wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
O dwie piędzi ziemi. Sołectwo Modrzewie kontra Urząd Miasta i Gminy
Okolica Od blisko dwóch lat mieszkańcy sołectwa Modrzewie starają się o pozyskanie na rzecz wsi gruntu, na którym mogliby stworzyć wiejski teren sportowo-rekreacyjny. Początkowo wystąpili o pozyskanie działki od ANR jednak ze względu na przeciągające się procedury i jak mówią „brak działań ze strony gminy”  wrześniu ubiegłego roku zwrócili się z prośbą o przekazanie wiosce niewielkiej działki z zasobów gminy. Mieszkańcy wspólnie wypracowali plan zagospodarowania tego terenu. Modrzewie to jedyna wieś w gminie, która nie posiada świetlicy, nie posiada również żadnego miejsca, w którym mieszkańcy mogliby się spotykać. Nawet zebrania wiejskie odbywają się w prywatnym domu pani sołtys. Jak do tej pory wszelkie działania rady sołeckiej były w opinii mieszkańców przez władze gminy ignorowane.  We wrześniu 2009 roku wystąpiłam z wnioskiem do Burmistrza o przekazanie działki mówi Pani Iwona Kobierecka. Przez ponad pół roku nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Wobec czego złożyłam skargę na brak działań ze strony urzędników do Rady Miasta. Chciałam zwrócić uwagę, na brak zainteresowania ze strony władz i Rady Miasta problemami naszej wsi. Pismo pani sołtys wywołało na ostatniej sesji małą burzę. Część radnych, Burmistrz przez blisko pół godziny, czasami w sposób bardzo niegrzeczny, czy wręcz napastliwy starali się udowodnić, że Pani Kobierecka nie miała podstaw do skargi. Było to jak się okazało tylko preludium do tego, co wydarzyło się na posiedzeniu komisji rozpatrującej pismo. Pan Mościcki, Pan Fluder i Pan Songaiło przekonywali, że działania pani Sołtys są bezpodstawne, a skarga nieuzasadniona. Niestety w żaden sposób nie można zrozumieć stanowiska, które w tej sprawie zajęli radni. Zamiast w sposób obiektywny i rzetelny wyjaśnić sprawę przez ok. 40 minut atakowali Panią Kobierecką .W trakcie obrad doszło do swoistego kuriozum, kiedy to przewodniczący komisji Pan Zbigniew Songaiło utajnił część posiedzenia i wyprosił Panią Sołtys oraz publiczność z sali obrad. Na pytanie na jakiej podstawie? Padła odpowiedz jednego z radnych  bo statut tak mówi. Zachowanie radnych, niestety również Pani przewodniczącej Kotołowskiej w obecności której miało  miejsce to  przykre zdarzenie świadczy o elementarnym braku znajomości prawa w tym ustawy o samorządzie gminy. Dlaczego niewielka działka o powierzchni zaledwie kilku arów wywołuje tyle emocji ? Być może kluczem do rozwiązania tej zagadki są słowa Burmistrza Bogdana Mościckiego, który na ostatniej sesji powiedział,że jedyną osobą która zgodnie z obowiązującym prawem "bezprzetargowo"  może przejąć działkę jest zastępca burmistrza pan Marcin Fluder.( jego działka graniczy bezpośrednio ze spornym terenem).

A. Jaśkiewicz


Komentarze
czytająca dnia sierpień 03 2010 22:28:12
powinno być Pan Zbigniew Songajło
???? dnia sierpień 03 2010 22:33:31
Tak to w naszej gminie jest ze wszystko jest utajnione, za co pan Burmistrz i wice burmisztrz oraz cała rada biora pieniadze jeżeli nic sie tu nie robi a w szczególnosci nic dla mieszkanców miasteczka jedno wielkie bagno, dlaczego przetarg na ta ziemie nie został ogłoszony tylko wszystko odbyło sie po ciuchu, moze wiecej mieszkanców było by zainteresowanych kupnem kawałka ziemi może ktos nam odpowie na to pytanie a zwłaszcza sam zainteresowany!!!
do czytająca dnia sierpień 03 2010 22:37:20
bez przesady
Wilma dnia sierpień 03 2010 23:40:32
Jakoś mnie to nie zdziwiło... Odnoszę wrażenie, że we Wleniu prawem staje się to, co powie burmistrz & Co, a normy prawne i jakiekolwiek uniwersalne zasady (w tym współżycia społecznego) nie mają zastosowania. Może należałoby od czasu do czasu zaskarżyć rekcje czy decyzje tego towarzystwa wzajemnej adoracji?
!!! dnia sierpień 04 2010 00:01:26
burmistrz wiceburmistrz i ci cali radni to jeden wielki smiech Ich Przyslowie To Niewazni ludzie byle by nasze przeszlo Jak Tacy Ludzie bede reprezentowac nasza Gmine i Polske To Nigdy sie nic niezmienni Popieram Inicjatywe Modrzewia Nie Inwestycje Wice Burmistrza
Robert Solecki - mieszkaniec wsi dnia sierpień 04 2010 00:06:28
Dla pełnej jasności: Wiceburmistrz Pan Marcin Fluder z pośród 25 Rodzin zamieszkałych we wsi Modrzewie zyskał w swych poczynaniach poparcie jedynie jednej rodziny. Wszystkie pozostałe rodziny pisemnie wnioskowały o przekazanie w/w działki jako teren wiejski.
Ostateczną decyzje w tej sprawie mają jednak podjąć na najbliższej sesji nasi Wleńscy Radni. Jako mieszkaniec Modrzewi wierzę, iż poparcie naszego wniosku o wiejski teren rekreacyjno -sportowy powinien mieć w oczach naszych Radnych podobny stosunek głosów !
Wszak to - podstawy demokracji.
A tak na marginesie, chciałbym szczególnie podziękować naszej Pani Sołtys, Pani Iwonie za dotychczasowe starania i upór w tej sprawie, jak również (jak widzę!) portalowi Wleńinfo za rzetelną informację na ten temat.
Pozdrawiam i dziękuję.
Słów parę o PRAWDZIWYM problemie dnia sierpień 04 2010 09:37:21
Mega potrzebna jest świetlica jak również działka rekreacyjna na tej wsi, poważny problem. Wszak lepszej jakości droga nie ma co konkurować w problemach wsi Modrzewia. To blahostka, ba świetlica i działka rekreacyjna to już coś. A po co? Ano po to aby się zrekreować po jeździe tej wątpliwej jakości drogą. Nic tam droga kiedy świetlica rzecz poważna, istotniejszych nie ma.
porazka dnia sierpień 04 2010 09:52:02
nauczcie się ludzie pisać gdzie wypowiedź burmistrza? gdzie wypowiedź każdej ze stron? porażka ta strona:)
porażka urzędnicza dnia sierpień 04 2010 14:42:13
W tym artrykule wypowiedzi urzędników chyba są zbyteczne samo ich zachowanie daje dużo do myślenia jak traktują mieszkańców.
porażka urzędnicza dnia sierpień 04 2010 14:43:11
W tym artrykule wypowiedzi urzędników chyba są zbyteczne samo ich zachowanie daje dużo do myślenia jak traktują mieszkańców.
bex dnia sierpień 04 2010 14:50:40
niedługo wybory mam nadzieje ze pan z pilichowic nie wygra a pani sołtys niech się nie daje tym .......
ktoś dnia sierpień 04 2010 15:29:30
Ten artykuł pokazuje obraz WlenInfo.
Stronniczość i nieobiektywność zalewa Nas z każdej strony może "głupi lud" to kupi?!!!
Każdy rozsądny czytelnik powinien zadać sobie pytanie: gdzie jest wypowiedź drugiej strony? Tych "nieudolnych i nierzetelnych urzędasów? Dlaczego A.Jaśkiewicz nie zadał sobie trudu by zamieścić ich opinie?
Schtyrlitz dnia sierpień 04 2010 15:52:24
Do "ktoś"a - jak wynika z treści te opinie są ściśle tajne.
Jan Łobocki dnia sierpień 04 2010 16:52:57
Miałem okazję zapoznać się ze złożonym pismem sołtys wsi Modrzewie do pana Burmistrza Bogdana Mościckiego.
Za nic Bogdan Mościcki burmistrz Wlenia ma art 32 Konstytucji RP, który mówi " Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny".
Ponadto nie stosuje się do art. 35-39 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, który dokładnie opisuje jak ma przebiegać procedura załatwiania wszelkich pism.
Pani sołtys i mieszkańcy Modrzewia pewnie za dużo wymagają lub mają za odważną sołtys, która potrafi walczyć i ubiegać się o poszanowanie ze strony nie ważne jakiego urzędnika. Jestem w posiadaniu dokumentów, które otrzymałem od instytucji szczebla wojewódzkiego i centralnego w którym wskazuje się na nieprawidłowości jakie powstały w trakcie obecnej kadencji burmistrza Mościckiego. Sytuacja z jaką spotkała się wieś Modrzewie z strony burmistrza i obecnej Rady to przykład ignorancji i próby udowodnienia " że jak urzędnik powie tak będzie"
Panie burmistrzu i Szanowna Rado do końca tej kadencji 4-ry miesiące i mam nadzieję ,że nikt z mieszkańców Modrzewia nie odda jednego głosu na ludzi , którzy mając służyć mieszkańcom i stać po stronie prawa a zachowują się odwrotnie.
A. Jaśkiewicz dnia sierpień 04 2010 17:27:22
Artykuł powstał na podstawie wypowiedzi mieszkańców Modrzewii, wypowiedzi Radnych i Burmistrza na sesji Rady Miasta i Gminy w dniu 8.07.2010 oraz komisji rozpatrującej skargę Pani Kobiereckiej. W trakcie trwania komisji zostałem wyproszony z sali przez Pana Przewodniczącego. W związku z tym nie wiem co Radni mieli do powiedzenia (ukrycia).
Wilma dnia sierpień 04 2010 18:34:50
Wyproszony z sali??? Czyżby zachowywał się Pan nieobyczajnie??? Tzn. obnażał się Pan, był Pan nietrzeźwy, zagrażał Pan bezpieczeństwu publicznemu???
Bo z jakiego innego powodu można wyprosić kogokolwiek z sesji Rady Miasta i Gminy???
Czy to znaczy, że gdyby mój typ urody nie odpowiadał panu przewodniczącemu, to by mnie wyprosił z sali???
Gdybym na sesje chadzała; ale ja zdrowie swe psychiczne bardzo szanuję... :D
Iwona Kobierecka dnia sierpień 04 2010 19:19:31
Drodzy czytelnicy.
W kilku zdaniach postaram się przedstawić procedurę wyrażenia zgody na wykorzystanie działki Nr 41/1 na cele rekreacyjno-sportowe dla wsi Modrzewie
W imieniu mieszkańców wsi w dniu 30 września zwróciłam się z pismem o udostępnienie wykorzystania powyższej działki dla wsi.
Nadmienię, że KPA- Kodeks Postępowania Administracyjnego art. 35 mówi:
- odpowiedzi udziela się niezwłocznie,
- do 14 dni,
- w skomplikowanych procedurach do miesiąca
- a art.38 kpa mówi o konsekwencjach prawnych nie udzielenia żadnej odpowiedzi, jaka miała miejsce w tym przypadku
W między czasie Urząd Gminy powołuje geodetę do wyznaczenia granic działki i wydzielenia drogi dojazdowej do kilku posesji. Powyższa droga dzieli działkę na dwie części.
Do momentu złożenia skargi, która dotyczyła braku odpowiedzi na pismo z dnia 30 września nie otrzymałam informacji o losach działki i możliwości jej zagospodarowania przez mieszkańców wsi.
Drogą Pantoflową dowiaduję się, że jedną z działek, prawdopodobnie Urząd Gminy w drodze bezprzetargowej chcę sprzedać zastępcy burmistrza.
W tym momencie nasuwa się pytanie.
Czy nadrzędnym celem działania władz gminy i samorządu jest dobro ogółu mieszkańców czy interes jednej osoby?
czart dnia sierpień 04 2010 20:36:40
Z niecierpliwością czekam na decyzję rady.
Pokaże ona w sposób dobitny czy jest dobrze wybranym organem mającym na uwadze dobro ogółu, czy kliką znajomków robiącą sobie nawzajem dobrze.
W końcu działka (a właściwie dwie po podziale) o której mowa jest ostatnią działką będącą własnością gminy, którą można bezzwłocznie przekazać dla użytku mieszkańców.
Na ostatnie działki będące własnością Agencji Nieruchomości Rolnych i ich przekwalifikowanie można czekać latami...
Jedna osoba, do tego pełniąca obowiązki wiceburmistrza nie powinna stawać przeciw dobru całej wsi (za wyjątkiem jednej rodziny, która się wyłamała pewnie ze względu na bliskie sąsiedztwo z panem wiceburmistrzem).
A dlaczego ktoś tak broni tego kawałeczka ziemi? Ano pewnie będzie można drożej i łatwiej później całość sprzedać. Bo po co komu budować dom, jak się już ma jeden w tej samej wsi i mieszkanie we Wleniu...
WSZYSCY LUDZIE SĄ RÓWNI, ALE NIEKTÓRZY SĄ RÓWNIEJSI...
olo dnia sierpień 04 2010 21:33:43
klika pan Jaśkiewicz pan Łobocki i pani kobierecka ,wybory sie zbliżają znowu kiełbasa wyborcza co działki brakuje pani sołtys to niech na swietlice wydzieli kawałek swojej działki skoro taka dobra i chojna
bolo dnia sierpień 04 2010 21:51:31
drodzy czytelnicy czy wy nie widzicie pchania się do władzy ludzi któży nic nie zrobiłi dobrego dla naszego miasta np. pan łobocki prosze spytać kolegów z pkp jakim był pracownikiem a teraz zabiera głos pochodzi z terenów toska
kat dnia sierpień 04 2010 22:04:13
po prostu wybory się zbliżają i obecna władza szarpie ile się jeszcze da ,bo a nuż(daj Boże..)NIE przejdą i wtedy obejdą się smakiem..,że też nie ma kontroli nad zł....mi...scyzoryk się w kieszeni otwiera.
do czarta ..coś w tym jest równi to mieszkańcy a równiejsi to burmistrz i radni=bezradni..Orwell się kłania
pipi dnia sierpień 04 2010 22:07:16
Gratulacje dla Pana Burmistrza za pomysł z prawem pierwokupu.
Rozumiem, że w gminie Wleń obowiązuje również prawo pierwszej nocy.
Życzę wielu sukcesów.
Sławek Osiecki dnia sierpień 04 2010 23:08:58
Moim zdaniem pani Iwona popełniła poważny błąd proceduralny. Powinna była najpierw udać się po akceptację do szarej eminencji. Przecież bez jego decyzji rada i burmistrz nie wiedzą co mają robić.
Porządek musi być! Przecież "krzykacze z ulicy" nie mogą decydować o przyszłości naszej gminy.
A co do braku odpowiedzi, to pan burmistrz powinien wywiesić ogłoszenie, że odpowiada tylko na pisma swojej "bandy". Sprawa byłaby jasna i bez niepotrzebnych i irytujących niedomówień.
Tomasz dnia sierpień 04 2010 23:12:04
Pani Iwonka coś robi a pan Fluder i Mościcki nic nie zrobili to wiedzą wszyscy. Pani Iwonko jesteśmy za panią, a tych panów burmistrzów powinien rozliczyc prokurator.....
do olo dnia sierpień 05 2010 07:08:18
Dlaczego pani Kobierecka czy ktokolwiek inny ma wydzielać kawałek swojej działki, skoro kawałek działki gminnej jest i leży odłogiem??
Jak już nie pozostanie dla mieszkańców Modrzewia nic, to na pewno znajdą sobie jakiś kąt wśród "swoich".
A na razie to niech "obcy" się nie pchają i nie wyciągają łap po "cudze".
do olo i bolo dnia sierpień 05 2010 07:14:00
Wybory się zbliżają i bardzo dobrze.
Modrzewie ma mały elektorat, który przez swoje działania obecna władza straciła.
A inni niech się patrzą i wyciągają wnioski również.
Skoro pan Fluder jest WICEBURMISTRZEM i chciałby dalej działać w polityce to powinien sam ustąpić bo działa teraz jako jeden (plus klika oczywiście) przeciwko prawie całe wsi Modrzewie. Elektorat mały, ale zawsze. Gdzieś w gminie na innych wsiach pewnie też są działki, które można kupić w przetargu a później do poszerzenia granic bezprzetargowo dokupić za odpowiednią cenę resztę.
Gdyby pani Kobierecka była burmistrzem to na pewno po czterech latach w gminie byłoby zrobione więcej niż infomat turystyczny na rynku, potrzebny zresztą, jak kobiecie lekkich obyczajów majtki.
mieszkaniec modrzewi dnia sierpień 05 2010 07:48:50
do władz Panowie my co roku mamy duzo pracy przy sprzataniu naszej wsi a po waszej wizycie teraz jest jej jeszcze wiecej...nastepnym razem prosze zabrac ze soba swoje"kiepy" bo zostawiliscie ich mase na ogledzinach działki
"Pan" dnia sierpień 05 2010 10:48:33
Następnym razem oczekujemy popielniczek, ewentualnie tabliczek zakazujących palenia oczywiście ustawionych na terenie prywatnym.
Uwaga Uwaga dnia sierpień 05 2010 10:53:04
Widać, że wybory się zbliżają wleńinfo do boju. Artykuł standardowo stronniczy i bez zapoznania się ze wszystkimi faktami i obowiązującymi przepisami prawa. Życzę dalszych sukcesów w sianiu dezinformacji, a na przyszłość radzę zapoznać się z całością problemu dopiero później wydalać z siebie gniota w postaci powyższego artykułu. Pozdrawiam
Quid stultius quam incerta pro certa habere, falsa pro veris?
ktoś dnia sierpień 05 2010 10:54:39
Mydlicie oczy ludziom. Zamiast zająć się pracą! Po co ta sztuczna afera? Mało to mamy poważnych problemów?

do Pana Jana Łobockiego
Skoro jest Pan tak dobrze zorientowany w przepisach prawa to zapewne wie Pan gdzie powinien Pan złożyć i jakie pismo.
Naruszeniem konstytucji RP zajmują się odpowiednie organy. Chyba że one też są w zmowie?!!!
Anty K. dnia sierpień 05 2010 11:35:51
Do Uwaga Uwaga i ktos. Widzicie tak samo, jak wielu i ja.
Czekamy teraz na kolejne afery!
konkrety proszę dnia sierpień 05 2010 11:58:27
olo bolo ktosie i inne stwory: co konkretnie jest dezinformacją i skoro macie inną wiedzę to się z nami podzielcie. Inaczej jesteście po prostu anonimowymi szczekaczami urzędu nie wnoszącymi nic nowego do dyskusji. Wasze zdanie kto jest dobry a kto zły nikogo nie interesuje. Ludzi interesują fakty, więc fakty proszę! Artykuł podaje konkretne fakty, które są spójne z polityką uprawianą przez urząd. Skoro wleninfo kłamie a Świat jest inny, to podajcie fakty!
Uwaga Uwaga dnia sierpień 05 2010 12:28:16
Tak jest wleninfo najlepszymi informacjami hehe. Mi osobiście wystarczy przykład Tarczynki, który ewidentnie obnażył fachowość i merytoryczność autora artykułu. Skoro jest to ewidentne naruszenie prawa proszę zgłosić to na prokuraturę, myślę, że oni są specjalistami od tego typu spraw. Niestety poziom naszego pseudo reportera śledczego jest żenujący i jak zawsze stronniczy.
Anty K. dnia sierpień 05 2010 13:05:20
Konkrety i dokumenty powinien autor do artykulu dolaczyc.
A tak mamy to co jest napisane. Bez bumagi!
U2 - dokladnie tak.
@@@@ dnia sierpień 05 2010 13:39:21
Jestem Pewny ze jezeli Modrzewie otrzyma ten Kawalek Ziemi zostanei w pelni Wykorzystany i bedzie zadowolona z neigo Cala Wioska Oprucz Pana Wiceburmistrza
do "Pan" dnia sierpień 05 2010 14:41:06
Na tym terenie nie było też tabliczki, żeby nie srać. Śmiało można było przy okazji zrobić kupę i poprosić właścicieli o papier.
KULTURĘ SIĘ MA WRODZONĄ, JEST SIĘ W KULTURZE WYCHOWANYM ALBO SIĘ JĄ NABYWA.
A o kulturze świadczy to co się po sobie zostawia.
Popielniczki to mieliście "Panowie" w swoich samochodach, których nie było gdzie zaparkować.
Żenua.
ktoś dnia sierpień 05 2010 14:46:05
Jeśli otrzymam milion to też będę z niego bardzo zadowolony a co na to sąsiedzi? Jak to sąsiedzi. A pies i morde lizał
mieszkaniec do Pan dnia sierpień 05 2010 14:46:10
Ja sie nie dziwie ze nasza gmina i okolice sa tak zasmiecone ...hmmm bo nie ma tabliczek i np popielniczek w lesie:D bo tak narazie mozna nazwac ten kawałek ziemi o który sie staramy ;]
Jesli tak Pan rozwiazuje problemy jako radny to ja sie nie dziwie ze jest tak a nie inaczej ...Parkowac nie wolno a smiecic wolno a to dopiero prawo ustanowione przez Pana radnego gratuluje ;]
Wlenianin dnia sierpień 05 2010 14:56:06
Ludziska!
Jezeli chcecie zmian ma dla Was swiente rozwiazanie:
Przede wszystkim NIE WYBIERAJCIE TYCH SAMYCH RADNYCYH!!!!
Moze inni radni cos w koncu pozytecznego zrobbia...Panie Lobocki -jak masza jakies dokumenty to pokaz a nie kozacz. Ktos slucznie stwierdzil,ze najpierw droge do Modrzewia lepiej wyremontowac nie swietlice postawic (chyba P.Kobiereckiej priorytety sie pomylily). Nastepnie - kto bedzie utrzymywac ta swietlice - oczywiscie GMINA!!! Czy warto budowac swietlice dla osady Modrzewie, w ktorej mieszka pare rodzin?
Wlenianin dnia sierpień 05 2010 15:03:27
zanim zaczniecie mnie jechac.. sorki za bledy swietne nie sweente itd... na szybciora z telefonu pisalem
key dnia sierpień 05 2010 16:05:37
zaraz zaraz droga tragiczna nie da sie ukrys do wsi to jest chyba powiatowa wiec jezeli gmina da wsi ciut ziemi na jej wlasne cele to zadnemu z urzedasow korona ze lba nie spadnie, gmina bedzie placic za swietlice jeslii taka powstanie ale pieniadze na to beda musialy sie znalezc. jak narazie wies gmine nic nie kosztuje no moze troche nerwow. problemem wsi jest Pani Soltys bo zamiast wejsc w dupe bez mydla jednemu i drugiemu to mowi glosno to co mysli i walczy o mieszkancow i wies bo taka jej rola, ale jak widac takich ludzi sie nie lubi nie szanuje i wiecznie ignoruje, ale z tego co wiem Pani Soltys frontu nie zmieni i dobrze.
Uwaga Uwaga dnia sierpień 05 2010 16:32:29
Biedne Modrzewie jakoś wszystkie wioski na około mogą normalnie współpracować z gminą i "urzędasami" tylko ta jedna wioseczka nie. Straszne jest to jak gmina gnębi P. Kobierecką i pozostałych mieszkańców hehe. Ludzie opamiętajcie się. Zawsze normą był ogół a nie margines, choć po ostatnich wydarzeniach w Warszawie pod Pałace Prezydenckim mam wielkie wątpliwości. Pozdrawiam.
Sunt altae stirpes stultitiae.
Wlenianin dnia sierpień 05 2010 17:33:31
Do Uwaga Uwaga
Bardzo mnie draznia twoje "lacinskie" wstawki. Skoncz pajacowac i pisz po polsku, w koncu w Polsce mieszkasz. A tak w ogole to nie jest wielka sztuka nec ie pogrzebac i inteligenciaka zgrywac
do Uwaga Uwaga dnia sierpień 05 2010 19:24:42
Biedne Modrzewie jako jedyna wieś nie ma ŻADNEGO gruntu na którym mogło by cokolwiek zrobić. Wszystkie wsie mają.
Biedne Modrzewie jako jedyna wieś nie ma porządnej drogi dojazdowej. Wszystkie wsie w gminie mają.
Biedne Modrzewie na szczęście ma rzutką panią sołtys, która jakoś potrafi coś zadziałać.
A komenty "Uwaga Uwaga" śmierdzą na odległość jedną z zainteresowanych gruntem stron.
Jeśli Modrzewie jest "marginesem" to chwała, że jeszcze normalni ludzie się w "marginesie" ostali.
Zobaczymy po radzie jak się ten "przekręt" skończy!
I na pewno mieszkańcy "biednego modrzewia" nie dadzą sobie w kaszę dmuchać.
ok pogadaliscie sobie dnia sierpień 05 2010 21:20:45
Co sie z tym da zrobic skoro oni sobie tak pogrywaja? Artykul jest, komentarze sa, wszyscy wiedza. I co dalej?
Wlenianin dnia sierpień 05 2010 22:12:20
Nic a co ma byc....Przeciez i tak wybiora tych samych radnych na kolejna kadencje...a oni jak na grzecznie i potulnie nastepnego "moznego wladce" wsrod siebie wybiora. grunt to bron boze nie wychylac sie, diete brac i 4 latka sie pobujac....Prosze rozliczyc swoich radnych ze spelnionych obietnic...Bardzo chcialbym sie dowiedziec co kazdy zrobil dla swoich wyborcow...smialo Paie i Panowie chwalic sie...
Piotr dnia sierpień 06 2010 07:43:01
Do Wlenianina
W zupełności zgadzam się z Tobą w tym ostatnim zdaniu. Tylko jakoś "Oni" nie chwalą się i nie zamierzają. Czyżby powodowała nimi skromność? Czy może raczej brak jakichkolwiek dokonań?! A może nie czytają WleńInfo, zajęci ciężką pracą zapomnieli do czego ich wybrano?
Sławek Osiecki dnia sierpień 06 2010 08:32:46
Urzęnik kryjący się pod romantycznym pseudonimem "uwaga uwaga (czyżby nowy pretendent do funkcji rzecznika prasowego urzędu), wmieszał tutaj problem Tarczynki. Nie wiem o co dokładnie mu chodzi, ale zdaje się, że zauważa jakieś analogie korupcyjne. Bardzo proszę o rozwinięcie tego wątku - z pewnością wszystkich zainteresuje.
Co do Tarczynki, to jak dotąd wszystko co napisałem znajduje potwierdzenie. Jako nowy rzecznik prasowy urzędu, ma pan niepowtarzalną okazję wytłumaczyć wszystkim dlaczego ten bubel, jakim jest plan zagospodarowania, nie został jeszcze poprawiony. Czyżby urzędnicy woleli to robić pod presją kampanii wyborczej?
Piotr dnia sierpień 06 2010 09:46:16
Ciągle coś nowego. To w urzędzie jest rzecznik prasowy??? Może jeszcze kierowców i ładne kelnerki zatrudniają ?
Ja dnia sierpień 06 2010 09:51:38
a ja sie pytam po co do licha Modrzewiu wiejski teren sportowo-rekreacyjny?. przeciez o ile pamietam był tam piekny basen .a i juz widze jak mieszkancy zasuwaja na teren rekreacyjny ....hahaha a moze p.Kobierecka ma pomysł co by jej agrotyurystyka lepiej sie rozwijała a i teren rekreacyjny pasowałby do jej agroturystyki?cos tu jest nie tak !!!!
Uwaga Uwaga dnia sierpień 06 2010 11:19:50
Panie Sławku proszę uważać co Pan pisze, bo stawianie fałszywych oskarżeń jest karalne!! Co do sprawy rzecznika, nie jestem pracownikiem urzędu i najprawdopodobniej nigdy nie będę. Natomiast moja krytyka powyższego "artykułu" wzięła się z formy i jakości opisywanych w nim faktów. Jeżeli Pan Jaśkiewicz napisze choć raz obiektywny artykuł przedstawiający wszystkie wątki danego problemu, a nie swoje subiektywne spostrzeżenia, to będę pierwszym piewcą jego talentu dziennikarskiego. Natomiast pana insynuacje co do mojego zatrudnienia są śmieszne i żenujące. Uważa Pan, że każda osoba mająca inne zdanie niż Pan jest pracownikiem urzędu?? Chyba zalatuje to lekką paranoją!!
Pozdrawiam.
Audiatur et altera pars (specjalnie dla Wlenianin, nie mogłem się powstrzymać ;) )
do Ja 9:51 dnia sierpień 06 2010 11:21:49
A po co do licha ludziom odpoczynek, rekreacja i niedziela? Do roboty na okrągło i budujmy świetlaną przyszłość a odpoczniemy jak już nas położą pod ziemią.
A po co do licha panu Fludrowi tyle działek w gminie?
Teren rekreacyjny będzie pasował do wszystkich agroturystyk działających we wsi Modrzewie. Będzie też bardzo pasował wszystkim mieszkańcom (poza znanym wyjątkiem).
Teren rekreacyjny będzie służył wielu osobom i dla wszystkich będzie dostępny.
Do terenu rekreacyjnego gmina nie będzie musiała dokładać bo wioska działa prężnie i mieszkańcy sami sobie zrobią na tym terenie porządek.
Cały czas nie rozumiem dlaczego wszystkie komentarze "przeciw" dają jakieś mało rozgarnięte propozycje i przykłady. A to że pani Kobierecka ma dać kawałek swojego terenu (?), a to że Modrzewie ma już basen (?), a to że lepiej drogę zrobić najpierw(?).
Sprawa prostsza być nie może:
Jest ostatni kawałek gminnego gruntu, który mieszkańcy chcą zagospodarować dla dobra ogółu. Nie leży to w interesie wiceburmistrza który chce ten kawałek wykupić dla siebie.
Pismo o przekazanie gruntu podpisali WSZYSCY MIESZKAŃCY MODRZEWI (za wyjątkiem jednej rodziny)
Głosem mieszkańców jest pani Kobierecka jako sołtys.
Więc komu powinno się "przyznać" rzeczony kawałek ziemi??
Modrzewie czy Modrzewia?? dnia sierpień 06 2010 11:27:46
JAKA JEST WŁAŚCIWA NAZWA TEJ WIOSKI - MODRZEWIE CZY MODRZEWIA??
do Uwaga Uwaga dnia sierpień 06 2010 11:29:14
Audiatur et altera pars - Czytelnicy chętnie wysłuchają drugiej strony i jej argumentów.
Ich brak jest moim zdaniem spowodowany tylko jednym - marnością i miernotą.
Mamy demokrację i nikt nie zabrania się wypowiadać.
A dobro większości powinno się liczyć bardziej niż prywatne korzyści jednostki. Nawet jeśli jednostka jest taką znakomitą personą jak pan wiceburmistrz. A nawet więcej. Dlatego, że jest taką jednostką to powinna zachować się jak przystaje przedstawicielowi swoich wyborców.
Modrzewie czy Modrzewia? dnia sierpień 06 2010 11:31:17
Tego nie wiedzą najstarsi Górale.
To Modrzewie.
Do tych Modrzewi.
Modrzewianie.
Do Miodka trzeba by napisać.
Sławek Osiecki dnia sierpień 06 2010 11:39:12
Panie "Uwaga Uwaga" - Może być pan spokojny o to, że uważam na to co piszę. Zatrważające jest tylko to, że nasze władze są całkowicie odporne na krytykę i jakikolwiek dialog społeczny.
do uwaga dnia sierpień 06 2010 12:25:22
A może bardzo bliskim członkiem rodziny?
Nie wstydź się chłopie swojego nazwiska.
A jeśli chodzi o twoje komentarze to są żenujące. Popisujesz się znajomością języków obcych, jak małe dziecko wiatraczkiem kupionym na jarmarku.
Wlenianin dnia sierpień 06 2010 15:03:36
Mam propozycje dla redakcji portalu Wlen info:
- w zwiazku ze zblizajacymi sie wyborami samorzadowymi proponuje serie artykulow dotyczacych osiagnietych sukcesow (zarowno indywidualnych jak i dokonan zespolowych) naszych Radnych. Uwaga Uwaga - twoje lacinskie wstawki sa naprawde imponujac - prowadzisz jakies korki? chetnie bym skorzystal...:)
Wlenianka dnia sierpień 06 2010 15:45:29
Pojawiają się głosy o podsumowaniu kadencji - pomysł zacny. Proponuję zacząć od tego, że protokoły z Sesji powinny być w BIP (to niezbędne minimum) dlaczego nie ma? Tego zapewne nie wie nikt. Nadto proponuję już po umieszczeniu ww. protokołów aby podsumować KAŻDEGO z radnych (raczej bezradnych) podobnie jak to jest na stronie Sejmu RP a mianowicie:
- uczestnictwo w Sesjach
- projekty Uchwał (np radny X przygotował 20 uchwał w sprawie ....)
- w jaki sposób poszczególny radny głosował na poszczególne uchwały
- ilość pozyskanych środków finansowych (np. unijnych)
- ilość i w jakich sprawach złożonych przez radnych interpelacji
- co radny zrobił dla swojego "okręgu".
- kontakt ze społeczeństwem (np. dyżury) - ilość, godziny spotkań
Z grubsza to tyle. Proszę moi drodzy pamiętajcie, że o losach Miasta i Gminy decydują przede wszystkim RADNI - jako organ uchwałodawczy - Ci sami, którym na 4 lata zaufaliśmy. Proszę o takie podsumowanie, odda nam to obraz jakich radnych wybraliśmy a przede wszystkim - KOGO NIE WYBIERAĆ PONOWNIE.
Uwaga Uwaga dnia sierpień 06 2010 16:02:01
Popieram powyższe pomysły i do tego krótka wypowiedź radnego co do jego osiągnięć. Mądrzy i pracowici radni o podstawa sukcesu. Wleńinfo do boju!! Tytko prosiłbym suche fakty bez subiektywnych ocen redakcji.
Robert Solecki - mieszkaniec wsi dnia sierpień 06 2010 16:27:36
Do tych co mają problemy ze zrozumieniem tekstu artykułu albo celowo wprowadzają własne "kwiatki" aby rozmydlić istotę sporu.
Uwaga, uwaga - wyjaśniam ! :)
Wniosek mieszkańców dotyczy gruntu zarośniętego obecnie chaszczorami na którym to planujemy postawić następujące obiekty:
- taras z ażurową altaną
- miejsce z ławeczkami wokół ogniska
- zadaszone miejsce do gry w tenisa stołowego
- oraz niewielki plac na którym mieszkańcy z dolnych Modrzewi będą mogli ustawić rowery, skutery, względnie ze trzy samochody.
Wszystkie te działania przeprowadzimy społecznie za własne wygospodarowane na ten cel środki.
Działki o które wnioskujemy to raptem niecałe 11 arów, ale lepszy rydz jak nic.
Żadnej świetlicy w tym miejscu nie planujemy ! NIE STAĆ NAS MIESZKAŃCÓW NA NIĄ r30;OBECNIE.
Nasze starania o ten grunt trwają nieprzerwanie od przeszło dwóch lat ( bez skutku !)
Sprawa bez przetargowego zbycia działki na rzecz wice nabrała obecnie tępa dlatego, iż kończy się kadencja i druga taka okazja może się już raczej nie nadarzyć.

Niektórzy z komentujących, zwłaszcza ci anonimowi i wyjątkowo zorientowani w sprawie domagają się przedstawienia jakiś tam dokumentów.
WSZYSTKIE NASZE PISMA, WNIOSKI ORAZ SKARGI LEŻĄ W URZĘDZIE GMINY.
Poproś jedynie o ich odtajnienie ...i już masz:)
Jeżeli natomiast chcesz i możesz nam jakoś pomóc to podpisz się z imienia i nazwiska a osobiście kopie tych naszych wszystkich dokumentów i planów przyniosę Ci w jutro, choćby w zębach na chatę.
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszej małej wsi oraz wszystkich pozytywnie nastawionych.
Stanisław Kobierecki dnia sierpień 06 2010 18:51:08
Do Uwaga.
Tak jak poprzedni rozmówcy stwierdził jesteś ,,przedstawicielemr1; obecnej władzy i z premedytacja siejesz zamęt, nie tylko w tym artykule.
Dlatego pozwolę sobie w dalszej części mojej wypowiedzi użyć liczby mnogiej.
W kilkunastu już komentarzach staracię się przekonać Mieszkańców Gminy jacy to mieszkańcy wsi Modrzewie są źli i niedobrzy.
Robicie wszystko aby wytworzyć atmosferę wrogości i mściwości, które nie są wam obce.
Gdy ukazał się artykuł o sprzątaniu wsi Modrzewie sieliście zamęt. Ba nawet ukazał się kontr-artykuł o budowie drogi w Bełczynie.
W swojej wrogości do Nas posuwacie się dalej.
W NJ ukazuję się artykuł, jak to wspaniale obecna władz współpracuje z poszczególnymi sołectwami wychwala wszystkie miejscowości za trud i pracę, na rzecz rozwoju Gminy, pomijając Modrzewie.
A może należy zajrzeć na stronę Urzędu Marszałkowskiego kto wygrał konkurs ,,Przedsięwzięcie Promujące Idę Odnowy Wsi.
I gdy na spotkaniu roboczym w sprawie w powyższego projektu Pani Iwona Kobierecka wręcz proponowała aby pozostałe miejscowości wybrały podobny projekt zastępca Burmistrza delikatnie mówiąc zignorowali jej propozycję.
Efekt mamy taki, że tylko jeden wniosek wsi Modrzewie otrzymał pozytywną ocenę.
Policz sobie ,,uwagar1; ile gmina straciła z tego powodu tysięcy?
I nie szkaluj kolego bezpodstawnie mieszkańców naszej małej ale zgranej miejscowości.
,,Marginesemr1; może jesteś Ty, ale na pewno nie My.
Sznowna Wlenianko dnia sierpień 06 2010 22:17:18
Za dużo amerykańskich filmów. Twoje postulaty, w większości są oderwane od rzeczywistości. Realia pracy Rady Miasta i Gminy nie są takie jak w szklanym okienku.
Poczytaj przed snem
Dobranoc
Wilma dnia sierpień 06 2010 23:38:04
do Sznowna Wlenianko: realia są takie, jakie stworzymy. Jeśli mieszkańcy gminy życzyliby sobie tego, o czym pisze Wlenianka, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by to urzeczywistnić.
Piotr dnia sierpień 07 2010 00:06:31
Życzę sobie...
życzę aby Bozia dała rozum
Święta Jadwiga przywróciła wzrok
...
Szokda gada
dziennikarz dnia sierpień 07 2010 06:33:26
Panie Robercie Solecki, oraz Stanisławie Kobierecki otrzymałem informację nie oficjalną ,że macie Państwo zamiar zrobić pikietę lub jakąś manifestacje przed Ratuszem we Wleniu. Jak będzie już pewne, że zostanie przeprowadzona to proszę dwa dni wcześniej napisać na Shoutbox gwarantuje pomóc. Poproszę kolegów o nagłośnienie medialne. Powodzenia.
obiektywny dnia sierpień 07 2010 12:05:05
Jestem mieszkańcem wsi Modrzewie, dobrze poinformowanym. Cały ten cyrk ma juz długa historie i jest tylko dziecinny konflikt pomiędzy dwoma sąsiadami – Pan Fluder i Pan Solecki. Pan Fluder posiada juz długi czas działkę, która sobie użyczył bez zgody i bez pytania Pan Solecki. W taki sam sposób Pan Solecki użyczył sobie działkę gminna, na której bez pytania i bez prawa wybudował ( poszerzył ścieżkę pieszą) sobie drogę, która łatwo było mu dojechać do domu. Te dwie działki, będące własnością Pana Fludra i będąca własnością gminy, Pan Solecki używał dla komfortu własnego i komfortu swoich gości. Budował tam małe boisko, ławki, organizował tam grila, zabawy itp. Kiedy Pan Fluder chciał swoja własność spowrotem, rozpoczęła sie tam awantura, do której Pan Solecki wmieszał Panią sołtys. Pan Solecki oskarżył Pana Fludra o nieprawne zagarniecie jego ziemi, mimo, ze geodeci, którzy pojawili sie na miejscu dokładnie określili, ze działka dotychczas użytkowana przez Pana Soleckiego nie jest jego działką. Mimo tego, gmina poszła Panu Soleckiemu na rękę i zalegalizowała wykonana przez niego drogę aby Pan Solecki, Pani Lis i Pan Płoszaj miał drugi dojazd do domu. Działka gminna, poza oficjalizowaniem tej drogi, została podzielona na 3 części: bardzo wąski pas obok działki Pana Fludra ( 200m2- o długości 30m), dziko zrobiona i zalegalizowana droga(150m2) pośrodku i 3 działka, trochę większa (około 400m2). Pan Fluder stara sie o zakup tego wąskiego paska, który sąsiaduje z jego działką. Pan Solecki wpadł na pomysł, aby na tym wąskim pasie zrobić parking dla swoich gości z agroturystyki. Na drugim, większym pasku chce wybudować drewniana altankę. Teraz wpadł na pomysł, ze sołectwo będzie tam inwestować i nie on będzie musiał zajmować sie parkingiem i domkiem na palach betonowych, a właśnie mieszkańcy Modrzewia. W praktyce największą korzyść z tej inwestycji będzie miała agroturystyka Pana Soleckiego. Co, nasuwa sie pytanie: kto robi tutaj nepotyzm?
Tez nieprawda jest, ze cala wieś, oprócz jednej rodziny, zgadza sie na działaniami Pani Kobiereckiej. Prawda jest, ze podpisaliśmy list, ale pan Solecki i pani Kobierecka wprowadzili nas w błąd, ponieważ byliśmy przekonani, ze chodzi o zupełnie inna działkę tzw. Boisko, które kiedyś używaliśmy za domkami na początku wsi. Teraz, wywłaszczenie pana Fludra pod pretekstem działki dla wsi, okazuje sie być bardzo nie fair. A poza tym, ta działka wogóle nie nadaje sie na żadną porządna świetlicę lub inny budynek, bo jest bardzo pochyla, jak nawet domki musza być tam budowane na palach betonowych.
Mam propozycję dla Pana Soleckiego, jak chce zrobić sobie atrakcyjniejszy teren przy swoim domu niech dokupi sobie ten grunt i za swoje pieniądze buduje tam domki na palach nie marnuje pieniądze sołectwa. Czekamy już kilka lat i świat się jeszcze nie zawalił, poczekajmy na normalny teren, boisko, który będzie służył wszystkim mieszkańcom a nie jednej czy dwóm rodzinom.
Co, Drodzy Czytelnicy, nie dajcie sie bajerować ta sprawa. Jak paru uczestników forum powyżej powiedziało, warto jest zawsze wysłuchać drugiej strony.
budowlaniec dnia sierpień 07 2010 12:24:36
Plan zagospodarowania Gminy mówi, że minimalna powierzchnia działki budowlanej to 1000m2 i szerokość działki 20 m,linia zabudowy od drogi wynosić powinna 5m a od działki sąsiedniej 4m (patrz zapisy z planu) czytając tekst powyżej widzę, że tam nic nie można wybudować. Więc o co jest tak kłutnia, ma to pewnie coś wspólnego ze zbliżającymi się wyborami. Łatwy sposób aby komuś dokopać, więż życzę powodzenia ;-)
Uwaga Uwaga dnia sierpień 07 2010 12:49:52
I macie powyżej wyjaśnienie całej sytuacji. Nie ma to jak obiektywizm wleninfo hehe
i wyszło szydło z worka dnia sierpień 07 2010 13:09:01
tak jak myślałem kilka osób robi aferę ....widac ze wybory sie zbliżają i ktoś próbuje tu coś ugrać...na szczescie mieszkańcy gminy nie są ślepi....pozdrawiam i spokoju życzę
były mieszkaniec wlenia dnia sierpień 07 2010 13:13:37
witam wszystkich jako były mieszkaniec wlenia czytam często infowlen i niektóre artykuły np .kto to jest pan osiecki który cały czas tylko narzeka na wszystkich oraz pan kobierecki też pisze tak samo . normalny człowiek po przeczytaniu takich artykułów nie idzie zrozumnieć o co tym paną chodzi iczym oni się zajmują pozdrawiam wszystkich mieszkańców iżycze wszystkiego dobrego dla tych niezadowolonych także
Piotr dnia sierpień 07 2010 13:15:34
Tylko dla informacji, osoba podpisująca się nickiem Piotr w tej dyskusji to nie jest osoba związana z redakcją.
do Obiektywny dnia sierpień 07 2010 14:21:45
Proszę nie udawać greka i nie podszywać się pod mieszkańca wsi Modrzewie. Każdy dobrze wiedział co podpisuje i nikogo nie wprowadzano w błąd. Tylko JEDNA rodzina się wyłamała. Jeśli jest inaczej to trochę odwagi cywilnej i podpisać się, że też się wyłamuje.
Zresztą większość wsi jest i tak za. Jak trzeba to zrobi się referendum.
To czy będzie to wybudowane na palach czy na pontonach nie powinno nikogo interesować. Ważne, że jest inicjatywa i są ludzie chętni do pracy.
Parking dla swoich gości pan Solecki ma u siebie i więcej miejsca mu nie potrzeba.
Ma też ładną altanę i swojego grilla więc też nie musi się nikogo prosić o dodatkowe miejsce.
Na wspomnianym "boisku" używanym bezprawnie u pana Fludra grała w piłkę połowa wioski. (dla niezorientowanych w piłkę nożną ciężko gra się samemu). Chłopcy z wioski własnoręcznie wyrównali teren. Niestety przeszkadzało to panu Fludrowi i kazał się wynosić ze swojego "terenu" z bramkami. Lepiej, żeby było tam ściernisko takie jak jest teraz...
Kim jak kim ale społecznikiem to pan Fluder nie jest.
A wspomniana droga, którą rzekomo zagarnął sobie pan Solecki od co najmniej 20 lat służy mieszkańcom którzy nią dojeżdżają.
Proszę nie mydlić ludziom oczu i nie pisać nieprawdy!
tx dnia sierpień 07 2010 14:52:07
Obiektywny-szkoda,ze nie napisałeś,ze ta droga która niejako zrobił sobie P Solecki istniała na długo przed tym jak się tam sprowadził.W tej chwili to jest jedyna droga dojazdowa do kilku posesji,którą P Fluder cichaczem chciał wykupić. Urząd naprawił to co dawno powinien zrobić.
Budowlaniec chyba wyjaśnił o co tak naprawdę chodzi.P Fluder kupił800m2 na trójkątnym kawałku i teraz wszelkimi sposobami stara się o powiększenie tego kawałeczka aby pasował do przepisów.czy zamierza tam coś budować mając połowę sporego budynku i grunt 200 dalej?
Robert Solecki - mieszkaniec wsi dnia sierpień 07 2010 17:43:40
Rzekomo "Obiektywny" a wprowadza do sprawy sporo nieprawdziwych i zupełnie nieistotnych w tej sprawie wątków. Retoryka wypowiedzi jest mi poniekąd znana i mogę się jedynie domyślać kto się kryje pod nickiem Obiektywny.
Obiektywny przez skromność chyba nie dodał , że jest jeszcze wszechwładny, nieomylny i jako jedyny sprawiedliwy. 
Autor komentarza Obiektywny próbuje sprowadzić istotę sporo o teren wiejski mieszkańców Modrzewi do poziomu zwykłej kłótni sąsiedzkiej, - Solecki kontra pan Fluder.
Brawo, może ktoś to kupi?
Wywołany poniekąd do odpowiedzi pozwolę sobie rozwinąć jeden z wątków poruszonych przez Obiektywnego.
Niewielkie boisko zrobione wspólnymi siłami ludzi z wioski pełniło funkcje właśnie takiego wiejskiego placu zabaw.
Organizowaliśmy na nim sportowe turnieje wioskowe, ogniska, zabawy, imieniny, urodziny, sylwestry itp.
Jak już koś wcześniej napisał, nie potrzebowałem się w to wszystko angażować ponieważ wszystkie te rzeczy robiłem równolegle na potrzeby własne jak i moich gości agroturystycznych u siebie na posesji.
Niemniej uważałem i dalej uważam iż wspólny teren wiejski jest azylem, gdzie każdy może poczuć się jak u siebie i aby z niego skorzystać nie musi o niczyje względy zabiegać.
Taki był cel powstania boiska.

Chętnie się angażuje w sprawy wsi, zawsze w miarę możliwości wspieram inicjatywy wiejskie, tak jak i cała moja rodzina.
Nie interesują mnie żadne zagrywki polityczne, przedwyborcze i etc.
Jako mieszkaniec wsi nie próbuję ingerować w czyjąś prywatną własność, wnioskuję wraz z pozostałymi mieszkańcami o działki które są wyłączną własnością gminy!
Z mapy geodezyjnej, zasadniczej wydanej do celów projektowych, czyli bardzo dokładnej wydanej przez Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim jasno wynikało, iż boisko to leży na działce gminnej nr.41/1 tuż obok działki nr.41/2 pana Fludra.
Mapę mam do wglądu dla potencjalnie zainteresowanych.
Boisko funkcjonowało nieprzerwanie przez kilka lat dając radość dzieciom jak i dorosłym. Wszystkim którzy chcieli z niego korzystać , bez wyjątków do momentu kiedy to pan Fluder złożył wniosek o wykup działki nr.41/1 wiedząc iż działka ta była wcześniej wnioskowała przez mieszkańców pod teren wiejski, chyba że nie czyta pism jakie trafiają do UG.
Zawrzało!
Ponieważ na tej działce oprócz wspomnianego boiska leży jeszcze jedyna droga dojazdowa do kilku gospodarstw ( również do mojego) a nie była wpisana do rejestru dróg publicznych.
Droga główna, gminna od lat jest nieprzejezdna, zarośnięta i spełnia obecnie funkcję rowu odwadniającego.
Wspólnie z innymi mieszkańcami złożyliśmy zatem wniosek o wydzielenie tej drogi, aby nie musieć uczyć się fruwać w przyszłości.
Odpowiedz na nasz wniosek otrzymaliśmy z zapewnieniem iż droga ta będzie w najbliższym czasie wydzielona,( pismo podpisane przez pana Wiceburmistrza.)
Geodeta wynajęty przez U.G wkrótce wytycza wnioskowaną drogę oraz przy okazji 3 działki,
Dwie działki gminne, czyli podzieloną działkę nr.41/1 na dwie działki 41/4 i 41/6 oraz działkę pana Fludra 41/2, Wydzielona droga otrzymuje wpis do dróg publicznych o nr. 41/5
Z pomiarów wynikło jednak, iż boisko w całości leży na działce 41/2 prócz samej bramki czyli jest na działce pana Fludra.41/2, która nigdy nie miała wyznaczonych wcześniej granic.( w terenie) Geodeta potwierdził i przyznał, iż takich błędów i nieścisłości na mapach w gminie jest więcej i na tym dyskusja się skończyła.
Cała nasza społeczna praca wożona w ten kawałek ziemi okazała się wykonana na daremno, ale był plus ostała się zagospodarowana cześć działki 41/1.
Bez słowa następnego dnia usunęliśmy bramki, kosze, ławki stoliki itp.rzeczy, które teraz stoją i czekają na decyzję Rady Gminy na podjęcie decyzji o przekazanie jej mieszkańcom wsi ( i chodzi tu o wyłącznie podzieloną działkę 41/1.czyli o działki gminne 41/6 i 41/4)
Pan Burmistrz Mościcki nie widzi problemu jeżeli chodzi o przekazanie wsi działki nr.41/6 ,
Działka częściowo zagospodarowane przez mieszkańców wsi podoba się również panu Fludrowi.( co mnie akurat nie dziwi)
W zasadzie przekształcenie tej działki GMINNEJ jako teren wiejski powinno być zwykłą formalnością ale ktoś ma w tym względzie inne niż my mieszkańcy zdanie, szkoda tylko, że jest zarówno ADWOKATEM I SĘDZIĄ WE WŁASNEJ SPRAWIE.


Mam tylko nadzieje iż ktoś tu się w końcu opamięta i wszystko dobrze się skończy dla nas mieszkańców..
Były mieszkaniec Warszawy dnia sierpień 07 2010 19:09:21
Do byłego mieszkańca Wlenia

A widzisz Ja o dziwo znam obu Panów
I to z bardzo dobrej strony
Zarówno Ty jak i Obiektywny wypadliście z tego samego worka,podszywacie sie za mieszkańców, a nie macie odwagi podpisać się.
kat dnia sierpień 07 2010 20:52:13
mimo wszystko proszę Was ludzie ,idzcie na wybory i wspominając byłą kadencję wybierzcie ..kogoś sensownego...dla mnie na pewno NIE będzie to obecna obsada.żal tylko Marcina ,tak dobrze się zapowiadał ,a tak marnie skończył...
Piotr / Piotrek dnia sierpień 07 2010 23:55:30
Pnie Solecki, proszę o wstawienie tej mapki do artykułu i będziemy wiedzieć o co w tym chodzi. Przy okazji proszę o dołączenie kilku fotek z tej działki bo chyba redakcja też nie dysponowała odpowiednimi zdjęciami a nikt z Modrzewia nie kwapił się by je dosłać.
Na tą chwilę to jest wielka kłótnia o nic. O nic, bo nikt kto nie mieszka w Modrzewiu nie wie o co chodzi. Ten artykuł oraz komentarze nic nie wnoszą.
Jak na razie to biorę stronę Pana Fludra. Gdyby robił coś niezgodnego z prawem to cała sprawa potoczyłaby się inaczej.
Czekam na mapę i zdjęcia ewentualnie plany inwestycji jeżeli takowe są.
Robert Solecki dnia sierpień 08 2010 00:24:17
W zasadzie nie wiem jak to się robi, dlatego wolę przynieś to wszystko o co Pan prosi do redakcji.
Może być choćby jutro tylko gdzie i kiedy?
były mieszkaniec księżyca dnia sierpień 08 2010 10:54:03
czy pan wice jest mieszkańcem modrzewi(a)?
Sławek Osiecki dnia sierpień 08 2010 14:48:09
Polecam - [url]http://www.dsc.kprm.gov.pl/pliki/konflikt_interesow_marcin_walecki.ppt#619,4,Rada Europy i konflikt interesów (II)[/url]
Sławek Osiecki dnia sierpień 08 2010 15:08:57
Dla bardziej wnikliwych - http://books.google.pl/books?id=vlNzLAacqQYC&printsec=frontcover&hl=en&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false
do "do obserwator" dnia sierpień 08 2010 15:39:48
Czy społecznikiem jest czy nie ale ja jestem mu wdzięczna, że wystarał sie o koryta odwadniające i w górnym Modrzewiu wspólnie z mieszkańcami je zamontował. Parę lat topiliśmy się w błocie a teraz czyściutka droga. Wielkie dzięki...
lol dnia sierpień 08 2010 16:26:50
Pan wice / obiektywny / czy Marcin nie jest mieszkancem Modrzewi
Piotr / Piotrek dnia sierpień 08 2010 20:40:35
I tak parę dni poczekamy na mapy, plany, projekty... Za kilka dni nikt już tego artykułu nie będzie czytał. Nikt już nie będzie się ty, interesował. A wielki niesmak pozostanie. Szkoda.
Pozdrawiam wszystkich uczestniczących w sporze.
czart dnia sierpień 09 2010 08:08:32
Wystarał się o koryta odwadniające bo mu drogę dojazdową zalewało i sobie samochód brudził jak podjeżdżał pod swój dom.
Koryt na drogę położoną niżej już zabrakło i pomimo pism pisanych do urzędu od trzech lat mi na przykład woda po każdym deszczu zalewa podwórko i budynki gospodarcze.
Tak samo zabrakło koryt odwadniających na drogę dojazdową w kierunku pani Lisowej, którą ostatnio utwardzono a teraz jest rozmywana przez wodę.
Czyli sobie można było załatwić a innych niech zalewa i im drogi rozmywa...
Ma ktoś jeszcze jakieś fajne przykłady?
tak to już jest dnia sierpień 09 2010 10:34:22
Jak się jest przy korycie to łatwiej o koryta...
j23 dnia sierpień 09 2010 18:57:05
ZDJĘCIA I DOKUMENTY NADESŁANE PRZEZ PANA ROBERTA SOLECKIEGO

Poniżej przesyłam zdjęcia o które prosił Pan Piotr
1. ZDJ.Mapy zasadniczej do celów projektowych gdzie (długopisem
zaznaczone jest byłe boisko) nie ma na niej nawet zaznaczonej działki
Pana Fludra 41/2
2.zdjęcie mapy ewidencyjnej (gdzie nie ma jeszcze drogi o numerze 41/5,
która wpisana została do rejestru dróg dopiero po naszym wniosku.
3.zdjęcie huśtających sie dzieci ( moja córka oraz wnuczka sąsiadki)
gdzie w tle widać nasze byłe boisko.
4.zdjęcie wykonane z tego samego miejsca - dziś
5.zdjęcie drogi głównej dojazdowej do kilku gospodarstw którą widać na
mapie ewidencyjnej zdjęcie nr2( stan obecny)
6.zdjęcie drogi dojazdowej 41/5 ( stan obecny)
7.zdjęcie przepustu wykonanego na drodze gminnej w ubiegłym roku przez
Urząd Gminy (ekipa nadzorowana była przez Pana wiceburmistrza), stan obecny.
8.zdjęcie planu zagospodarowania działki 41/1 rzut z góry. Przyszły
planowany teren wiejski.
9.zdjęcie planu zagospodarowania altana ażurowa z tarasem.
Mam też dokumenty i inne zdjęcia ale może to wystarczy.
Pozdrawiam.
Robert Solecki
1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.
Robert Solecki dnia sierpień 09 2010 20:55:01

Kreska narysowana długopisem na mapie ewidencyjnej na działce 41/3 nie ma żadnego związku z tą sprawą. po prostu taką ją dostałem.
do do,czarta, oraz wasystkich zainteresowanych dnia sierpień 09 2010 21:34:08
To teraz już wiem skąd ta wielka podwyżka uposażenia wiceburmistrza -patrz BIP oświadczenia majątkowe za 2008-2009 bo za takie przepusty to się chyba należy, no nie.
Piotrek dnia sierpień 10 2010 08:15:47
Plany SUPER - życzę powodzenia
,,Modrzewie" dnia sierpień 11 2010 12:06:39
Dzieki Piotrek
do dziennikarz dnia sierpień 12 2010 13:16:31
Manifestacja pierwotnie planowana była na 17 sierpnia, jednak z uwagi na powódź jaka dotknęła mieszkańców naszej gminy zostanie przeniesiona na inny termin.
Czekamy obecnie na wyniki głosowania Radnych na najbliższej sesji Rady Miasta. Nie zależy nam mieszkańcom na rozgłosie, czekaliśmy na rozpatrzenie naszego wniosku przeszło dwa lata to poczekamy sobie dłużej.
Obecnie Władze gminy niech skupią się w spokoju nad usuwaniem szkód i pomocą dla poszkodowanych w powodzi.
Nie mniej dziękujemy za zainteresowanie i oferowaną pomoc.
Pozdrawiamy.
kxposvf dnia maj 30 2014 13:41:58
pwYbZb <a ***="http://rlxgakrqslwk.com/">rlxgakrqslwk</a>, zgbvknrucofr, [link=http://ozeiavtdzrmu.com/]ozeiavtdzrmu[/link], http://crzgbktqejrr.com/
Qttnkwlj dnia czerwiec 05 2014 14:41:52
trimurti free credit score
Dodaj komentarz
Nick:2 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaModrzewie - Oldboje


j2368 weeks
Administrator336 weeks
tender336 weeks
jasiek337 weeks
admin338 weeks
gisia339 weeks
jordan340 weeks
enisia340 weeks
lekul340 weeks
Maskonp340 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12130662 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.