Przegląd sportowy Pogoni Wleń.
Dodane przez j23 dnia Maj 13 2014 20:56:50
Poza memoriałem w ubiegłym tygodniu sporo działo się na boiskach piłkarskich.
Seniorzy zremisowali ze Zbylutowem 1: 1. Podopieczni Olka Marczyszyna wywalczyli awans do finału dolnośląskiego w w rozgrywkach w ramach XV Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.

Rozszerzona zawartość newsa

Pogoń Wleń  - Zbylut Zbylutów 1 : 1

Po ostatniej kolejce niewiele zmieniło się na szczycie tabeli. Chmielanka Chmieleń zremisowała 2 : 2 z Sudetami Giebułtów. Natomiast Pogoń po remisie w Zbylutowie utrzymała się na wysokim trzecim miejscu. W najbliższa niedzielę przed Wleniem spotkanie które może decydować o ewentualnym awansie. Na własnym boisku Pogoń podejmie Giebułtów aktualnie zajmujący drugie miejsce w tabeli.

Boisko w Zbylutowie bardziej przypominało pole orne niż obiekt sportowy

Awans Trampkarzy na Finał Dolnośląski !

W ubiegły piątek - 9 maja w Przedwojowie koło Kamiennej Góry odbyły się Mistrzostwa Strefy turnieju piłki nożnej chłopców do lat 15 ( rocznik 1999 i młodsi ) "Piłkarska Kadra Czeka" rozgrywane w ramach XV Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Mecze były rozgrywane po 11 zawodników na pełnowymiarowym boisku,a trwały 2 x 10 minut. W zawody zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Trampkarze Pogoni turniej rozpoczęli od bardzo pechowego remisu z Gigantem Lubomierz. Jednak po tym meczu niebiesko-czerwoni bardzo się zmotywowali, jak się później okazało nie stracili już żadnej bramki. Kolejne spotkanie Pogoń zagrała znakomicie, zakończyło się ono wygraną z Bobrem Marciszów aż 3-0. Następnym rywalem była Victoria Czadrów, gracze GLKS-u znów zagrali bardzo ambitnie, wygrywając 2-0. Na koniec rywalem naszych Trampkarzy był Orzeł Mysłakowice, konsekwentna gra w defensywie dała "zwycięski remis". Podczas zakończenia zawodów kapitan Pogoń Jakub Wełpa odebrał puchar i dyplom za pierwsze miejsce, natomiast zespół Pogoni został poinformowany, że uzyskał awans na Finał Dolnośląski, który odbędzie się 25 maja na boiskach w Księginicach i Siedlcach ( gmina Lubin ).

Skład Pogoni : Szymon Ziemian, Jakub Kobierecki, Filip Dziuda, Kacper Zwoliński, Kamil Furciński, Daniel Liśniewski, Dominik Wolski, Michał Szymczyk, Kornel Krauze, Adrian Maraszek, Igor Gap, Jakub Wełpa, Leszek Orzeszek, Wiktor Łukasik.

W meczu XVII kolejki klasy terenowej młodzików Pogoń pokonała na własnym boisku Lotnika Jeżów Sudecki 5-0. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, obie drużyny próbowały zagrażać bramce rywali a dogodnych okazji było niewiele. Do przerwy bramki nie padły. W drugiej odsłonie gry na boisku pojawił się Michał Szymczyk. Zawodnik grający z numerem 7 na koszulce napędzał większość akcji GLKS-u. Gospodarze zaczęli dominować, a gra toczyła się na połowie Lotnika. Zespołowe akcje oraz dośrodkowania z rzutów rożnych co chwile zagrażały bramce gości. Gole dla Pogoni zdobywali : dwa Nikodem Korczyński, dwa Michał Szymczyk oraz Łukasz Martyniuk. Kolejny dobry mecz zaliczyła także defensywa Młodzików, zachowując tym razem czyste konto. Pogoń prowadzi w tabeli ligowej, z pięciopunktową przewagą nad Orłem Wojcieszów.

W meczu XIX kolejki klasy terenowej trampkarzy Pogoń wygrała na własnym terenie z Lotnikiem Jeżów Sudecki 5-0. Niebiesko-czerwoni rozpoczęli znakomicie, pięknym strzałem z dystansu popisał się Adrian Maraszek. Po chwili gospodarze przeprowadzili bardzo ładną akcję, którą rozpoczął i wykończył Daniel Liśniewski. Lotnik próbował odpowiedzieć lecz dobrze w bramce Pogoni spisywał się Szymon Ziemian. Gracze GLKS-u chcieli strzelać kolejne gole. Po prostopadłym podaniu Maraszka, Leszek Orzeszek podwyższył na 3-0. W drugiej odsłonie znów lepsi okazali się podopieczni Olega Marczyszyna. Najpierw czwartego gola zdobył Wiktor Łukasik, a wynik meczu ustalił Jakub Wełpa. Cieszy fakt, że w porównaniu do poprzednich spotkań młodzi zawodnicy Pogoni byli bardzo skuteczni. Oprócz tego za czyste konto warto pochwalić defensywę, do której powrócił Kamil Furciński.

źródło: pogonwlen.futbolowo.pl