Trampkarze Pogoni Wleń zwyciężyli z Olimpią Kowary 4:2! Awans do ligi okręgowej!
Dodane przez jasiek dnia Czerwiec 21 2014 23:42:24
Dziś o godzinie 12:15 w Kowarach swój ostatni mecz w tym sezonie rozegrali trampkarze Pogoni Wleń. Podopieczni Olega Marczyszyna, aby utrzymać drugą lokatę w tabeli nie zwracając na wyniki innych meczy musieli wygrać.

Rozszerzona zawartość newsa

Dziś o godzinie 12:15 w Kowarach swój ostatni mecz w tym sezonie rozegrali trampkarze Pogoni Wleń.
Podopieczni Olega Marczyszyna, aby utrzymać drugą lokatę w tabeli nie zwracając na wyniki innych meczy musieli wygrać.

Zadanie zostało wykonane, lecz przyszło z trudem. Od pierwszego gwizdka sędziego widać było zaangażowanie i walkę z obu stron. Pierwsi cios zadali już w 6 minucie Wlenianie, prostopadłą piłką Łukasika obsłużył Szymczyk, a ten pierwszy po ograniu dwóch rywali uderzył w prawy górny róg bramki i nasi zawodnicy cieszyli się z prowadzenia.
Po kilku groźniejszych akcjach, obudzili się gospodarze. Kowarzanie po paru ciekawych akcjach doprowadzili do wyrównania i oba zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 1:1.
W przerwie zmienili się bramkarze naszego zespołu, Kobiereckiego zastąpił Ziemian.
Druga połowa zaczęła się bardzo nużąco, żadna z drużyn nie tworzyła akcji podbramkowych, jednak w drugiej odsłonie pierwszy gol padł dla gospodarzy. Zawahanie naszych obrońców świetnie wykorzystał jeden z napastników Olimpii, gdyż pierwszy strzał dobrze obronił Ziemian, ale przy dobitce był już bezradny. Sporo ożywienia w poczynania Wlenian wprowadził Korczyński i Gap, którzy zmienili Krauze i Łukasika.
Do wyrównania doprowadził najlepszy strzelec drużyny, Leszek Orzeszek, który dopadł do piłki zagranej przez Adriana Maraszka, wyprzedzając po drodze kilku obrońców, umieścił piłkę obok bezradnego bramkarza Kowarzan.

Kiedy do końca meczu zostało nieco mniej niż 10 minut, na indywidualną akcję prawym skrzydłem zdecydował się Korczyński, po zostawieniu za sobą 3 obrońców, dograł piłkę do świetnie wchodzącego na długi słupek Igora Gapa i Pogoń po raz drugi cieszyła się z prowadzenia.
Olimpię dobił jeszcze Kuba Wełpa, który po przejęciu piłki jednemu z obrońców stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy, ale i tym razem Kowarzanin musiał wyciągnąć piłkę z siatki.
Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Olimpia Kowary : Pogoń Wleń 2:4 (1:1)

Kobierecki (36 min. Ziemian)- Rembiszewski, Liśniewski, Szyłak, Wolski (68 min. Raszkowska)- Wełpa, Krauze ( 45 min. Korczyński), Szymczyk, Maraszek, Łukasik (50 min. Gap)- Orzeszek

Trampkarze Pogoni, zakończyli rozgrywki na 2 miejscu w swojej lidze, jest to ogromny sukces dla klubu, trenera jak i samych zawodników. Miejmy nadzieję, ze chłopcy w przyszłym sezonie zagrają na wyższym stopniu rozgrywkowym, jakim jest Klasa Okręgowa Trampkarzy.
Ogromne podziękowania należą się Trenerowi młodych zawodników Olegowi Marczyszynowi, który tchnął w zespół ducha walki i włożył wiele serca w przygotowania do sezonu.
Na niemniejsze oklaski zasługuje Pani Prezes Iwona Kobierecka, której pomoc w wielu sprawach związanych z młodzieżowymi zespołami okazała się niejednokrotnie na wagę złota.

Relacja: Pogoń Wleń