wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
5 minut sesji Rady Miasta i Gminy Wleń
MiejskieW poniedziałek Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Wleń ustanowiła nowy rekord w kategorii „ czas trwania sesji od rozpoczęcia do ogłoszenia przerwy” Aktualnie wynosi on 5 min 19 sekund.
W tym czasie głos zabrała pani Kotołowska, burmistrz Bogdan Mościcki oraz radny pan Marek Koczarski.  Co było powodem tak szybko ogłoszonej przerwy w obradach?

B. Mościcki - (…) niestety nie możemy obradować na temat budżetu ze względów proceduralnych. Szanowni państwo nie przyjęliście opinii w formie głosowania projektu budżetu, analizy zadłużenia i pozostałych uchwał które były przekładane na komisjach, program sesji jest nie do przyjęcia! Ja serdecznie Państwa przepraszam.(..) Z tego też powodu proponuję, żeby albo zakończyć sesję, albo ogłosić przerwę, żeby zachować proceduralne siedem dni od daty otrzymania nowego programu, tego prawidłowego.(...) W tej chwili w tym stanie prawnym i formalnym nie możemy tego głosować!
 
Większość radnych przyjęła wypowiedz Burmistrza z zupełną obojętnością. Wątpliwości miał jedynie radny Marek Koczarski

 Z czego wynikła taka niedoróbka? Czy nie można było tego zrobić na komisji? Ja jestem pierwszy raz radnym, są tu koledzy którzy byli radnymi w poprzednich kadencjach i powinni to wychwycić, Pani Przewodnicząca też była poprzednią kadencję mówił zwracając się do pani Kotołowskiej i nie  powinna Pani dopuścić do takiej sytuacji jaka teraz nastąpiła!
 
Ja się do tego przyznaję i bardzo przepraszam
tłumaczyła się  Przewodnicząca Rady Miasta. Nie wynika to z mojej chęci ściągania państwa co tydzień. Po prostu tak wyszło. No ja przepraszam. Tylko to mogę zrobić na dzień dzisiejszy. Mówiła wyraźnie zażenowana.
 
Podejmując uchwałę budżetową Radni decydują o przeznaczeniu kilkunastu milionów złotych jakie składają się na budżet gminy. Decydują o inwestycjach i wydatkach. Z tego powodu procedura podejmowania uchwały budżetowej jest precyzyjnie opisana w Uchwale Rady Miasta i Gminy Wleń nr 224 „ W sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej... .
Niestety przysłuchując się tej niezwykle krótkiej sesji (do przerwy)  można mieć ogromne wątpliwości, czy radni i pani Przewodnicząca zapoznali się z uchwałą  którą przed niespełna czterema miesiącami sami podjęli.


A. Jaśkiewicz
Komentarze
kat dnia styczeń 26 2011 22:16:28
ręce opadają,sami wybrali przecież K.na przewodnicząca a wiedzieli jaka to"radna"...a tak na marginesie ,kasę za "sesje" pewnie wszyscy zainkasowali..PARANOJA I ARMAGEDON dla tej Gminy :-(
kat dnia styczeń 26 2011 22:19:31
helou a gdzie pozostali radni,spali?????Tylko Pan Koczarski tam myślał??
Honzo dnia styczeń 26 2011 22:26:28
Nie mało wiele śpiących w tej gminie macie!

A gdzie do cholery sierotka Marysia? Zagubiona nie zna ustaw o budżecie? To co tam do cholery robi? Szydełkuje?
A czy urząd nie opłaca prawnika? A gdzie on był? Zapomniał zabrać głos czy się wstydził? A może nie wiedział o obowiązującym w Polsce prawie?
A gdzie byli burmistrzowie?
Co to kur**
tel. 000 dnia styczeń 26 2011 22:45:26
To były tylko ćwiczenia, taki test na gotowość.
Gość. dnia styczeń 26 2011 23:51:00
W odpowiedzi do Honzo...
Sierotka Marysia robi sobie na szydełku moherowy berecik.
Komentarz dnia styczeń 27 2011 05:23:24
Brawo Panie Marku!Właśnie dlatego na Pana głosowałem.Powinno być więcej aktywnych radnych,może coś by się udało zrobić z Wleniem wreszcie.No i Pani Przewodnicząca... jak się nie potrafi dalej odnaleźć w swojej roli,to może ktoś inny powinien sprawować tą funkcję?Z pożytkiem dla Wlenia.
rozpacz dnia styczeń 27 2011 05:59:08
wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.
Następne cztery lata w plecy.
Dla ratowania sytuacji proponuje utworzyć jeszcze jeden etat zastępcy burmistrza.
czart dnia styczeń 27 2011 06:59:54
Zdarzenie potwierdzające normy.
Nawet się za bardzo nie zdziwiłem.
wyborca dnia styczeń 27 2011 10:11:02
Nie chcieli Zycha i jest kicha.
Jak nas widzą dnia styczeń 27 2011 10:49:13
Totalny bałagan i niedoróby na każdym polu
# dnia styczeń 27 2011 18:37:19
Możecie sobie tylko pogadać.
Tak czy inaczej cztery latka diety się zaliczy, nie ważne w jakim wydaniu.
zwykły obywatel gminy dnia styczeń 27 2011 18:48:31
hahahahahahahahahahahaha WSTYD I HAŃBA DLA MIASTA I GMINY !!! radni powinni za darmo radzić... bądź przy takim stanie rzeczy i takich sesjach dopłacać... do pradu kawek i ciastek !!
Chuck Norris dnia styczeń 27 2011 18:50:48
ja wam tez nic nie pomoge .... :))
iii dnia styczeń 27 2011 20:03:45
www. żal.pl
przedwczesny wtrysk dnia styczeń 27 2011 20:53:25
No co... po prostu tak wyszlo....;).
maro dnia styczeń 28 2011 07:35:54
To żenujące. Przewodnicząca rady, która nie wie co robi, radni też nie wiedzą co robią i burmistrz, który zamiast służyć swoim doświadczeniem gani radnych. Gdzie odpowiedzialność za te kilkanaście milionów złotych. Uważam, że jeśli takie sytuacje się dzieją to konieczna jest kontrola NIKu, lub innej instytucji do tego upoważnionej czy nie było wcześniej podobnych sytuacji. Przewodnicząca powinna nie tylko przepraszać, ale powinna podać się do dymisji, bo jest niekompetentna. Ciekawe co jeszcze nas czeka, jakie błazenady?
Do Maro dnia styczeń 28 2011 10:25:53
Maro kilkaset osób wie o tym, pozostałe kilkaset osób na taki stan rzeczy patrzy obojętnie ale większości odpowiada taki bałagan.
Patrz na ostatnie wybory.
propozycja dnia styczeń 28 2011 10:29:17
Dla poprawienia sytuacji proponuje utworzenie nowego stanowiska zastępcy Burmistrz do spraw administracyjnych.
??? dnia styczeń 28 2011 14:22:43
ciekawe czy burmistrzowi podwyżke zaklepią?? na przyszłej sesji
Czy już czas dnia styczeń 28 2011 15:18:11
http://lwowekslaski.net/index.php?m=open&id=1187%3E

czas ano czas
Ludwik Jerzy Kern dnia styczeń 28 2011 16:16:36
Katarzyną trudno jest być, że tak powiem,
Szekspir imię to obciążył bowiem
Jak ołowiem.
Że nieznośna,
Że złośliwa,
Że pyskata r11;
I co gorsze, przełożono to na wszystkie mowy świata.
Teraz wszystkie Katarzyny w czoła pocie
Pragną dowieść, że odwrotne jest w istocie.
Do ??? dnia styczeń 28 2011 20:39:00
!!!- miałeś na myśli obniższkę.
Popatrz na otaczającą nas rzeczywistość.
jabłonka dnia styczeń 29 2011 18:07:48
Abstrahując od opinii komentujących, dzięki wleninfo i Panu Andrzejowi Jaśkiewiczowi mieszkańcy, którzy z różnych powodów (np. pracy) nie mogą aktywnie uczestniczyć w sesjach, mogą o tym, co się na nich dzieje przeczytać tutaj. Z tych informacj wynika, że nie dzieje się najlepiej, tym większy mój podziw dla Pana Andrzeja za odwagę podpisywania się swoim nazwiskiem :)
Czytelnik wleninfo dnia styczeń 29 2011 18:34:44
Panie Andrzeju to dzięki portalowi Wleninfo w tym czarnym tunelu niedorzeczności widać małe światełko normalność.
Szkoda tylko, że co niektórzy forumowicze bardzo często wykorzystują swoją anonimowość i bezpodstawnie szargają dobre imienia osób zasługujących bardziej na szacunek niż plugawe obelgi ze strony wrednych ludzi.
Mam nadzieję, że kiedyś ktoś się odważy i odkryje maskę anonimowemu szalbierzowi.
Komentarz dnia styczeń 29 2011 21:32:17
Pan Andrzej z całym zespołem wleninfo odwala kawał dobrej roboty,tego we Wleniu brakowało. Ale.... ale dziennikarstwo powinno polegać na podaniu suchych faktów,podawanie informacji z jednoczesną własną interpretacją(zdarza się,że czasami stronniczą moim zdaniem) rodzi pewien niedosyt,że ktoś mógłby przedstawiać fakty patrząc na nie subiektywnie,ze swojej perspektywy.A ja bym wolał ocenić je sam. No ale jest to platforma do dialogu dla mieszkańców naszej gminy i ten dialog,założę się, jest bardziej konstruktywny niż niejedno posiedzenie Rady Miasta dotychczas.
lolek dnia styczeń 30 2011 00:29:42
Żenada
Krew mnie zalewa jak czytam ten artykuł.Jak mozna uchwalać budżet dla miasta z ludżmi którzy nie maja pojecia o czym jest mowa.To są na prawdę poważne sprawy i dziwi mnie ze na to sie pozwala.
Moja rada TVN rozwiąże wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!gorąco polecam telefon jest na stronie głównej.
Marek dnia styczeń 30 2011 12:40:17
Pani Kasia umie tylko dużo gadać a mało robić.Przewodniczącej proponuje wziąć się do roboty! A nie pyskować.
ag7 dnia styczeń 30 2011 12:44:03
to sie w glowie nie miesci...gratulacje dla tych co tak glosno krzyczeli ze pam M.jest najlepszym kandydatem na burmistrza!!!teraz pokazuje na co go stac!przyszli,kase zawineli a na nas sie wypieli!WSTYDZCIE SIE!!!!!!!!!
kazek dnia styczeń 30 2011 13:21:36
A może zamiast diety radnego uchwalić za obecność na sesji zwrot kosztów dojazdu albo zwrot utraconej dniówki w pracy??I tyle.Ciekawe czy by się tak garnęli.
mieszkańiec dnia styczeń 30 2011 14:27:48
Nie zapominajmy o braku jakichkolwiek konsekwencjach w stosunku do zastępcy za udział w przetargu w godzinach pracy i przy pomocy gminnego auta.
Tak jag by to było oczywiste i słuszne postępowanie.
Ciekawe rzeczy dzieją się w tej Naszej Gminie.
Dodaj komentarz
Nick:3 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Bieg główny
Bieg główny
XIX Memoriał Uliczny - Bieg główny


j2385 weeks
Administrator353 weeks
tender353 weeks
jasiek354 weeks
admin354 weeks
gisia355 weeks
jordan356 weeks
enisia356 weeks
lekul356 weeks
Maskonp357 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12540614 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.