Petycja mieszkańców Pilchowic do władz gminy. To "mądrale" - mówi o autorach burmistrz Mościcki!
Dodane przez j23 dnia Lipiec 18 2013 19:16:17
Na poniedziałkowej sesji pani Elżbieta Rumińska sołtys z Pilchowic na ręce Przewodniczącej złożyła petycję mieszkańców wsi w sprawie harmonogramu wywozu śmieci. Rada nie wie co uchwala. Przewodnicząca nie wie co podpisuje. Pilchowice protestują. Burmistrz z sesji robi kabaret.

Rozszerzona zawartość newsa
Rada nie wie co uchwala. Przewodnicząca nie wie co podpisuje. Pilchowice protestują. Burmistrz z sesji robi kabaret.

Na poniedziałkowej sesji pani Elżbieta Rumińska sołtys z Pilchowic na ręce Przewodniczącej złożyła petycję mieszkańców wsi w sprawie harmonogramu wywozu śmieci.

My mieszkańcy Pilchowic nie wyrażamy zgody na obecne działania oraz nie popieramy obecnej polityki naszej Gminy odnośnie gospodarowania odpadami komunalnymi (…). Zostały nam ograniczone wywozy odpadów pozostawiając kosze tej samej pojemności. Czyli według nowego harmonogramu odpady zmieszane będzie się od nas odbierać tylko raz w miesiącu. Odpady segregowane tylko raz na dwa miesiące. Jest to niedorzeczne i absurdalne i nie wyrażamy na to zgody. (…) Obecna polityka władz doprowadzi do zaśmiecenia naszych lasów , ponieważ mieszkańcy nie mający co zrobić z odpadami będą się ich pozbywać niekoniecznie z obowiązującym prawem. „ piszą między innymi, a na koniec dodają - „W czym jesteśmy gorsi od mieszkańców Wlenia gdzie odpady komunalne są wywożone nawet trzy razy w miesiącu."

Treść petycji wyraźnie zdenerwowała burmistrza Bogdana Mościckiego. Który jej autorów  nazwał „mądralami”

- Wysoka Rado czemuście taką głupią uchwałę uchwalili, która dopuszcza do zaśmiecania, zabrudzania gminy. (…) Ja się zawstydzam! Ja nie miałem prawa głosu. Wy głosowaliście nad tą uchwałą!  Mówił burmistrz Bogdan Mościcki. Po pomruku niezadowolenia radnych po chwili dodał „Ja żartuję (...)

 - Wy nie mieliście prawa głosu!? Zwrócił się z kolei do sołtys Elżbiety Rumińskiej – to jaką wybraliście Radę?! Kto ich wybierał?! (...) Nie można bezhołowia robić! Od tego oni tu siedzą! Dostali mandat od was! Oni o pewnych rzeczach mają obowiązek decydować (...) Chcecie zwiększyć częstotliwość! Proszę bardzo! Ale to będzie miało odzwierciedlenie w cenie!! 

 - Powiedział Pan, "Wybraliśmy sobie Radę" ze spokojem ripostowała pani sołtys Rumińska  - Czy nasza Rada wiedziała, że śmieci będą wywożone tylko raz w miesiącu?

Przewodnicząca Katarzyna Kotołowska
Uchwały śmieciowe były podejmowane od tyłu! O wielu rzeczach się nie wiedziało!


Komentarz

Od początku roku kilkakrotnie pisaliśmy, że wdrażanie ustawy śmieciowej w gminie Wleń odbywa się w sposób dalece odbiegający od standardów stanowienia prawa. Radni nie do końca zdają sobie sprawę z tego jakie konsekwencje niosą konkretne zapisy w podjętych przez nich dokumentach. Dzisiaj pani Przewodnicząca mówi, że "o wielu rzeczach się nie wiedziało"  A prawo było stanowione od tyłu.
Wygląda na to, że w naszej radzie niczym w czeskim filmie: Burmistrz nie wie co przedstawia Radzie, Rada nie wie co uchwala, Przewodnicząca nie wie co podpisuje. TYLKO TO MY ZA TO PŁACIMY.

A.Jaśkiewicz


Jeżeli ktoś miał wątpliwości czy to co piszemy jest zgodne z prawdą poniżej prezentujemy treść uchwały Rady Miasta i Gminy Wleń, podpisanej przez przewodniczącą Katarzynę Kotołowską.

kliknij dokument aby powiększyć
    

 
wleninfo.pl informowało:

Śmieci po nowemu - gdzie ta rewolucja?

Burmistrz Bogdan Mościcki - Uchwała śmieciowa do zmiany!
MIESZKAŃCU! 28 lutego upływa termin składania deklaracji o wysokości opłat za śmieci!
38 zł - TYLE W PRZYSZŁYM ROKU ZAPŁACIMY ZA WYWÓZ ŚMIECI