wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Wystrzałowy Jarmark w Mojeszu pod Lwówkiem Śl.!
OkolicaSerdecznie zapraszamy na III już edycję imprezy plenerowej w Mojeszu. Dzielić się ona będzie na dwa wydarzenia historyczne z epoki napoleońskiej. W tym roku zostanie przypomniana historia wstąpienia hrabiego Aleksandra Fredry do wojska Napoleona w Lwówku Śl. Grupa historyczna przedstawi rekonstrukcję bitwy, obozu napoleońskiego, ładowanie broni, musztry itp.

19 sierpnia br., już od godz. 10.00 będzie można przyjechać do Mojesza i zobaczyć życie obozowe z 1813 r. O godz. 13.00 we Lwówku Śl. przemaszerują żołnierze ze „Szpitalnej Góry” (zwanej potocznie „szkolną górką”), aby złożyć wieniec w towarzystwie markietanek pod pomnikiem Napoleona k. ratusza.

Podczas trwania imprezy można będzie zapisać się do konkursów: „Najsmaczniejszej napoleonki” (należy przynieść blachę ciasta własnoręcznie upieczonego) oraz „Najlepiej przebrana rodzina lub grupa” (obowiązują stroje stylem nawiązujące do pierwszej połowy XIX wieku). Co ciekawe, nagrody przewidziano dla wszystkich uczestników!

Drugim wydarzeniem historycznym będzie rekonstrukcja dawnych bazarów, które organizowano przez okolicznych mieszkańców w celu zaspokojenia potrzeb stacjonujących tu wojsk francuskich w 1813 roku.

Dzisiejsze jarmarki to smaki z kuchni naszych babć, to smaki jakich jeszcze nie było. Tu można będzie kupić atrakcyjne pamiątki, rękodzieła, świeże miody z mojeskich pasiek oraz wypróbować pysznych wypieków i potraw. Jarmarki pokażą, że „nie święci garnki lepią”.  Przez cały czas trwania imprezy organizowane będą warsztaty dla uczestników z lepienia gliny i malowania na szkle. Atrakcją będzie też „płukanie srebra”.

Uwieńczeniem imprezy będzie jak zwykle rozstrzygnięcie konkursów i biesiada pod gwiazdami przy muzyce.

Organizatorem zabawy jest Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Srebrna Dolina” w Mojeszu.

Szczegółowe informacje o programie na stronie

www.mojesz.powiatlwowecki.info
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

taaaaaaa
taaaaaaa
Ulewa


j2368 weeks
Administrator336 weeks
tender336 weeks
jasiek337 weeks
admin337 weeks
gisia339 weeks
jordan339 weeks
enisia340 weeks
lekul340 weeks
Maskonp340 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12128462 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.