Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnie

Kliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Grad goli na zakończenie rundy...
Piłka NożnaPogoń po ważnym zwycięstwie nad drużyną z Borowic byli bardzo zmotywowani do konfrontacji z beniaminkiem ligi. Już od samego początku meczu narzucili ostre tempo gry. Na efekty w postaci goli kibice nie musieli długo czekać.

W 2 minucie spotkania w polu karnym był faulowany nasz zawodnik w wyniku, czego sędzia odgwizdał karnego. Do 11stki podszedł niezawodny jak do tej pory Tomczak i pewnie wykorzystał szanse na zmianę rezultatu. Wygrywaliśmy 1:0. Grupa kibiców zgromadzonych na trybunie za bramką wręcz oszalała z radości. Zaczął się ostry doping naszych zawodników. Widać było zaangażowanie i chęć zdobycia kolejnych bramek. Pogoń grała jak z nut niesiona dopingiem wiernych kibiców. Kolejne gole to była kwestia upływającego czasu.

Pub Gol był sparaliżowany tym, co się dzieje na boisku. Miażdżąca przewaga gospodarzy była udokumentowana kolejnym golem zdobytym przez Dziatłowicza. Nie minęło 10 minut a na boisku tablica pokazywała 2:0. Jednym słowem szykował się pogrom. Przyjezdni byli bezradni na liczne ataki Pogoni. Jedyne, co ich ratowało to wybijanie piłki, aby jak najdalej od własnego pola karnego. Wlenianie grali jednak konsekwentnie. Kilka składnych akcji w środku pola i do piłki doszedł Nowak, uderzył i po raz kolejny futbolówka wpadła do siatki.

Po wznowieniu gry ekipa z Jeleniej Góry stanęła przed szansą zdobycia bramki, ale pomiędzy słupkami stał niezawodny Piotr Zdanowicz i pewnie wybronił strzał napastnika przyjezdnych. W 20 minucie meczu po kapitalnej asyście Tomka Zdanowicza piłkę w bramce umieścił Kamil Nowak. Było to 12 trafienie tego napastnika w rundzie jesiennej. 4:0 dla Pogoni. Kibice na cześć strzelonej bramki odpalili race. Śpiewom i tańcom na specjalnie przygotowanej trybunie nie było końca.

W ok. 25 minucie fatalny błąd naszych obrońców, piłkę przejął napastnik z Jeleniej G. był już oko w oko z naszym goalkeperem, ale sztuka zdobycia gola tym razem się nie powiodła. Tempo gry nieco spadło. Coraz częściej do piłki dochodzili przyjezdni. Zaczęli sobie stwarzać dogodne sytuacje do zmiany wyniku, ale ich skuteczność była bardzo słaba i często nie trafiali nawet w światło bramki. Trybuny ożywiły się w 32 minucie, gdy ładnym trafieniem popisał się Dziatłowicz. Widać było, ze Pogoń rozgrywała spotkanie z wielką swobodą piłka wędrowała jak po sznurku. Kibicom było mało bramek, zatem śpiewali „jeszcze jeden, jeszcze jeden”. Chwilę później jakby na prośbę o gola Tomasz Zdanowicz praktycznie z niczego posłał futbolówkę z 25 metra, która znalazła swoje miejsce pod poprzeczką bramkarza Pub Gola. 6:0 dla Wlenia. Chwilę po tym sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

W przerwie meczu trener Jóźwicki dał odpocząć dwóm naszym zawodnikom, za których weszli Daszkiewicz i Marczyszyn. Wszyscy myśleli, że druga połowa to będzie „dobicie” gości w postaci bramek. Tak się jednak nie stało. Już od początku przyjezdni ostro wzięli się do roboty, aby odrobić straty.

W 50 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Pub Gola, który został zamieniony na gola. Coś się stało z naszą drużyną, bo goście przeważali. Atak za atakiem siał spustoszenie w naszej defensywie. Bezsensowne straty piłek. Niepotrzebne wybicia. Role w meczu obróciły się o 180 stopni. Pogoń broniła się jak tylko mogła.

W 60 minucie skrzydłowy drużyny przeciwnej dośrodkował piłkę z lewej strony i tam zupełnie niepilnowany napastnik uderzył piłkę w długi róg bramki i tym samym zdobył 2 gola dla swojej drużyny. Wynik już 6:2 i zaczęła się szaleńcza pogoń za odrobieniem strat. Pogoń wyraźnie się rozluźniła i zlekceważyła przeciwnika, co mściło się na każdym kroku. Tym razem to oni występowali w roli broniącej się drużyny. Wkradł się duży chaos. Przez dobrych 5 minut piłką była przekopywana z jednej połowy na drugą. Nikt nie potrafił przejąć inicjatywy.

W 70 minucie trener Pogoni zdecydował się na zmianę. Za Dziatłowicza wszedł Słupek. Kibice głośno dziękowali Kamilowi za udany występ i strzeleniu dwóch goli. Zmiana niewiele pomogła naszej ekipie. Pogoń nie potrafiła zagrać tak jak przed przerwą. Najwyraźniej czuli się usatysfakcjonowani 6 zdobytymi bramkami i pragnęli dowieść wynik do końca. Mecz stał się monotonny a poziom, jaki prezentowały obie drużyny mówił sam za siebie.

Dopiero w 79 minucie przed szansą zdobycia gola stanął Kożuchowski, ale nie trafił w światło bramki. Nie zraziło to naszych fanów, którzy krzyczeli nieustannie: „nic się nie stało” Pod koniec spotkania sędzia pokazał kilka żółtych kartoników za nieprzepisową grę, ale wynik nie uległ już zmianie. Drugie 45 minut było słabe w wykonaniu naszych zawodników, ale mogło to wynikać z długiego sezonu, który był bardzo wyczerpujący.

Było to ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Nasi piłkarze wypadli bardzo obiecująco zajmując 4 lokatę tracąc jedynie 8 oczek do prowadzącego w tabeli Endico. Tym samym nie stracili jeszcze szansy na awans, bowiem w stawce liczą się 4 drużyny. Także runda wiosenna zapowiada się gorąco. Już teraz zapraszam na mecze z udziałem Pogoni Wleń.

Pragnę jeszcze dodać, że utworzyła się grupa kibiców, którzy wspierają drużynę dopingując ich na meczach u siebie jak i na wyjeździe. Widać robią to z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Na pewno doping wspomaga drużynę w dużym stopniu i motywuje do walki. Mam nadzieję, że PogonFans będą na dobre i na złe z Pogonią.

DZIĘKUJE W IMIENIU TRENERA I ZAWODNIKÓW POGONI WLEŃ ZA DOPING W RUNDZIE JESIENNEJ ZAPRASZAMY NA WIOSNĘ.

GLKS Pogoń Wleń – Pub Gol II Jelenia Góra 6-2 (6-0)
bramki: 2x Nowak, 2x Dziatłowicz, Tomczak, T.Zdanowicz
skład Pogoni: Piotr Zdanowicz – Kunik, Kodzis, Marceluk II, Rykaczewski (Daszkiewicz) – Świętochowski, Tomczak, Zdanowicz, Kożuchowski – Nowak (Marczyszyn), Dziatłowicz (Słupek)

relacja: Tomasz Suski