wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
TRZY ZARZĄDY JEDNEJ POGONI
Piłka Nożna

Trzy zarządy w jednej Pogoni

We władzach Pogoni niczym w czeskim filmie nikt nic nie wie. Nowy zarząd wybrany 21 stycznia nie przejął i najprawdopodobniej nie przejmie obowiązków i trzeba będzie zwołać kolejne walne zgromadzenie członków Pogoni Wleń tym razem zgodnie ze statutem.

19 grudnia 2005 roku przy obecności burmistrza Bogusława Szeffsa odbyło się walne zebranie sprawozdawczo wyborcze klubu Pogoni Wleń. Mówił na sesji Rady Miast pan Stefan Wołowski. Podjętych zostało 8 uchwał (...) Na dzień dzisiejszy zarząd działał zgodnie z uchwałą walnego zgromadzenia. (…) W grudniu 2005 roku członkowie zarządu Pogoni Wleń poprosili mnie o pomoc. Pogoń była na ostatnim 13 miejscu w B klasie (…) Ja podjąłem się na podstawie uchwał walnego zgromadzenia uratować Pogoń i w miarę doprowadzić na dzień dzisiejszy dokumenty finansowo organizacyjne do jakiego takiego stanu, wyprodukować legitymacje. Teraz Pogoń znajduje się w A klasie. Zarząd tymczasowy, zgodnie z uchwałą walnego zgromadzenia może działać jeszcze przez trzy lata bez wpisu (do KRS). Więc stary zarząd Kalinowski, Marceluk, Horwat i Inni upoważnili mnie do reprezentowania jako prezesa bez prawa podpisywania.(...) Wszystkie sprawy finansowe podpisywali członkowie zgłoszeni w sądzie natomiast ja reprezentowałem klub jako działacz społeczny. Sytuacja jest taka, że członków Klub Pogoń Wleń nigdy nie miał i nie ma na dzień dzisiejszy. Chciałem to przekazać na walnym zgromadzeniu, żeby tylko doprowadzili do stanu „członkowego” i zarejestrowali zmiany w KRS – ie (...). W najbliższych dniach trzeba również uzupełnić protokoły.

Zupełnie innego zdania na temat dotychczasowej działalności obecnego zarządu jest pani Iwona Kobierecka

Po pobieżnym zapoznaniu się z dokumentacją i statutem klubu jestem przerażona bałaganem jaki w nim panuje. Zgodnie z wpisem do Krajowego Rejestru Sadowego prezesem posiadającym osobowość prawną od którego mogłabym przejąć obowiązki jest pan Bocheński. Jednak Zarząd w tym składzie prawdopodobnie od lat nie funkcjonuje. Właściwie nie wiadomo czy w 2007 roku po zakończeniu czteroletniej kadencji odbyło się walne zgromadzenie członków klubu, które podjęło prawomocne dla dalszej działalności decyzje. Statut Pogoni Wleń w żadnym wypadku nie przewiduje funkcji czy stanowiska prezesa tymczasowego, społecznego czy komisarycznego jak tytułuje się pan Wołowski. Na dzisiaj nie wiadomo nawet czy i ilu członków liczy Pogoń! Zebranie z 21 stycznia i wybory nowego zarządu odbyło się nie tylko nie zgodnie ze statutem klubu, ale również z naruszeniem prawa. Tak więc są nieważne! Nie tylko nie podjęto żadnej uchwały, ale nawet nie sporządzono z zebrania protokołu! Klub rocznie otrzymuje dotację wysokości 35 000 zł i ktoś za te pieniądze musi odpowiadać. Nie może być to prezes społeczny. Czas najwyższy we Wleniu skończeń z zasadą „jakoś to będzie”! Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zwołanie po raz kolejny walnego zgromadzenia Klubu tym razem zgodnie ze statutem. Mówi Pani Iwona Kobierecka.

Na dzień dzisiejszy w Pogoni Wleń „funkcjonują” trzy zarządy.

Zarząd wybrany na walnym zgromadzeniu w 2003 roku zgłoszony do Krajowego Rejestru Sądowego. A którego kadencja upłynęła w 2007 roku.

Zarząd na czele, którego od 2005 roku stoi prezes tymczasowy ( społeczny, komisaryczny) działający prawdopodobnie na podstawie uchwał walnego zgromadzenia, ale nie zgłoszony do KRS-u a więc nie posiadający osobowości prawnej.

Zarząd wybrany na zabraniu 21 stycznia 2011 roku, na którego czele stanęła pani Iwona Kobierecka, który nie może przejąć obowiązków i ich nie przejmie ponieważ został wybrany z naruszeniem prawa.

 Czy jest rozwiązanie tej kuriozalnej sytuacji? Próby mediacji podejmował pan Maciej Rybiałek przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta. Niestety jak na razie sytuacja jest patowa „bo w tym cały jest ambaras żeby troje chciało naraz”.


Kliknij żeby zapoznać się ze statutem klubu sportowego POGOŃ WLEŃ


A.Jaśkiewicz
Komentarze
zawodnik dnia luty 07 2011 21:41:33
a co pani Kobierckiej jest nie na renke to po co sie pchała
Do niby zawodnika dnia luty 07 2011 21:53:09
Zawodniku, ale nie sportowy nie kojarzysz faktów.
Wyjdź za biurka, i nie krytykuj.
tracer dnia luty 07 2011 22:04:15
"to nie jest sytuacja patowa, to przeciwnicy polityczni obecnej władzy są winni tej pseudo afery !"

Pozwoliłem sobie wyprzedzić stanowisko jakie zapewne zajmie
nasz burmistrz w związku z tą przykrą sprawą. Przykrą jak sądzę przede wszystkim dla zawodników i kibiców Pogoni Wleń, bo to oni głównie ucierpią w obecnej sytuacji.
PRL-owskie doświadczenie w sprawowaniu kontroli nad sprawami gminy daje znać o sobie. Zamiatanie śmieci pod dywan czyli niewygodnych spraw z nadzieją, że jakoś to będzie mogliśmy już wcześniej doświadczyć na przykładzie PGR-ów. Szlak je w końcu trafił.
Życie jak widać pisze kolejny scenariusz do filmu Barei - Miś II.
TO NIE LUBOMIERZ POWINIEN WIEŚĆ PRYM JAKO MIASTECZKO FILMÓW KOMEDIOWYCH - TYLKO WLEŃ.
PONIEKĄD TO JEST DLA NASZEGO MIASTECZKA JAKAŚ TAM SZANSA ROZWOJU. Tyle się tu ostatnio ciekawych rzeczy dzieje :)
biedronka dnia luty 07 2011 22:26:51
Tak, było by się z czego śmiać, gdyby to nie była prawda.

... a burmistrz na to: "to niemożliwe!".
kabel dnia luty 07 2011 22:29:19
Czy w tym smutnym jak flaki z olejem miasteczku jest coś z czego mogli byśmy być dumni ?!!!

DAJCIE CHOCIAŻ CHOĆ JEDEN PRZYKŁAD BO CHYBA ZROBIĘ SOBIE COŚ NIEDOBREGO ?

Nie mogę się tylko zdecydować - pierogi leniwe czy szczawiowa ?!
rudy dnia luty 07 2011 22:53:22
Człowiek !!! - to brzmi dumnie.
"Rozwój" - takie słowo w tej mieścinie nie ma bytu.
Po przeszło 100 latach istnienia kolei we Wleniu przechodzimy na wyższy stopień rozwoju cywilizacyjnego - NATURA 2000 !
W skrócie oznacza to zapier***** z buta albo licz na okazję.
Konie nam zaprzęgać i miasto w piz** zaorać, kartofle albo buraki posadzić to może w końcu będzie lepiej.
Moja rada, zdecydowanie - SZCZAWIOWA!!!!
Z
szatyn dnia luty 07 2011 23:01:54
LENIWE !!!
Do Wlenia bardziej pasują leniwe.
Uwierz mi rudy !
Do Kabel dnia luty 07 2011 23:30:18
Z dwóch faktów możemy być Dumni
1. W jednym z najmniejszych miasteczek w Polsce i najmniejszym Budżecie gdzie w znikomym stopniu działają Kluby Sportowe, Organizacje Społeczne, gdzie umiera Służba Zdrowia, Kultura Sport Burmistrz zatrudnia ZASTĘPCE .
Po co ?
W jakim celu?
Z takiej sytuacji możemy być dumni?
2. Możemy być też dumni z wielkości uposażenia Burmistrz i jego zastępcy.
Niejedno Wielkie Miasto o kilkunastokrotnie większym Budżecie kładziemy na Łopatki!!!
Blondi dnia luty 07 2011 23:37:02
Chłopki z pogoni ?!!! :)
- nie potrzebujecie czasem ?
... czirliderki ?!
Ładna jestem niczym Wleń, mam duże ?... niebieskie oczy jak nie przymierzając - Wleński monitoring oraz za swe usługi - nie policzę wam drogo. :)


Powiedzmy to będą jakieś grosze, wypnę się czasem "tyłkiem" na waszych kibiców i nie tylko jak co niektórzy, za porównywalną stawkę.
Za powiedzmy 1/100 budżetu gminy postawię wam, tfu...was na nogi !
To co, zgoda?!!!
:O,
:)
Krzyk Rozpaczy dnia luty 07 2011 23:42:42
Tracer ująłeś to bardzo delikatnie.
Zgadzam się z tobą w zupełności.
Przypomnę Ci tylko że na trzy dni przed wyborami samorządowymi zorganizowano wielką fetę z okazji powstania Klubu Pogoń .
Były same Achy i Ochy dyplomy i wyróżnienia.
Kto je podpisywał, kto je wręczał i komu wręczał.
Czy przypadkiem nie było tam Burmistrz?
Gdzie są teraz Ci wszyscy Ludzie??????
tytus dnia luty 07 2011 23:53:10
Blondi na Burmistrza !!!!!
EAMZES dnia luty 07 2011 23:57:28
Przydałby się mały Egipt we Wleniu !!
tracer dnia luty 08 2011 09:54:17
Nie jestem zagorzałym kibicem Pogoni ale coś mi tu nie pasuje.
Ze statutu klubu wynika mianowicie cytat:
"Barwami Klubu są kolory: zielony i amarantowy.
Godłem Klubu jest emblemat Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe."

Czy jest ktoś kto w miarę jasny sposób wytłumaczy mi, dlaczego w rzeczywistości jest inaczej ?
P.S
Wiem, zaraz ktoś powie , że się czepiam ale w jakim szaliku mam im w końcu kibicować ? A i najważniejsza sprawa - babcia zrobi mi go na drutach tylko pyta co to za kolor ten amarantowy?
:)
??? ??? dnia luty 08 2011 11:02:52
Do Krzyk Rozpaczy -
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...!!!
Kto zorganizował tą fetę? Kto był tam zaproszony? Kogo odznaczono? Za co, za jakie zasługi? Za zasługi dla jakiego klubu? A gdzie teraz są ci wszyscy balowicze? I w końcu ile wydano na imprezę?

Do tracer -
"Terenem działania Klubu jest obszar miasta i gminy Wleń". Czy to znaczy że zgodnie z załączonym statutem klub nie może działać poza terenem gminy?
Wilma dnia luty 08 2011 12:00:54
tracer - amarantowy to taki ostry czerwony zmieszany z ostrym różowym. Babcia na pewno wie jaki to kolor! ;-)
zawias. dnia luty 08 2011 12:07:07
jezeli ostatni wybrany Zarzad tez jest wirtualny,zastanawia mnie jedynie taki problem,DLACZEGO dal sie wybrac,nie zapoznajac sie w tej materii z przepisami.Logiczne byloby poznac statut a nastepnie zglosic swoja osobe na funkcje w POGONI.Gdy po wybraniu zostaly uwidocznione braki i niedociagniecia,to najlepiej jest ;wywolac wojne;na forum.A nie lepiej byloby dojsc do wzajemnego porozumienia i naprawic bledy z przeszlosci.A TAK niektorzy,dzialalnosc klubu porownuja do panstwa z epoki PRL.Tylko ze,osoby sprawujace wladze w PRL mieli wynagrodzenie i inne prowity,a w takim klubie praca jest za frajer.Widze ze,jest problem i niektorych on przerasta(najlepiej jak tu rakiem sie wycofać).
Do zawias dnia luty 08 2011 18:35:20
Cześć i chwała tym wszystkim osobom, które bezinteresownie chciały się podjąć trudu poprowadzenia Klubu.
A jeszcze większa chwała im, że po zapoznaniu się tylko z niektórymi dokumentami nie podjęły tego zadania.
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem cały artykuł, a później & 18 Statutu Klubu
Gdy już to uczynisz nie oskarżaj wszystkich osób które chciały ratować Klub. Chyba, że jesteś z tej grupy która po niby Walnym Zebraniu udała się na libację alkoholową do jednej z naszych pijalni.
Co opijali ? Może łatwe pozbycie się śmierdzącego jaja w postaci totalnego bałaganu jaki miał przejąć Nowy Zarząd.
Podziwiam tych wszystkich prawdziwych miłośników i sympatyków Klubu, którzy w dalszym ciągu robią wszystko, aby uratować istnienie Klubu.
Potwierdzeniem niech będzie fakt, że na ostatniej sesji na ręce Przewodniczącego Komisji Sportu Pana Maciej Rybiałek złożono pismo o wsparcie i udzielenie pomocy w tej sprawie.
Warto by było przytoczyć to pismo na forum.
margo dnia luty 09 2011 22:44:33
Jeśli Pogoń otrzymuje co roku 35 000 zł, to na czyje konto te pieniądze poszły, skoro praktycznie nikt za nic nie odpowiadał?
kibic dnia luty 10 2011 12:46:47
i to jest trafne pytanie. Do kogo? a może do czyjej kieszeni?
Kto odpowie? dnia luty 10 2011 13:38:19
Kto pozwolił na panoszenie się Stefana co on tam robił i na jakiej podstawie??? Za ile dla kogo i co organizował?
Ja odpowiem. dnia luty 12 2011 19:26:38
A Biesiady Sołtysów to niby za fundusze europejskie??
Dodaj komentarz
Nick:1 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Jubileusz korowód
Jubileusz korowód
Jubileusz korowód II


j2374 weeks
Administrator342 weeks
tender342 weeks
jasiek343 weeks
admin344 weeks
gisia345 weeks
jordan346 weeks
enisia346 weeks
lekul346 weeks
Maskonp346 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12215966 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.