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki zdobyli medale Pucharu Świata we Freetyle’u Kajakowym.

Podczas pierwszego startu w tegorocznym Pucharze Świata ICF we Freestyle’u Kajakowym, który odbył się w ramach Natural Games w Millau (Francja) reprezentanci Polski nie zawiedli oczekiwań. Nasza reprezentantka Zofia Tuła w sobotę 28 czerwca wywalczyła pierwszy dla Polski srebrny medal Pucharu Świata we Freestyle’u Kajakowym w kategorii K1SK. Zosia podczas przejazdów finałowych zaprezentowała szeroki wachlarz ewolucji powietrznych takich, jak Air Loop (powietrzne salto przodem), czy Super Clean Cartwheel’e  (pionowe, boczne obroty kajaka bez podpierania się wiosłem o wodę).  Uzyskany rezultat 286 pkt dał jej ostatecznie 2 miejsce i pozycję Vice-liderki Pucharu Świata w kat. K1SK.  Zawodniczka Karkonoskiego Klubu Kajakowego zajęła również bardzo dobrą piątą pozycję w rywalizacji kobiet w kategorii K1K Freestyle.

Brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata we Freestyle’u Kajakowym Tomasz Czaplicki poszedł za ciosem i zdobył drugi tego dnia medal dla Polski. W finale kategorii K1SM jeleniogórski kajakarz zdobył 568 pkt i ostatecznie zdobył brąz. Podczas swoich przejazdów Tomek zaprezentował między innymi Super Clean Cartwheel’e i inne figury obrotowe łącząc je na przemian z figurami powietrznymi takimi, jak Phonix Monkey (piruet na dziobie połączony z saltem do przodu) Pomimo tylko jednej godziny treningu na dzień przed rozpoczęciem zawodów Tomek otarł się o finał kategorii K1M Freestyle i w półfinale zajął bardzo dobre 6 miejsce.

Poza zawodnikami Karkonoskiego Klubu Kajakowego Polskę na tych zawodach reprezentowali również Bartosz Czauderna (KKK Kraków) i Adam Olesiński (WAKK Habazie).  Bartosz zajął 4 miejsce w kat. K1SM i 21 w kat. K1M Freestyle. Adam Olesiński w konkurencji K1M Freestyle sklasyfikowany został na 26 miejscu