wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Piwny Festiwal...
OkolicaLwówecki Festiwal Smaków i Tradycji Regionalnych startuje w tym roku z nową nazwą, rok temu znany był szerzej jako Lwówecki Festiwal Piwa, jednak formuła obu wydarzeń ma wiele wspólnego.

Impreza rozpocznie się już w piątek na stadionie sportowym od godziny 18, jednak największe atrakcje będą czekały na zwiedzających w sobotę, jako że przygotowano pokazy warzenia piwa domowymi sposobami, wycieczki edukacyjne do Browaru Lwówek Śląski oraz różne konkursy i testy konsumenckie.

Udział w imprezie zapowiedziało kilkanaście browarów z Polski i zagranicy między innymi: Browar Kormoran, Browar Ciechan, Browar Koreb, Browar Fortuna, Browar Jagiełło, Browar Staropolski, Browar Na Jurze, Browar Imielin, Browar Grybów, Browar Edi, Browar Krajan, Browar Svijany, Browar Polićka, Browar Rychnov, Browar restauracyjny Rampuśak, Browar Chodovar, Browar Strakonice, Browar Eggenberg.

Nie zabraknie również lokalnego Browaru Lwówek Śląski, który 20 maja rozpoczął pierwsze próbne warzenie piwa i wszystko wskazuje na to, że będzie ono dostępne na tym festiwalu.


Natomiast w Gryfowie Śląskim już po raz jedenasty odbędą się Kwisonalia, w sobotę na scenie pojawi się zespół Leszcze a w niedzielę Andrzej "Piasek" Piaseczny, po którego występie nastąpi oficjalne zakończenie imprezy zwieńczone pokazem sztucznych ogni.

Szczegółowy program Kwisonaliów znajdą Państwo >>> TUTAJ <<<

Fot: www.browar.biz; lwowekslaski.pl


Komentarze
Wilma dnia czerwiec 10 2010 14:01:19
O tak!!! Koniecznie trzeba promować browary! Poziom spożycia wszak u nas zbyt niski ;). Promować browary - nie biblioteki, Boże broń!!!
hmm dnia czerwiec 10 2010 14:26:34
...zapachniało bigoterią :)) Wg mnie pomysł z festiwalem piwa jak najbardziej trafiony.
Wilmo! Kobieto! dnia czerwiec 10 2010 14:31:06
Zastanów się czasem zanim coś napiszesz.
Ten festiwal poza aspektem czysto konsumpcyjnym ma również wiele innych pozytywnych cech.
Promocja Browaru i starej dobrej marki piwa.
Dzięki temu, że Browar się promuje ludzie zamiast kupować piwa od A-Ż kupią dobre Lwóweckie. Dzięki temu ludzie z okolicy będą mieli pracę.
Przy browarze powstaje muzeum - przyjadą turyści.
..........................
A co słychać we Wleniu?
Co tam się promuje?
... dnia czerwiec 10 2010 15:17:16
Wilma się promuje!!!
heh... dnia czerwiec 10 2010 16:47:53
Wilma to by zrobiła jeden wielki klasztor. Tam można by było czytać, modlić się i rozmawiać jak inni coś źle robią. Wszyscy cieszyli by się prohibicji, jedząc przy tym sałatę z pod "hotelowego" ogródka. Kobieto pojedzie tam kto chce. Co Ciebie to interesuje?
Wilma dnia czerwiec 10 2010 17:50:38
Szanowni oburzeni! Nie jestem przeciwko promocjom ;) - ustaliłabym jednak pewne priorytety: najpierw promować kulturę, potem "spożycie". W naszym zapitym kraju (a już w szczególnie zapitym Wleniu) ma to głęboki sens. Hierarchia tych "promocji" kształtuje postawy młodego pokolenia, nie sądzicie? Klasztorów bym nie promowała - chyba mnie z kimś mylicie ;). Biblioteki - przy powszechnym wtórnym analfabetyzmie - na promocję, moim zdaniem, zasługują jak najbardziej!
Komentarz dnia czerwiec 10 2010 18:53:48
Wilma,się przegrzałaś:). Chyba masz jakieś traumatyczne przeżycia z dzieciństwa w tej materii, że taki ortodoks z Ciebie. Żyj, i pozwól żyć kobieto. A jak potrzebujesz się specjalnie uwypuklić w jakimś temacie dla zdrowia psychy to powinnaś sie zastanowić na pisaniem bloga może.
subiektywny dnia czerwiec 10 2010 20:18:06
Któż z nas wie jak naprawdę waży się piwo?? Po co tam jest słód?? itp. Myślę że nie jedna Wilma powinna się tam przejść. Do ludzi, spróbować czegoś nowego a nie przebywać ciągle wśród zamolonych książek =)
Wilma dnia czerwiec 10 2010 21:17:27
Ja wiem, jak się warzy piwo :D I nic przeciwko piwu nie mam - jak i innym używkom, stosowanym z umiarem i w stopniu nieuciążliwym dla tych, którzy w tarzaniu się w używkach nie uczestniczą akurat ;).
... dnia czerwiec 10 2010 21:50:02
I nic przeciwko piwu nie mam


Wilmo powinnaś chyba sprecyzować o jakich używkach myślisz?
zioło, kompot, barszcz ...
Wilma dnia czerwiec 10 2010 22:00:46
Precyzuję: legalne :D I barszcz. Sosnowskiego. 8-)
Jeszcze raz "do Wilma" dnia czerwiec 10 2010 22:05:24
Bardzo dziekuje administratorom tej strony za usuniecie mojego poprzedniego wpisu pt. "do Wilma".Domyslam sie ze naruszylem tzw. dobre imie niejakiej "Wilma". Zastanawiam sie jednak jak dlugo bedziemy jeszcze obrazani, przy zgodzie zarzadcow tej strony, przez w/w "Wilme".Nie chce tu przypominac wszystkich wpisow w/w ktorych tresc byla co najmniej obrazliwa. Pozwolcie ze zatrzymam sie tylko na powyzszym wpisie.Wilma pisze ze nalezy promowac biblioteki a dlaczego? Czy dlatego ze tylko Ona jedyna wie co to jest i do czego sluzy. A cala reszta to "kloszardzi i wtorni analfabeci". O "Wilmo - bogini madrosci" dziekuje za Twoje cenne rady. Dalej pisze w/w "o zapitym Wleniu". Takie okreslenie nie jest obrazliwe dla administratorow strony "wleninfo.pl". Droga Wilmo jedyna niepijaca w naszym miescie. Przyznaje uzylem wobec w/w bardzo dosadnego zwrotu. Niemniej cztajac wpisy "Wilmy" sam sw.Franciszek z Asyzu stracilby cierpliwosc. Mam nadzieje ze admistratorzy tej strony zastanowia sie chwile nad tym co powyzej napisalem.
DEVIL dnia czerwiec 10 2010 23:21:21
Z tym czymś o nicku Wilma zcierałem się niejednokrotnie.Wraz z kilkoma osobnikami twarzą tu na forum takie Towarzystwo Wspólnej Adoracji i Specjalnej Troski.Niestety panie i panowie z Wilmą jest tak jak w tm powiedzonku...r1;chociaż krowie dasz kakao,nie wydoisz czekoladyr1;
Wilma dnia czerwiec 11 2010 12:39:43
Słowo, które nie jest wypowiedziane
jest słowem, którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj

(Krzysztof Pieczyński)
JOJO dnia czerwiec 11 2010 18:37:50
Wilma jestem za tobą.
Przyjadą turyści do Lwówka śmieszne. Pieniądze z unii się trwoni. Zamiast zabrać się za inne ważne sprawy.
Komentarz dnia czerwiec 11 2010 18:49:21
A "reszta jest milczeniem..."
(William Shakespeare, "A" moje)

;)
Wilma dnia czerwiec 11 2010 20:52:20
Gdyby ta impreza była jedną z wielu, w tym sensu stricte kulturalnych, wszystko byłoby OK, bo byłyby zachowane jakieś proporcje. Ale tutaj jeśli już się coś promuje, to z nieodzownym strumieniem %%. Rezultaty widać codziennie dookoła gołym okiem.
lol dnia czerwiec 12 2010 10:08:37
Wilma ty lepiej zacznij ogladac teleturnieje , grac w karty w kółku różańcowym ,rozwiazywac krzyżówki albo szukac błędów w gazetach i wysylac protesty do redakcji...bo internet jest dla Ciebie nie wskazany
Wilma dnia czerwiec 12 2010 10:29:45
Lol - czyli mam zacząć robić to, co Ty będziesz robić za parę lat? Mnie to nie grozi.
A Internet jest dla każdego; od największego przygłupa do intelektualisty. Chociaż czasami, jak się niektóre wypowiedzi czyta, to zalew pospolitości i prymitywizmu poraża...
Pocieszające jest to, że i rozsądnych nie brak.
DEVIL dnia czerwiec 12 2010 14:17:04
Wilmo ty pewnie jak jest burza z piorunam to myslisz ze aktualizują Googler30;i na tym polega twoja znajomość internetu.
Piotr dnia czerwiec 12 2010 19:12:47
Pretensje o usuwanie komentarzy (niektórych) są być może słuszne, ale drodzy internauci nie ma złotego środka moderacji i optymalnej kontroli. Żrecie się czasami tak, że tylko jedynym rozwiązaniem jakie ciśnie się na klawiaturę jest wyłączyć stronę w cholerę.
Sami sprawiacie takie problematyczne sytuacje, że zwyczajnie nie wiadomo kto kogo i jak obraża. Staramy się niczego nie usuwać ale jak już nam się zdarzy jakaś pomyłka prosimy o wyrozumiałość. Nie siedzę 24h przed kompem bo nikt mi za to nie płaci, nie mam na tyle czasu i mam też własne życie. Nikogo nie faworyzujemy przynajmniej z mojej strony nie ma takich ciągot. Przepraszam za OT ale lekko nie wytrzymałem. Pozdrawiam Admin.
Droga "Wilmo" dnia czerwiec 12 2010 20:25:46
Czy Ty mozesz sie po prostu zatkac i przestac obrazac wszystkich czytajacych te strone???
Wilma dnia czerwiec 12 2010 22:04:40
A które dokładnie moje słowa tak Cię obrażają???
lol dnia czerwiec 13 2010 08:20:36
dzaidówa
??? dnia czerwiec 13 2010 21:25:45
A może zablokować komentarze???
Piotr dnia czerwiec 13 2010 23:16:53
Każdy szanujący się portal społecznościowy nie blokuje komentarzy. Problem polega na nas samych i na tym w jaki sposób prowadzimy polemikę. Niestety o kulturalną wymianę zdań jest coraz trudniej. Im dłużej zmagam się z komentarzami na portalu tym bardziej dochodzę do wniosku, że we Wleniu nikt spokojnie nie potrafi rozmawiać.
Z drugiej strony przeglądając komercyjne portale i wypisywane tam komentarze, te umieszczane u nas można uznać za umiarkowane.
Zaraz oberwę za OT dlatego pozdrawiam i już w tej sprawie nie zabiorę głosu.
Dodaj komentarz
Nick:3 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Juniorzy
Juniorzy
Juniorzy


j2358 weeks
Administrator326 weeks
tender326 weeks
jasiek327 weeks
admin328 weeks
gisia329 weeks
jordan330 weeks
enisia330 weeks
lekul330 weeks
Maskonp330 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
11887316 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.