Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnie

Kliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
A klasa coraz bliżej...
Piłka NożnaW niedzielę 9 maja doszło do bardzo ciekawego widowiska, w którym to po efektownym zwycięstwie nad Lechią Piechowice piłkarze Pogoni przedłużyli swoje szansę na walkę o „A” klasę.

Początek spotkania jak zawsze zaczął się bardzo chaotycznie. Obie drużyny przeprowadziły kilka niezbyt groźnych sytuacji w początkowych minutach gry. Lecz z minuty na minutę zawodnicy z Wlenia przejmowali inicjatywę w meczu, ale niestety swoje szanse podbramkowe kończyli niecelnymi strzałami. Także goście mieli swoje okazje do zmiany wyniku, lecz w bramce świetnie spisywał się Piotr Zdanowicz, który wrócił po dwutygodniowej pauzie spowodowanej poważnym urazem głowy w meczu z KKS-em. Piłkarze Pogoni zaczęli co raz częściej zagrażać bramce rywala, ale brakowało szczęścia do zmiany rezultatu.

Po jednej sytuacji defensorzy Lechii wybili piłkę ze swojego pola karnego, do której doszedł Paweł Kodzis i strzałem z ok. 25 metrów umieścił futbolówkę w samym okienku bramki przeciwnika. Strzał był na tyle precyzyjny, że bramkarz pozostał bez szans na jego obronę. Ten gol był ozdobą meczu, a zarazem ustawił mecz i dał więcej swobody naszym zawodnikom. Kilka minut później było już 2:0 dla Wlenia, po indywidualnej akcji w obrębie linii 16 metrów strzałem z lewej nogi popisał się Woźniczka. Gra nabierała tempa. Zawodnicy chwycili wiatr w żagle. Było widać, że tego zwycięstwa nie oddadzą do końca meczu.

Pewność siebie zgubiła zatem naszą obronę. Lekkie rozluźnienie sprawiło, że Piechowice strzeliły bramkę kontaktową. Zatem wynik pokazywał 2:1. Ta sytuacja zmotywowała graczy z Wlenia, którzy w przeciągu 10 minut zdobyli bramkę na 3:1. Jej autorem po raz drugi okazał się Woźniczka. Mecz trochę się uspokoił. Do przerwy żadna ze stron nie zdołała zdobyć kolejnego gola.
Na drugą połowę nasza ekipa wybiegła skupiona i zdeterminowana. Wiedzieli, że ten mecz przybliży ich do upragnionego awansu do wyższej ligi rozgrywkowej.

Od pierwszych minut Wlenianie nie schodzili z połowy rywala, nękając ich ciągłymi atakami. Dominację i przewagę w drugiej odsłonie potwierdził Dziatłowicz strzelając 4 gola dla gospodarzy. Ta bramka okazała się ciosem dobijającym rywala. Było już 4:1 a tempo gry podopiecznych trenera Jóźwickiego nie spadało. Kilkanaście minut później jest już 5:1 i ponownie na listę strzelców zapisał się Dziatłowicz. W tym momencie goście zapewne chcieliby aby ten mecz się już skończył, lecz do końca spotkania zostało 15 minut. W tym czasie piłkarze Pogoni udowodnili kto jest lepszy w tym meczu i po jednej bramce dodali Kunik i chwilę po wejściu na boisko Nowak.

Mecz zakończył się pogromem piłkarzy Lechii Piechowice 7:1. To był świetny mecz naszego zespołu. Cała drużyna zasługuje na wielkie brawa, nikt bowiem nie spodziewał się takiego zwycięstwa i przebiegu gry jaki widniał do ostatniego gwizdka sędziego. Druga połowa była popisem piłkarzy Pogoni Wleń.

Pragnę dodać, że naszą drużynę przez cały mecz wspierała grupa Pogoń F@ns. To co zaprezentowali na tym meczu przeszło samo siebie. Głośny doping niósł naszych zawodników jak na skrzydłach. A efekty było widać po grze i końcowym wyniku.

Pogoń Wleń- Lechia Piechowice
7:1 (3:1)
Bramki: Woźniczka x2 , Dziatłowicz x2, Kodzis, Kunik, Nowak

Skład Pogoni: P.Zdanowicz (Gunther 85’)- Kodzis, Rykaczewski, Marceluk, Churas – Kunik, Tomczak (Kożuchowski 75’), Woźniczka, Świętochowski – Dziatłowicz, T.Zdanowicz (Nowak 80’)

Relacja napisana dzięki uprzejmości jednego z zawodników Pogoni Wleń.
Tomasz Suski

Dzięki uprzejmości innego fotografa, z ostatniego meczu zostały przygotowane 2 galerie.