800 LAT WLENIA Z RUSZTOWANIAMI I FOLIĄ NA RATUSZU?
Dodane przez j23 dnia Kwiecień 29 2014 20:51:14
Wygląda na to, że jubileusz 800 lecia Wlenia odbędzie się na tle niebieskiego domu, niebieskiego dachu  i rusztowań wokół  ratusza. Jak informuje burmistrz Bogdan Mościcki prace remontowe nie zakończą się przed datą obchodów. Na ogrodzeniu jakąś dekorację możemy zdobić mówi Burmistrz!

Rozszerzona zawartość newsa

Trwa remont wleńskiego ratusza. Wrocławska firma Terra Tempus za 612.677,00 zł wymieni pokrycie dachowe, stolarkę okienną, wykona izolacje przeciwwilgociowe, elewację oraz podjazd dla niepełnosprawnych. Jednak jak się okazuje prace pochłoną znacznie więcej pieniędzy niż wynika to z przyjętego kosztorysu i to bezpośrednio z kasy gminy.

Burmistrz Bogdan Mościcki sytuacja jest o tyle skomplikowana, że po zdjęciu tej dachówki więźba dachowa jest w fatalnym stanie. Totalnie zjedzone są belki przez korniki. Młotek wchodzi do środka (…). Jeżeli stan techniczny drugiej połowy będzie taki sam to prawdopodobnie trzeba będzie nową więźbę robić. Będzie się to wiązało z dodatkowymi finansami.

Dodatkowe środki jakie trzeba będzie przeznaczyć na remont to nie jedyny problem związany z remontem. Prace rozpoczęto zaledwie dwa miesiące przed jubileuszem 800 lecia miasta. Już teraz wiadomo, że nie zostaną ukończone przed datą obchodów. Wszystko wskazuje na to, że dodatkową atrakcją uroczystości będzie rusztowanie i płot okalający ratusz.

Burmistrz Bogdan Mościcki Na pewno całości remontu nie skończymy do obchodów. Miał być dach skończony. Będzie konsylium co dalej z tym dachem zrobić. (W związku z bardzo złym stanem technicznym) Ogrodzenie na pewno zostanie. Na ogrodzeniu jakąś dekorację możemy zrobić.


Z informacji przedstawionych przez burmistrza wynika, że w tym roku nie zostanie wyremontowana ulica Chopina oraz chodniki przed OKSiT.


MÓJ KOMENTARZ

Nie jest to pierwsza wpadka gminy z dokumentacją. Przypomnijmy, zamawiając projekt obwodnicy burmistrz zapomniał o lampach oświetleniowych.

O BRAKU OŚWIETLENIA NA OBWODNICY PISAŁEM

"PO CIEMKU PRZEZ OBWODNICĘ"

Gdy w momencie rozpoczęcia prac remontowych dochodzi do sytuacji w której dodatkowo należy wymienić całą więźbę dachową i trzeba za tę prace ekstra zapłacić można nazwać kuriozalną. Z drugiej strony takie rzeczy czasami się zdarzają i trudno kogokolwiek za to winić. Jednak rozpoczęcie remontu w przeddzień obchodów 800 lecia nadania praw miejskich, najważniejszego wydarzenia społecznego i kulturalnego na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat trzeba nazwać skrajną nieodpowiedzialnością. Obyśmy jako mieszkańcy tego miasta i gminy zamiast dumy nie czuli wstydu i zażenowania, a zaproszeni goście wyjeżdżając z Wlenia nie zachowali w pamięci jedynie ruin "niebieskiego domu" , foliowego dachu ratusza i przyozdobionego kwiatkami płotu.

ANDRZEJ JAŚKIEWICZ


SŁYNNY JUŻ "NIEBIESKI DOM" NA CZAS OBCHODÓW ZOSTANIE ZASŁONIĘTY

"MIASTECZKIEM LINOWYM" DLA DZIECI.


POZOSTAJE MIEĆ NADZIEJE, ŻE W KOŃCU KTOŚ Z OKIEN RATUSZA ZAUWAŻY TO ŚMIETNISKO I ZDĄŻY JE UPRZĄTNĄĆ!


"NA OGRODZENIU JAKĄŚ DEKORACJE MOŻEMY ZROBIĆ" - BURMISTRZ

BOGDAN MOŚCICKI


"TOTALNIE SĄ BELKI ZJEDZONE PRZEZ KORNIKI, MŁOTEK WCHODZI DO ŚRODKA"


Wypowiedzi z sesji Rady Miasta i Gminy Wleń w dniu 28.04.2014 roku.


ANDRZEJ JAŚKIEWICZ