wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Bezpieczna Gmina.
Kronika Kryminalna

Wleń jest małą miejscowością o swojej specyfice. Głównymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa są wykroczenia i przestępstwa pospolite. Na tle pozostałych gmin powiatu lwóweckiego jeżeli chodzi o bezpieczeństwo wypadamy bardzo dobrze. Mówi Kierownik Rewiru Dzielnicowych pan Jarosław Pawluk. O ile w całym powiecie odnotowano ok 1000 zdarzeń to we Wleniu 31. Wzrost w 2010 roku w stosunku do roku poprzedniego wynikał z działalności dwóch grup złodziei. Jedna z nich wyspecjalizowała się w kradzieży kabli napowietrznych, druga w kradzieżach elektronarzędzi. Obie grupy zostały rozbite, a sprawcy zatrzymani. Niestety Policja ujawnia coraz więcej użytkowników dróg prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. O ile w 2009 roku było to 28 osób to w roku 2010 36 osób, w tym 21 rowerzystów. W ubiegłym roku zatrzymaliśmy i udowodniliśmy handel narkotykami jednej osobie. W momencie zatrzymania podejrzany posiadał przy sobie 100 porcji amfetaminy i dwadzieścia porcji marihuany. W zwalczaniu tego typu przestępczości skupiamy się przede wszystkim na eliminowaniu osób zajmujących się rozprowadzaniem środków odurzających. Chociaż zebranie dowodów jest niezwykle trudne mamy i tutaj pewne osiągnięcia. Funkcjonariusze wleńskiego komisariatu biorą również udział w działaniach w ramach programu „Niebieska Linia” przeciwdziałania przemocy w rodzinie. We Wleniu w ramach tego programu pomocą objętych jest 8 rodzin. Zamiast zwalczać przestępczość lepiej jej zapobiegać. W miesiącu maju, czerwcu i wrześniu razem ze Strażą Miejską, Strażą Leśną, Służbą Ochrony Kolei bierzemy udział we współorganizowaniu imprez plenerowych na terenie gminy oraz w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą w celu propagowania zachowań wpływających na poprawę bezpieczeństwa osobistego. Obecnie mamy zdecydowanie mniej zdarzeń niż w roku ubiegłym. Mam nadzieję, że ta tendencja utrzyma się przez cały rok.


 Dziękujemy Kierownikowi Rewiru Dzielnicowych we Wleniu Panu Jarosławowi Pawlukowi za rozmowę i przekazanie materiałów informacyjnych.

                                                                                                              A. Jaśkiewicz
Komentarze
No ta dnia czerwiec 20 2011 08:47:14
Niestety Policja ujawnia coraz więcej użytkowników dróg prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. O ile w 2009 roku było to 28 osób to w roku 2010 36 osób, w tym 21 rowerzystów.


Dlaczego mnie to nie dziwi że najwięcej przestępstw to właśnie mandaty za nietrzeźwość? Bo w końcu łatwa kasa i minimum wysiłku. Ile to stanąć na poboczu i pomachać lizakiem albo przyjechać na mniejce wypadku i sprawdzić kierowcę?
Fakt że złapano 21 pijanych rowerzystów tez jest śmieszny
kierowca dnia czerwiec 20 2011 09:34:06
A ja się cieszę, że zatrzymują pijanych kierowców samochodów i rowerzystów. Ogólne przyzwolenie społeczeństwa na jazdę pod wpływem alkoholu jest chore. Powinno się takim dożywotnio zabierać prawa jazdy a tym co już ich nie mają wywieszać zdjęcia z nazwiskami na rynku i kierować na roboty publiczne.
Antykibol dnia czerwiec 20 2011 14:27:33
do NO Ta poczekaj jak potrąci ciebie albo kogos z twojej rodziny pijany kierowca to będziesz inaczej śpiewał no fakt nie w tym świecie krzyżyk na drogę i po schodach
pipi dnia czerwiec 20 2011 14:46:40
Czyli przestępczość wzrosła w 2010 o 50% ???
margo dnia czerwiec 20 2011 18:16:22
Wcale mnie nie śmieszy fakt, że złapano pijanych rowerzystów, bardzo dobrze, może dzięki temu żyją. Myślę, że nietrzeźwych kierowców jest więcej niż tych złapanych, przed policją jeszcze dużo pracy
margo dnia czerwiec 20 2011 18:16:44
Wcale mnie nie śmieszy fakt, że złapano pijanych rowerzystów, bardzo dobrze, może dzięki temu żyją. Myślę, że nietrzeźwych kierowców jest więcej niż tych złapanych, przed policją jeszcze dużo pracy
student dnia czerwiec 20 2011 19:22:14
No ta - czy Ty masz choć trochę wyobraźni? Myślisz czasem o konsekwencjach niektórych czynów?
Wyobraź sobie w takim razie takie dwie sceny:
1. Jedzie pijany kierowca, nie za dobrze widzi, wszystko jest rozmazane. Nie zauważa człowieka na poboczu. Łups...
2. Jedzie samochodem rodzina z, powiedzmy pięcioletnim dzieckiem. Przed nimi jedzie pijany rowerzysta. Widać, że jedzie niepewnie. Kierowca próbuje go wyprzedzić, rowerzysta traci panowanie nad kierownicą, wpada pod samochód. Prawie na pewno kierowca dostanie wyrok skazujący "na coś", ale nie to jest najgorsze. Wyobraź sobie, co poczuje i co zobaczy to dziecko.

Teraz możesz się śmiać, ale jeżeli wciąż się śmiejesz, to znaczy, że umysł masz cokolwiek ograniczony. I nie, nie jest to obelga, tylko faktyczny stan rzeczy.
No ta dnia czerwiec 20 2011 21:18:49
nikt nie zrozumiał, komentują wszyscy.
Nie chodzi o to że policja łapie pijanych kierowców tylko o to że najlepsze statystyki ma właśnie z tego.
Bo przecież z tego jest kasa. Dlatego bardziej sie opłaca stanąć na skrzyżowaniu lub pojeździć sobie radiowozem (najczęściej z telefonem w ręku) i poszukać pijanych kierowców

A drobne kradzieże zdarzają sie praktycznie codziennie. I jakoś nie ma tu dobrych wyników. Bo policja czeka na "cynk" od obywateli i potem podbija sobie statystki.

Takie jest niestety działanie policji w miejszych miastach.
paradoks dnia czerwiec 20 2011 21:57:10
Jaka jest różnica pomiędzy złodziejem, który kradnie kratki studzienne aby przeżyć od złodzieja, który żyje w dostatku ale używając samochodu służbowego do celów prywatnych kradnie poniekąd państwowe paliwo?
Morał:
Nie kradnij, władza nie lubi konkurencji !
margo dnia czerwiec 20 2011 22:33:02
do No ta - wszyscy zrozumieli oprócz ciebie. Wolę żeby policja łapała pijanych kierowców, przez których mogę stracić życie, niż złodziejaszków, którzy niewiele mogą mi ukraść, bo niewiele mam. A co do "cynku od obywateli" - według ciebie policja to wróżki?
jajcarz dnia czerwiec 20 2011 23:05:06
Odnośnie pierwszej tablicy:nie wiedziałem,że samobójstwo jest przestępstwem.Ciekawe kogo za to ścigają?Samobójce???
zawias. dnia czerwiec 21 2011 09:34:28
w tym kraju czlowiek nie moze decydowac o swoim zyciu,nie moze nawet spokojnie odejsc na druga strone rubikonu,bo mu przypisza popelnienie przestepstwa.A zlodzieje nadal sie dobrze w tym kraju maja.
skarbnik dnia czerwiec 21 2011 09:39:04
gdyby opodatkowano złodziei zniknęłaby dziura budżetowa
No przecież dnia czerwiec 21 2011 10:40:30
pojeździć sobie radiowozem (najczęściej z telefonem w ręku)


No z tym sie zgodze. To jest chore. Słyszałem że nawet rowerzysta jadąc na rowerze w naszym pięknym miasteczku może dostać mandat(za rozmawianie przed telefon).
A za każdym razem kiedy widze radiowóz (oznakowany) policjant-kierowca trzyma telefon przy uchu. Bo przecież co wolno policji to nie zwykłym obywatalą.
chapi dnia czerwiec 21 2011 18:19:54
anioł stróż sie zagapił ktos napisał anonim...
iyykdw dnia maj 30 2014 13:41:46
t61q0j <a ***="http://wgwivyozsdqi.com/">wgwivyozsdqi</a>, yetvmvbjppux, [link=http://ruwhpaiqjmjp.com/]ruwhpaiqjmjp[/link], http://hfhvdxhlshka.com/
Aymixjqz dnia czerwiec 05 2014 15:02:45
reso free credit score
Dodaj komentarz
Nick:2 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Maraton rowerowy
Maraton rowerowy
Maraton rowerowy


j2358 weeks
Administrator327 weeks
tender327 weeks
jasiek327 weeks
admin328 weeks
gisia329 weeks
jordan330 weeks
enisia330 weeks
lekul330 weeks
Maskonp330 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
11901915 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.