wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Biuro turystyczne w gabinecie wicestarosty WIDEO.
OkolicaBiuro podróży w gabinecie wicestarosty Lwówka Śląskiego! Zbigniew Grześków pomaga żonie organizować wycieczki turystyczne. Na ogłoszeniach jej biura podróży widnieje numer służbowej komórki wicestarosty. Zadzwoniliśmy! Urzędnik przyjął nas w swoim biurze w starostwie, gdzie zachwalał oferty. A wszystko w godzinach pracy.

O pasjach podróżniczych wicestarosty lwóweckiego Zbigniewa Grześkowa wie w mieście każdy. Przed objęciem urzędu pan Grześków prowadził wraz z żoną biuro turystyczne. I jak się okazuje, prowadzi nadal. Właśnie wrócili z pracownikami starostwa z Lazurowego Wybrzeża.

Foldery turystyczne firmy należącej do żony wicestarosty znajdujemy w gablocie na lwóweckim rynku. Biuro turystyczne nie ma siedziby, ale można się umówić telefonicznie. Jeden z numerów kontaktowych, pod który można zadzwonić w sprawie wycieczek, to służbowa komórka pana wicestarosty. Dzwonimy do niego w godzinach pracy.

Reporterka: Chciałam zapytać o wycieczkę do Chorwacji.

Zbigniew Grześków: Do Chorwacji być może w lipcu spróbujemy się przymierzyć. Ja nie wiem, czy była pani tam na naszej gablocie?

Reporterka: No właśnie stąd mam ten numer, z tej gabloty.

Zbigniew Grześków: Zapraszam do mnie na kawę. Do Starostwa.

Reporterka: Do Starostwa, państwo macie tam jakiś lokal, rozumiem w Starostwie?

Zbigniew Grześków: Nie, nie, nie, żaden lokal. Prywatnie możemy porozmawiać.

Idziemy więc z ukrytą kamerą na kawę do pana wicestarosty. Bez żadnych przeszkód w godzinach pracy, uwaga: w swoim gabinecie, wicestarosta reklamuje firmę turystyczną swojej żony.

- Ofert mam do wyboru, do koloru. Mam kilku chętnych na Chorwację albo Czarnogórę i spróbuję to zrobić. Francja jest bajeczna. Ja tam byłem już wiele razy i pojechałbym następnych 50 razy - mówi Zbigniew Grześków.

Usiłujemy się dowiedzieć w biurze turystycznym w Wałbrzychu, które współpracuje z firmą żony wicestarosty, ile można zarobić za pośrednictwo w organizacji takiej wycieczki.

- Przy 30 osobach to myślę, że ze dwa miejsca dostalibyście państwo bezpłatnie. Na piętnaście jedno wolne - mówi kierowniczka biura podróży w Wałbrzychu.

- Może to być 10-12 procent, to jest w umowie. Jeżeli pojedzie 50 osób, to jest 5 tysięcy złotych. Bardzo prosty rachunek - dodaje Elżbieta Kisielkiewicz, właścicielka biura podroży w Lwówku Śląskim.

Korzystanie ze służbowej komórki i umawianie klientów biura turystycznego w starostwie to nie wszystko. Od trzech lat w Starostwie Lwóweckim pracuje też córka pana wicestarosty. Dla zięcia zaś stworzono dwa miesiące temu nowe stanowisko w Powiatowym Centrum Zdrowia. Jest asystentem pani prezes.*

Reporter: Ewa Pocztar-Szczerba
epocztar@polsat.com.pl(Telewizja Polsat)

Źródło+ZDJĘCIE: TELEWIZJA POLSAT (INTERWENCJA), www.lwowekslaski.net


Komentarze
Wilma dnia maj 14 2010 21:01:23
Super!!! A jak szedł w zaparte!!! :) Złap mnie za rękę, to powiem, że nie moja ręka :))...
biger dnia maj 15 2010 01:57:12
brawo, tak si zyje a pan starosa nic nie wiedział szok! Jakie e nasze włodarze uczciwymi sa,,,,,,,
pipi dnia maj 15 2010 12:07:48
Panie Luk, prosimy o komentarz.
Osobiście odnoszę wrażenie, że na terenie naszego powiatu bardziej skuteczne są powiązania towarzyskie i rodzinne, niż Prawo Administracyjne. A bycie koruptem to niewielki grzech.
gosia dnia maj 15 2010 16:32:21
Pan Starosta o niczym nie wie a pan zastępca nie widzi nic złego w tym co robi,ale gdyby to był to syn Pana Starosty to byłoby wielkie poruszenie,a Pan Kulesza teraz jest bardzo prawy i pilnuje przestrzegania prawa pozdrawiam
Hejka dnia maj 16 2010 10:45:41
Ten facet jest w końcu tylko wickiem. Czy naprawdę wierzycie w to, że starosta Zych nic o tym nie wiedział i nie uczestniczył? Obaj do dymisji!
Wlenianek dnia maj 19 2010 12:07:19
He, he a firma ZY-Tech prowadzona przez nobliwą, starszą panią? Czy jeszcze istnieje?
imnafvs dnia maj 30 2014 13:42:02
GhrwEk <a ***="http://apppnpvwyspn.com/">apppnpvwyspn</a>, jbfoolxeocfv, [link=http://qarkyvjswlpw.com/]qarkyvjswlpw[/link], http://hsljycxsirqe.com/
Rgalsfnz dnia czerwiec 05 2014 14:38:46
mindspring free credit scores from all three bureaus
Dodaj komentarz
Nick:1 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Memoriał
Memoriał
Memoriał


j2369 weeks
Administrator337 weeks
tender337 weeks
jasiek338 weeks
admin339 weeks
gisia340 weeks
jordan341 weeks
enisia341 weeks
lekul341 weeks
Maskonp341 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12138482 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.