wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Bezpieczny jak Wleń
Kronika Kryminalna

Wleń jest małą miejscowością o swojej specyfice. Głównymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa są wykroczenia i przestępstwa pospolite. Na tle pozostałych gmin powiatu lwóweckiego jeżeli chodzi o bezpieczeństwo wypadamy bardzo dobrze. Mówi Kierownik Rewiru Dzielnicowych pan Jarosław Pawluk. O ile w całym powiecie odnotowano ok 1000 zdarzeń to we Wleniu zaledwie 22. Po rozbiciu w latach ubiegłych dwóch grup przestępczych zajmujących się kradzieżami nasza gmina należy do na najbezpieczniejszych w regionie. Niestety Policja ujawnia coraz więcej użytkowników dróg prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. O ile w 2010 roku było to 36 osób to w roku 2011r 40 osób, w tym 24 rowerzystów. Zabezpieczono materiały wybuchowe w tym pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze wleńskiego komisariatu biorą również udział w działaniach w ramach programu „Niebieska Linia” przeciwdziałania przemocy w rodzinie. We Wleniu w ramach tego programu pomocą objętych jest 8 rodzin. Zamiast zwalczać przestępczość lepiej jej zapobiegać. W miesiącu maju, czerwcu i wrześniu razem ze Strażą Miejską, Strażą Leśną, Służbą Ochrony Kolei bierzemy udział we współorganizowaniu imprez plenerowych na terenie gminy oraz w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą w celu propagowania zachowań wpływających na poprawę bezpieczeństwa osobistego. Obecnie mamy zdecydowanie mniej zdarzeń niż w roku ubiegłym. Mam nadzieję, że ta tendencja utrzyma się przez cały rok.


 

Komentarze
cytat dnia czerwiec 13 2012 21:56:31
Straż Miejska: Pomoc w zabezpieczaniu meczów piłkarskich rozgrywanych na terenie Gminy Wleń
Czarnuch dnia czerwiec 13 2012 22:05:48
Mimo wszysko,Marian pozdrowienia www.lenia.pl
Czarnuch dnia czerwiec 13 2012 22:15:25
Biegaliscie kiedys na tempo trampiszonach?Biegaliscie,kazdy z was musial zaliczyc MON.Dlaczego teraz wozicie szanowne cztery litery?Nowy kolega potrafi podjechac pod skrzynke pocztowa na korytrarzu zeby zapytac :"dlaczego te puszki tu stoja..?"Może by tak ruszyć cztery litery w dobie kryzysu?Noooo chyba ze sie boicie spoleczednstwa.Panie Komendancie,sie Pan wezmie za nich,bo na zawodach pluca wypluja.
Czapajew dnia czerwiec 13 2012 22:51:33
Zart w trzech slowach...pieszy patrol policji. W czterech?Pieszy patrol policji noca.
pomysłowy pomysł dnia czerwiec 14 2012 15:49:53
jak zaoszczędzić w gminie? zwolnijcie strażników, zwolnijcie policjantów i zatrudnijcie CZARNĄ. Przecież ona by tu zrobiła taki porządek że nikt by sie nawet nie odważył o 3 w nocy przejść przez ulice dalej niż 1 metr od pasów.
tender dnia lipiec 01 2012 20:21:53
Co tu mówić o porządkach?, jak ci, którzy stoją na straży prawa sami napijają browarki na stacji paliw. Chcecie nazwisk, to trzeba tam podjechać i popatrzeć jak właściciele zaparkowanych tam pojazdów "tankują". I CZARNA tam nic nie wskóra, bo mogła by stracić pracę!
Dodaj komentarz
Nick:4 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

26 Rajd Karkonoski
26 Rajd Karkonoski
26 Rajd Karkonoski


j2374 weeks
Administrator342 weeks
tender342 weeks
jasiek343 weeks
admin344 weeks
gisia345 weeks
jordan346 weeks
enisia346 weeks
lekul346 weeks
Maskonp346 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12219154 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.