INTERWENCJA SANEPIDU W SPRAWIE UJĘCIA WODY W KLECZY
Dodane przez j23 dnia Wrzesień 11 2013 21:03:48
Po naszej publikacji w sprawie skandalicznego zabezpieczenia ujęcia wody pitnej interweniował Powiatowy Inspektor Sanitarny ze Lwówka Śląskiego.
 W dniu 6 września przeprowadzono czynności kontrolne na terenie ujęcia wodociągu publicznego w Kleczy, czynności kontrolne potwierdziły zasadność interwencji, ujęcie otwarte, teren nie wykoszony. Czytamy w piśmie sanepidu.

Rozszerzona zawartość newsa
Moje prośby o uporządkowanie terenu wokół ujęcia wody zbywane są śmiechem. Napiszcie coś o tym. Prosił kilka dni temu mieszkaniec Kleczy.

Zaledwie w kilka dni po publikacji artykułu trawa i chaszcze wokół ujęcia zostały wykoszone (chociaż niechlujnie), pokrywa wróciła na swoje miejsce a teren jest zamknięty. Po lekturze pisma które otrzymaliśmy do śmiechu raczej nie powinno być zarówno Burmistrzowi, Dyrektorowi KZOM jak i pracownikowi „gospodarki” którego ponoć tak rozbawiła prośba o uporządkowanie terenu .

Ta wydawało by się banalna sprawa ma jeszcze dodatkowo dwa aspekty. Pierwszy to ten że, mieszkańcy nie są świadomi praw które im przysługują, boją się również je egzekwować. Z drugiej strony słaba, nieudolna władza nie jest w stanie wywiązać się z nałożonych na nią obowiązków.

Poniżej treść pisma Dyrektora Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej we Lwówku Śląskim  .
A.JAŚKIEWICZ